آغاز پویش کودکان سایبری

مجازیست–سرهنگ علی محمد رجبی، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا از آغاز پویش مردمی کودکان سایبری خبر داد و گفت:

  • اینترنت به عنوان یک منبع متداول رو به رشد است که فرصت‌ها و همچنین خطرات آنلاین را به ویژه برای کودکان افزایش می‌دهد به همین منظور یکی از اهداف پویش کودکان سایبری افزایش فرصت‌ها و کاهش خطرات آنلاین برای کودکان و خانواده‌ها است.
  • در حال حاضر پلیس فتا، دومین پویش کودکان سایبری را از تاریخ ۲۵ الی ۳۰ دی‌ماه سال جاری با مشارکت بخش خصوصی و دولتی از قبیل سازمان صدا و سیما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری تهران و شهرداری کلان شهرهای کشور در راستای ارتقا مهارت استفاده مؤثر خانواده‌ها از فضای مجازی، ایجاد محیطی ایمن برای کودکان و ایجاد جریان گفتمان سواد فضای مجازی برای کودکان مبتنی بر آموزش‌های پیشگیری از وقوع جرایم سایبری در سطح کشور اجرا خواهد کرد.
  • شناسایی سیاست‌ها، ابزارها، منابع و همچنین ایجاد آگاهی عمومی نسبت به مسائل مربوط به حمایت از کودکان در فضای مجازی و به اشتراک گذاشتن تجربیات در این زمینه از رویکردهای مثبت این پویش به شمار می‌آید.
  • برقراری تعادل میان فناوری و فرهنگ استفاده از آن به عنوان یکی از شیوه‌های مدیریت فضای مجازی است و این امر بدون همراهی خانواده‌ها امکان‌پذیر نیست.
  • کافی نبودن آشنایی خانواده‌ها با مخاطرات فضای مجازی و عدم به کارگیری راهکارهای ایمن، باعث بروز آسیب‌های جسمی و روحی برای کودکان شده و والدین باید به منظور بهره مندی فرزندانشان از فرصت‌های فضای مجازی، دانش سایبری خود را ارتقا داده و همراه کودکان خود باشند.
  • خانواده‌ها می‌توانند با پیگیری صفحه پویش کودکان سایبری به آدرس https://cyberpolice.ir/cyberkids به راهکارها و اقدامات مؤثری به منظور حفاظت از کودکان خود در فضای مجازی دست یابند.
  • اصول والدگری و فرزند پروری سایبری در فضای مجازی، اعتیاد اینترنتی، بازی‌های رایانه‌ای، ایمنی در آموزش مجازی، نقض حریم خصوصی و مسئولیت اجتماعی از جمله محورهای پویش کودکان سایبری است که پلیس فتا با شعار «پلیس فتا، حامی کودکان در فضای مجازی» به آن‌ها خواهد پرداخت.

/مهر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول