3 وبلاگ برگزیده از میان 654 وبلاگ جشنواره رسانه های عاشورایی

رسانه های عاشوراییجشنواره ها و مسابقات- اختتاميه مسابقات سراسری «رسانه‌های عاشورايی» به همت مركز توسعه فناوری‌ اطلاعات و رسانه‌های ديجيتال وزارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد عاشورائيان فجرآفرين ديروز 10 ارديبهشت ماه سال 1388 برگزار و به برگزيدگان مسابقه جوايزی اهدا شد.

به گزارش «وبلاگ نیوز» و به نقل از خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، اختتاميه جشنواره سراسری «رسانه‌های عاشورايی» عصر ديروز پنج‌شنبه 10 ارديبهشت‌ماه در سالن اجتماعات مجتمع رسول مهر با حضور «مهدی صرامی»، معاون مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های ديجيتالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «عيسی زارع‌پور»، رئيس مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های ديجيتالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و «ملكيان» رئيس ستاد عاشورائيان فجرآفرين برگزار شد.

در نخستين بخش جشنواره «صرامی» به شرح و برشماری اهداف برگزاری اين جشنواره پرداخت و گفت: از اهداف نخستين دوره رسانه‌های عاشورايی می‌توان به ترويج آثار برگزيده با موضوع رسانه‌های عاشورايی، ارزيابی و رده‌بندی مناسب از توليدات ديجيتال و معرفی آن در سراسر كشور به عموم مردم كه در قالب پيام‌های عاشورايی و قيام سيد‌الشهداء است، اشاره كرد.

وی ادامه داد: مسابقات سراسری «رسانه‌های عاشورايی» مبنای داوری خود را مطابق با اين معيارها با ارزيابی محتوايی كه در حوزه توليدات ديجيتال با موضوع قيام سيد‌الشهداء توليد و در سطح جامعه منتشر شده قرار داده است.

معاون مسابقات رسانه‌های ديجيتال، اين مسابقات را زمينه‌ای برای شكوفايی و ارزيابی آثار فعالان در حوزه رسانه‌های ديجيتال دانست و با اشاره به جوان بودن جامعه اذعان داشت: رسانه‌های عاشورايی به دنبال نمايش اين شور و شعف در قالب توليدات ديجيتال و در حقيقت شناسايی آثار برگزيده است.

صرامی ادامه داد: مسابقات سراسری «رسانه‌های عاشورايی» در قالب وبلاگ، پايگاه اطلاع‌رسانی، تم و نواهای تلفن همراه، پويانمايی ديجيتال و نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای برگزار شد و پس از دسته‌بندی آثار به داوری پرداخته شد.

وی گفت: 1464 اثر با موضوعات دفاع از مظلوم، پيام عاشورا و قيام عاشورايی ملت ايران در قالب آثار ديجيتالی به دبيرخانه ارسال شد و برگزيدگان معرفی شدند؛ در اين ميان 75 اثر نرم‌افزار چندرسانه‌ای، 654 وبلاگ اينترنتی، 27 نرم‌افزار تلفن همراه، 7 اثر پويانمايی، 396 اثر تم و نوای تلفن همراه، 315 اثر عكس در اين مسابقه شركت كردند.

سخنران بعدی اين اختتاميه «عيسی زارع‌پور» رئيس مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های ديجيتالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود، كه رسانه‌های ديجيتال را جزء حوزه‌های پرمخاطب فرهنگی و يكی از ابزارهای اثرگذار بر جامعه عنوان كرد.

وی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با درك اين موقعيت از پتانسيل‌های موجود استفاده كرد و از سال 85 كارهای متعددی را پايه‌گذاری كرد و رسانه‌های عاشورايی با همكاری سازمان‌ها و ستاد عاشورائيان فجرآفرين راه‌اندازی شد.

«ملكيان» معاون امور مطبوعاتی و رئيس ستاد عاشورائيان فجرآفرين نيز به سخنرانی پرداخت، و هدف از برگزاری اين جشنواره را زدودن غبار‌های خرافه از مراسم عزاداری ابا‌عبد‌الله‌الحسين(ع) عنوان كرد.

در پايان از نفرات برتر و برگزيده بخش‌های مختلف جشنواره «رسانه‌های عاشورايی» با اهدای جوايزی تجليل شد.

در بخش «وبلاگ و پايگاه اطلاع‌رسانی» اين جشنواره از مجموع 654 شركت‌كننده «روح‌الله گل‌محمدی»، «مهدی شربی» و «محمد شهبازی» توانستند رتبه‌های برتر را كسب كنند.
انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول