یوتیوب همچنان محبو‌ب‌ترین شبکه اجتماعی در آمریکا است

مجازیستطبق آمار جدید، یوتیوب و فیس بوک همچنان بیشترین تسلط را بر بازار شبکه‌های اجتماعی در ایالات متحده‌ی آمریکا دارند؛ اما روند رشد فیس بوک متوقف شده است. به‌گزارش انگجت، مرکز تحقیقاتی Pew اخیرا در گزارشی وضعیت شبکه‌های اجتماعی را در ایالات متحده تشریح کرده است. طبق ادعای مرکز Pew، یوتیوب برخلاف فیس بوک همچنان مسیر رشد را طی می‌کند و سهمش از کاربران بزرگ‌سال آمریکایی از ۷۳ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۸۱ درصد در سال ۲۰۲۱ رسیده است. سال ۲۰۱۹، حدودا ۶۹ درصد از بزرگ‌سالان آمریکایی از فیس بوک استفاده می‌کردند و این عدد در سال ۲۰۲۱ بدون تغییر باقی مانده است.

مرکز تحقیقاتی Pew می‌گوید رشد فیس بوک در پنج سال اخیر به نرخ ثابت رسیده؛ اما همچنان یکی از شبکه‌های اجتماعی پراستفاده در بین بزرگ‌سالان ساکن ایالات متحده است. رشد ثابت صرفا برای فیس بوک اتفاق نیفتاد و طبق ادعای Pew، ردیت تنها پلتفرم دیگری است که از سال ۲۰۱۹ تاکنون ازنظر آماری با رشد درخورتوجهی مواجه شده است. سال ۲۰۱۹، تنها ۱۱ درصد از بزرگ‌سالان آمریکایی از ردیت استفاده می‌کردند؛ اما سهم ردیت در سال ۲۰۲۱ به ۱۸ درصد افزایش یافته است. براساس آمار، نرخ افزایش کاربران اکثر این پلتفرم‌های اجتماعی در دهه‌ی اخیر کُند شده است.

با وجود کاهش سرعت رشد، به‌نظر نمی‌رسد آمریکایی‌ها کمتر از قبل به شبکه‌های اجتماعی وابسته باشند. در بین کاربران فیس بوک، ۴۹ درصد می‌گویند هر روز چندین‌بار این شبکه‌ی اجتماعی را بررسی می‌کنند. همچنین، ۴۵ درصد از کاربران اسنپ چت این اپلیکیشن را روزانه بیش از یک بار باز می‌کنند و این عدد برای کاربران اینستاگرام ۳۸ درصد است. اندکی بیش از یک‌سوم کاربران یوتیوب می‌گویند در هر ۲۴ ساعت بیش از یک بار به این پلتفرم سر می‌زنند.

گزارش جدید مرکز تحقیقاتی Pew شامل جزئیاتی درباره‌ی کاربران تیک تاک است؛ پلتفرمی که در گزارش سال ۲۰۱۹ حضور نداشت. طبق این گزارش، ۲۱ درصد از آمریکایی‌ها می‌گویند از تیک تاک استفاده می‌کنند؛ بااین‌حال، آمار کاربران جوان‌تر بسیار متفاوت است. گفته می‌شود ۴۸ درصد از آمریکایی‌های ۱۸ تا ۲۹ ساله کاربر تیک تاک می‌کنند.

همان‌طورکه می‌شد انتظار داشت، یوتیوب در بین آمریکایی‌های ۱۸ تا ۲۹ ساله نیز محبوب‌ترین پلتفرم است و ۹۵ درصد از آنان از این شبکه‌ی اجتماعی استفاده می‌کنند. پس از یوتیوب، اینستاگرام با ۷۱ درصد و فیس بوک با ۷۰ درصد و اسنپ چت با ۶۵ درصد به‌ترتیب در رتبه‌های بعدی جای گرفته‌اند.

/زومیت/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.