کارمندان اپل استعفا می‌دهند!

مجازیست–سیاست اپل برای بازگرداندن کارمندانش به دفاتر اداری با انتقادات زیادی روبرو شده است و اکنون برخی از کارمندان تصمیم دارند از شغل خود استعفا دهند.

این درحالی است که کارمندان این شرکت برای دریافت اجازه دورکاری با چالش‌هایی روبرو شده‌اند.

ماه گذشته تحقیقی جهانی از کارمندان اپل نشان داد حدود ۹۰ درصد پاسخگویان معتقدند فراهم شدن گزینه‌های محل کار انعطاف پذیر موضوع بسیار مهمی است.

در همین راستا برخی از کارمندان شرکت مشغول بررسی اقامه دعوی دسته جمعی علیه قوانین اپل هستند.

اپل تصمیم دارد از ماه سپتامبر کارمندانش را وادار کند حداقل سه روز در هفته در محل کار حاضر شوند. چنین اقدامی با سیاست‌های انعطاف پذیر در شرکت‌های رقیب اپل تضاد دارد.

۱۰ کارمند اپل با ارسال نامه‌ای در ابزار پیام رسان داخلی این شرکت به نام «اسلک» اعلام کردند به دلیل قانون بازگشت به دفاتر اداری اپل از شغل خود استعفا می‌دهند یا افرادی را می‌شناسند که به همین دلیل از شغل خود کناره گیری می‌کنند.

همچنین گروهی از کارمندان اپل در ماه ژوئن طی نامه‌ای به تیم کوک (مدیر ارشد اجرایی شرکت) خواستار تغییر طرح بازگشت به دفاتر اداری شرکت شدند. در بخشی از نامه آنها آمده است: طی سال گذشته نه تنها احساس کردیم صدای ما شنیده نمی‌شود، بلکه به ما بی توجهی می‌شود.

در پاسخ یک ویدئو با حضور دیردره اوبراین نایب رئیس بخش خرده فروشی و مردم اپل منتشر شد. او در این ویدئو گفت: ما معتقدیم همکاری رو در رو برای آینده ما حیاتی است.

همچنین اپل به کارمندانش اعلام کرده هرگونه گزینه دورکاری جدید نیازمند تأیید مدیریت ارشد است.

برخی شرکت‌های فناوری از جمله فیس بوک و تویتر مدل‌های دورکاری دائمی را برای کارمندان ارائه کرده‌اند و به کارمندان شان اجازه می‌دهند حداقل تا سال آینده دورکاری کنند.‌

/مهر به نقل از تلگراف/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فروش سیمکارت دایمی