دخالت غیرقانونی آمازون در روند رای گیری اتحادیه کارگری

مجازیستدر این شکایت شرکت آمازون به دخالت مستقیم در روند برگزاری انتخابات اخیر در میان کارگران خود در انبار این شرکت در آلاباما متهم شده است. موضوع این انتخابات شکل‌گیری اتحادیه کارگری در شرکت آمازون با هدف دفاع از حقوق کارکنان و کارگران این شرکت و پیوستن اتحادیه مذکور به اتحادیه فروشگاه‌های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا بوده است.
در ابتدای ماه جاری میلادی کارکنان و کارگران انبارهای شرکت آمازون در آلاباما همگی بر علیه شکل‌گیری اتحادیه خود و پیوستن آن به اتحادیه فروشگاه‌های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا رأی دادند که با توجه به سابقه نارضایتی گسترده این افراد از عملکرد مدیران شرکت آمازون و تضییع حقوقشان با شگفتی همراه بود.
اتحادیه فروشگاه‌های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا آمازون را متهم کرده که با تهدید و تطمیع کارکنانش جلوی رأی مثبت آنها را گرفته و شرایطی را در حین رأی‌گیری ایجاد کرده که باعث شده این انتخابات به شکلی آزاد و عادلانه برگزار نشود. در جریان این انتخابات کمتر از ۳۰ درصد از کارکنان و کارگران آمازون به نفع پیوستن به اتحادیه فروشگاه‌های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا رأی دادند.
نکته جالب اینکه شعب آمازون در کشورهای مختلف اروپایی، در اتحادیه‌های کارگری این کشورها حضور دارند. اما این روند در خود آمریکا طی نشده است. در شکایتی که در این زمینه تقدیم مقامات دولت فدرال آمریکا شده ۲۳ تخلف مدیران آمازون در روند رأی‌گیری تشریح شده است.
شرکت آمازون در بیانیه‌ای تمامی این اتهامات را رد کرده و اتحادیه فروشگاه‌های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا را به ارائه نادرست واقعیت‌ها به منظور پیشبرد دستور کار مدنظر خود متهم کرده است.
مهر به نقل از سی ان بی سی/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.