اطاعت غول‌های فناوری از دولت استرالیا

مجازیست–یک نهاد فناوری در استرالیا اعلام کرد کمیته جدیدالتاسیس آن برای نظارت بر اخبار جعلی نشان می‌دهد صنعت فناوری آماده است در مقابل پست‌های آسیب زا خود را قانونمند و مقرراتی را اجرا کند.

این درحالی است که یک روز قبل دولت استرالیا تهدید کرد قوانین سختگیرانه تری درباره پست های جعلی و افتراآمیز در فضای آنلاین اجرا می کند.

این درحالی است که دولت این کشور نیز روز گذشته اعلام کرد اقداماتی را اتخاذ می کند تا مسئولیت شبکه های اجتماعی در قبال محتوا بیشتر شود.

بیشتر بخوانید: استرالیا پلتفرم‌ها را مسئول محتوا اعلام کرد

نهاد «گروه صنعت دیجیتال» (DIGI) نماینده واحدهای فیس بوک، گوگل و توییتر در استرالیا است. این نهاد اعلام کرد کمیته ای ویژه برای داوری درباره  شکایات مربوط به اخبار جعلی تشکیل می دهد.

سونیتا بوز مدیر عامل DIGI در بیانیه ای اعلام کرد: شرکت های فناوری درباره یک نظام نامه اخلاقی علیه اخبار جعلی توافق کرده اند. ما می خواهیم با کمک نظارت جمعی از کارشناسان خارجی و اعتماد مردم این روند را تقویت کنیم.

کمیته سه نفره مستقل از طریق یک وب سایت شکایات مربوط به نقض نظام نامه اخلاقی را حل و فصل می کند. البته این کمیته شکایات مربوط به پست های افراد را بررسی نمی کند.

منشور اخلاقی صنعت شامل موارد مختلفی است. مانند اقدام علیه اخبار جعلی که سلامت عمومی را تهدید می کند.

همچنین DIGI اعلام کرد در صورتیکه شرکتی نظام نامه اخلاقی را نقض کند، بیانیه ای رسمی صادر می کند.

پل فلچر وزیر ارتباطات استرالیا و از جمله قانونگذاران حامی وضع قوانین سختگیرانه تر بر پلتفرم های میزبان اخبار جعلی، از این اقدام استقبال کرد. اما گروه های حمایت از مصرف کننده همچنان معتقدند چنین اقدامی کافی نیست.

/مهر به نقل از رویترز/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول