اعتراض هندی‌ها به همراهی توییتر با سانسور

مجازیستدولت هند سه روز پیش از توییتر خواست تا ده‌ها توئیت را از این شبکه اجتماعی حذف کند. علت این مساله محتوای انتقادی توییت‌های یادشده در مورد مدیریت مقابله با ویروس کرونا توسط مقامات هندی بوده است.

دامنه درخواست برای سانسور توییتر در هند تا بدان حد بالا گرفت که حتی توییت‌های برخی نمایندگان پارلمان این کشور نیز از شبکه اجتمعی مذکور حذف شد. توییتر با اکثر این درخواست‌ها موافقت کرده و این مساله واکنش خشم آلود هزاران کاربر شبکه‌های اجتماعی را به همراه داشته که معتقدند دولت هند باید بر روی مهار ویروس کرونا تمرکز کند و نه مقابله با منتقدان خود.

بر اساس اطلاعاتی که توییتر در این زمینه در اختیار محققان دانشگاه هاروارد گذاشته است، در روز ۲۳ آوریل یعنی چهار روز پیش ۲۱ توییت انتقادی از دولت هند پاک شده اند که برخی از آن‌ها متعلق به روانت ردی نماینده پارلمان، مولوی گاتاک از مسئولان محلی ایالت بنگال غربی و یک فیلم ساز هندی به نام آویناش داس بوده اند.

دولت هند برای توجیه این اقدام خود به قانون فناوری اطلاعات این کشور که در سال ۲۰۰۰ تصویب شده، متوسل شده است. بر اساس این قانون دولت هند برای حفظ نظم عمومی، حاکمیت و تمامیت ارضی هند قصد دارد محتوای مدنظر خود را بلوکه کند. اما منتقدان می‌گویند اعتراض به شیوه ضعیف مدیریت بیماری کرونا در هند چگونه می‌تواند حاکمیت و تمامیت ارضی هند را به خطر بیندازد؟ دولت هند قبلا از این قانون برای توجیه بلوکه کردن توئیت‌های انتقادی در مورد سرکوب کشاورزان معترض هندی و نیز مسدودکردن تیک تاک و ۵۸ اپلیکیشن دیگر چینی پس از درگیری مرزی با این کشور استفاده کرده است.

/فارس/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فروش سیمکارت دایمی