3 وبلاگ برگزیده از میان 654 وبلاگ جشنواره رسانه های عاشورایی

رسانه های عاشوراییجشنواره ها و مسابقات- اختتاميه مسابقات سراسری «رسانه‌های عاشورايی» به همت مركز توسعه فناوری‌ اطلاعات و رسانه‌های ديجيتال وزارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد عاشورائيان فجرآفرين ديروز 10 ارديبهشت ماه سال 1388 برگزار و به برگزيدگان مسابقه جوايزی اهدا شد.

به گزارش «وبلاگ نیوز» و به نقل از خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، اختتاميه جشنواره سراسری «رسانه‌های عاشورايی» عصر ديروز پنج‌شنبه 10 ارديبهشت‌ماه در سالن اجتماعات مجتمع رسول مهر با حضور «مهدی صرامی»، معاون مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های ديجيتالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «عيسی زارع‌پور»، رئيس مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های ديجيتالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و «ملكيان» رئيس ستاد عاشورائيان فجرآفرين برگزار شد.

در نخستين بخش جشنواره «صرامی» به شرح و برشماری اهداف برگزاری اين جشنواره پرداخت و گفت: از اهداف نخستين دوره رسانه‌های عاشورايی می‌توان به ترويج آثار برگزيده با موضوع رسانه‌های عاشورايی، ارزيابی و رده‌بندی مناسب از توليدات ديجيتال و معرفی آن در سراسر كشور به عموم مردم كه در قالب پيام‌های عاشورايی و قيام سيد‌الشهداء است، اشاره كرد.

وی ادامه داد: مسابقات سراسری «رسانه‌های عاشورايی» مبنای داوری خود را مطابق با اين معيارها با ارزيابی محتوايی كه در حوزه توليدات ديجيتال با موضوع قيام سيد‌الشهداء توليد و در سطح جامعه منتشر شده قرار داده است.

معاون مسابقات رسانه‌های ديجيتال، اين مسابقات را زمينه‌ای برای شكوفايی و ارزيابی آثار فعالان در حوزه رسانه‌های ديجيتال دانست و با اشاره به جوان بودن جامعه اذعان داشت: رسانه‌های عاشورايی به دنبال نمايش اين شور و شعف در قالب توليدات ديجيتال و در حقيقت شناسايی آثار برگزيده است.

صرامی ادامه داد: مسابقات سراسری «رسانه‌های عاشورايی» در قالب وبلاگ، پايگاه اطلاع‌رسانی، تم و نواهای تلفن همراه، پويانمايی ديجيتال و نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای برگزار شد و پس از دسته‌بندی آثار به داوری پرداخته شد.

وی گفت: 1464 اثر با موضوعات دفاع از مظلوم، پيام عاشورا و قيام عاشورايی ملت ايران در قالب آثار ديجيتالی به دبيرخانه ارسال شد و برگزيدگان معرفی شدند؛ در اين ميان 75 اثر نرم‌افزار چندرسانه‌ای، 654 وبلاگ اينترنتی، 27 نرم‌افزار تلفن همراه، 7 اثر پويانمايی، 396 اثر تم و نوای تلفن همراه، 315 اثر عكس در اين مسابقه شركت كردند.

سخنران بعدی اين اختتاميه «عيسی زارع‌پور» رئيس مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های ديجيتالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود، كه رسانه‌های ديجيتال را جزء حوزه‌های پرمخاطب فرهنگی و يكی از ابزارهای اثرگذار بر جامعه عنوان كرد.

وی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با درك اين موقعيت از پتانسيل‌های موجود استفاده كرد و از سال 85 كارهای متعددی را پايه‌گذاری كرد و رسانه‌های عاشورايی با همكاری سازمان‌ها و ستاد عاشورائيان فجرآفرين راه‌اندازی شد.

«ملكيان» معاون امور مطبوعاتی و رئيس ستاد عاشورائيان فجرآفرين نيز به سخنرانی پرداخت، و هدف از برگزاری اين جشنواره را زدودن غبار‌های خرافه از مراسم عزاداری ابا‌عبد‌الله‌الحسين(ع) عنوان كرد.

در پايان از نفرات برتر و برگزيده بخش‌های مختلف جشنواره «رسانه‌های عاشورايی» با اهدای جوايزی تجليل شد.

در بخش «وبلاگ و پايگاه اطلاع‌رسانی» اين جشنواره از مجموع 654 شركت‌كننده «روح‌الله گل‌محمدی»، «مهدی شربی» و «محمد شهبازی» توانستند رتبه‌های برتر را كسب كنند.
انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول