وضعیت “شهر نوشت” بالاخره به کجا می رسد؟

جشنواره شهرنوشتجشنواره ها و مسابقات- در پی درج خبر لغو جشنواره وبلاگ نویسی “شهر نوشت” و در ادامه، ارسال تحلیل نقادانه ای از یکی از فعالان حوزه وبلاگ در شهر مشهد، برای بار دیگر پیگیر سرنوشت جشنواره “شهر نوشت” شدیم.

با تماس گرفته شده با شماره درج شده در سایت جشنواره وبلاگ نویسی شهرنوشت، متأسفانه کسی پاسخگوی تلفن نشد. ناچار با وارد شدن به سایت مشاوران جوان شهردار، با شماره مندرج در این سایت تماس گرفتم.

بعد از برقراری تماس، شخصی که نخواست هویتش فاش بشود، اعلام کرد که جشنواره “شهر نوشت” منتفی شده است و وقتی از او شماره مسئول طرح سوال شد، گفت:«به علت محدودیت نمی توانیم در اختیارتان قرار دهیم.»

با شماره دیگری که در سایت مشاوران جوان شهردار مشهد بود تماس گرفته شد که فرد جدید پاسخگو، از همه جهت بهتر صحبت می کرد! گفت که مسئول طرح که یوسفی بود، اکنون این سمت را به اصفهانی واگذار کرده است. خوشبختانه فرد پاسخگو، شماره “اصفهانی”، مسئول طرح “شهرنوشت” را در اختیار ما قرار داد.

بعد از چند بار تماس متوالی با اصفهانی، بالاخره او گوشی خود را برداشت و گفت:«اشتباه گرفته اید! بنده مسئول طرح مشهد 1404 هستم و نه شهرنوشت!»
البته این مقام مسئول یک راهنمایی دیگر هم کرد:«دوباره با شماره مشاوران جوان شهردار تماس بگیرید و دوباره پرس و جو کنید.»

بعد از تماس مجدد با مشاوران جوان شهردار، “حریربافان”، معاون اجرای طرح های مشاوران جوان شهردار به صراحت خبر منتفی شدن طرح شهر نوشت را تکذیب کرد و در ادامه گفت:«ما به طور جدی پیگیر اعلام برگزیدگان طرح شهر نوشت هستیم.»

این مقام مسئول در مورد داوری هم افزود:«داوری ها در سه مرحله انجام شدند. در مرحله اول از بین وبلاگ های ثبت نامی 51 وبلاگ را به عنوان منتخبین مرحله اول انتخاب کرده ایم. در مرحله دوم داوری ها توسط بازدید کنندگان و خود وبلاگ نویسان انجام می شود که اکنون در این مرحله از داوری ها هستیم. در مرحله سوم گروه داوران از بین 51 وبلاگ منتخب مرحله اول، 9 وبلاگ برگزیده را انتخاب می کنند و نظر بازدید کنندگان در مرحله دوم داوری موثر خواهد بود.»

گفتنی است حریربافان تأکید کرد که طی هفته های آینده نتایج این مسابقه اعلام خواهد شد.
انتهای پیام/.

حمیدرضا علیپور، خبرنگار وبلاگ نیوز

۳ comments

 • چند ابهام در حوزه وبلاگ نویسی ایران :
  1- آیا متولیان امروز دولت، به وبلاگ و وبلاگ نویسان به چشم ولی نعمت نگاه می کنند؟ یا ابزاری جهت پیاده سازی اهداف خود در فضای مجازی؟
  2- آیا حضرات گرانقدر، نظر، ایده و اندیشه وبلاگ نویس برایشان ارزش دارد یا همسو شدن مطالب و افکار آنها با موضوعات سازمان و دستگاه خود؟
  2- ایا مسوولان امر به خاطر جدید بودن فعالیت در این حوزه (برای آنها جدید است) به سراغ برگزاری جشن ها و مسابقات گوناگون می روند؟
  این طور به نظر می رسد حوزه وبلاگ نویسی در ایران به اتوبوس شرکت واحد تبدیل شده است که رانندگانی این وسیله نقلیه عمومی در شیفت های مختلف کاری بدون هیچ برنامه مدون و جامعی حهت هدایت و به مقصد رساندن این اتوبوس عظیم ندارند این در حالی است که همچنان مسافران این اتوبوس گرانبها سرگردان و با انگیزه مشغول به فعالیت روزمره خود هستند.

 • مهرداد

  خواهشا جشنواره وبلاگ نویسی شهرنوشت را دوباره پیگیری کنید.
  با تشکر

 • انعکاس

  این واقعا عادلانه نیست که به وبلاگها رسیدگی نشود

  من یکی از شرکت کنندگانم که خیلی زحمت کشیدم

  نمی دونم اصلا مطالب وبلاگ رو خوندن یا نه

  من از حقم نمی گذرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول