فراخوان پنجمین دوره جایزه بازی‌های جدی منتشر شد

مجازیستجایزه بازی‌های جدی هرسال توسط بنیاد برگزار می‌شود. رویداد امسال هم در سه بخش اصلی خود یعنی جشنواره بازی جدی سال ۱۴۰۰، هکاتون بازی‌های جدی ۱۴۰۰ و سمپوزیوم بازی‌های جدی ۱۴۰۰ برگزار می‌شود. متقاضیان می‌توانند تا روز جمعه ۲۳ مهرماه آثار خود را در هر بخش به دبیرخانه ارسال کنند.

سمپوزیوم با هدف تمرکز بخشی به منابع علمی و تحقیق در جهت توسعه این بازی‌ها برگزار می‌شود. این بخش پذیرای مقالات علمی این حوزه فقط به زبان انگلیسی است و آثار ارسالی توسط سه داور مورد داوری قرار می‌گیرند.در این دوره همچنین در مجموع تا سقف ۵۰ میلیون ریال جایزه برای مقالاتی که به موضوع روش تحقیق و تجاری‌سازی بازی‌های جدی پرداخته باشند، در نظر گرفته شده است.
بخش جشنواره،میزبان آثار تولیدشده در موضوعات مختلف حوزه بازی جدی است. افراد یا تیم‌هایی که در هر یک از موضوعات و شاخه‌های معرفی‌شده برای بازی‌های جدی، صاحب اثری هستند، آثار خود را برای دبیرخانه جایزه ارسال می‌کنند. بازی جدی سال همچنین برنده جایزه ۲۰۰ میلیون ریال بنیاد خواهد بود. فینالیست­‌های جشنواره در مجموع تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال جایزه دریافت خواهند کرد. بازی‌هایی که در دوره­‌های قبلی رویداد شرکت کرده­ ا‌ند، در صورت به ­روزرسانی بازی خود می‌توانند مجدد در بخش بهترین به ­روزرسانی شرکت کنند و برنده جایزه ۳۰ میلیون ریالی شوند.
بخش هکاتون بازی‌های جدی همچنین یک رویداد بازی‌سازی سه‌روزه است که با هدف ایده‌پردازی و تجربه ساخت یک بازی جدی برگزار می‌شود. از سال جاری هکاتون به‌عنوان یک رویداد رقابتی مسئله‌محور ذیل طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان قرار گرفت و با حمایت مادی این بنیاد و اعطای امتیاز فعالیت نخبگی به برگزیدگان فرصتی برای شرکت‌کنندگان فراهم کرده است. این رویداد در شهرهای تهران، تبریز و اصفهان به‌صورت هم‌زمان برگزار خواهد شد و از بهترین بازی‌های رومیزی یا دیجیتالی این بخش تقدیر می‌شود.
/بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فروش سیمکارت دایمی