جایی برای پیرمردها نیست

مجازیست–نتایج مسابقه توییتر نشان می دهد الگوریتم کراپ عکس این پلتفرم در عکس ها زنان را به مردان، افراد جوان را به پیر و صورت هایی با پوست روشن را به رنگ تیره ترجیح می دهد.

حدود پنج ماه قبل توییتر به دلیل بیم از تبعیض نژادی این الگوریتم را غیرفعال کرد و چندی قبل نیز اعلام کرد به کاربرانی که به حذف تبعیض در این شرکت کمک کنند، جوایز نقدی می‌دهد. این شبکه اجتماعی اعلام کرده بود جایزه نقدی تا سقف ۳۵۰۰ دلار برای ردیابی باگ ها اعطا می‌کند و اکنون نتایج این مسابقه مشخص شده است.

توییتر اعلام کرد هنگام توسعه الگوریتم آن را برای وجود تبعیض نژادی و جنسیتی بررسی کرده است، اما نتایج مسابقه نشان می‌دهد این ابزار، سفیدپوستان را بر سیاه پوستان و زنان را بر مردان ترجیح می‌دهد.

نخستین برنده این مسابقه متوجه شد نرم افزار مذکور صورت‌های لاغر، جوان با رنگ پوست‌های روشن و شفاف را با ویژگی‌های زنانه ترجیح می‌دهد.

برنده مقام دوم متوجه شد این الگوریتم نسبت به سن تبعیض قائل می شود و در مقابل افرادی با موی سفید و خاکستری تبعیض آمیز است. برنده مقام سوم مسابقه متوجه شد الگوریتم در متون نوشته شده روی تصاویر، زبان انگلیسی را به عربی ترجیح می‌دهد.

برنده جایزه نخست توییتر بوگدان کولینیچ فارغ التحصیل دانشگاه EPFL در سوئیس است. او با استفاده از یک برنامه هوش مصنوعی تعداد زیادی صورت با ویژگی‌های واقع بینانه ساخت که رنگ پوست، لاغری و سن آنها متمایز بود. این تصاویر در الگوریتم کراپ عکس توییتر استفاده شدند تا ترجیحات ابزار مشخص شود.

نتایج مسابقه توییتر در کنفرانس DEF CON اعلام شد.

/مهر به نقل از دیلی میل/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فروش سیمکارت دایمی