فخری:بد اخلاقی های وبلاگی منحصر به انتخابات نیست

سیدمحمدرضا فخریرسانه وبلاگ- مدير پارسي‌بلاگ گفت: نقد صحيح در وبلاگ‌ها به عملكرد افراد مربوط مي‌شود، نه به شخصيت آن‌ها. بنابراين زماني كه در وبلاگ‌نويسي از نقد عملكردها خارج شويم و به خود شخص بپردازيم و همچنين دادن لقب‌ها و نيش و كنايه‌هاي خاص به افراد، عبور از خطوط قرمزهاست.

به گزارش «وبلاگ نیوز» سيدمحمدرضا فخري در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار كرد: آنچه كه از حيث اخلاق اسلامي به ما سفارش شده آن است كه از توهين و تخريب و توصيفات خاص بپرهيزيم. چون زماني كه وارد حيطه توصيف شويم، از خطوط قرمز عبور كرده‌ايم.

وي تاكيد كرد: در آستانه انتخابات انتقادها و ادعاها بايد نسبت به عملكرد، نگرش‌ها و سياست‌هاي كانديداها و مستند و ثابت شده باشند.

فخري با بيان اينكه ادعاهاي مطرح شده در وبلاگ‌ها نبايد صرفا مبتني بر شنيده‌ها باشند، خاطرنشان كرد: در شرايط فعلي متاسفانه مسائلي كه در حد شايعه است، صحيح انگاشته مي‌شود، در صورتي كه اتهاماتي بدون اساس و پايه هستند.

وي تصريح كرد: به‌طور قطع مراجع قانوني نمي‌توانند تمام موارد تخلف در وبلاگ‌ها را پيگيري كنند و گاهي آنچنان هجمه‌ها و اتهامات نسبت به برخي افراد وسيع است كه امكان پيگيري قضيه نيست.

وي يادآور شد: جلوگيري از تخلف در وبلاگ‌ها بيشتر ناشي از اخلاق اجتماعي است كه بايد توسط وبلاگ‌نويسان فرهنگ‌سازي شود؛ چراكه انتخابات تمام مي‌شود و نبايد به نحوي عمل كرد كه شرمنده ديگران شويم.

فخري افزود: راه‌هاي جلوگيري قانوني، رسمي و اجتماعي درمورد تخلفات وبلاگي چندان موثر نيست، بلكه بايد رسانه‌ها و وبلاگ‌نويسان به صورت خودجوش همكاري كنند تا اخلاق جمعي به تدريج بهبود يابد.

وي همچنين گفت: بداخلاقي‌هاي وبلاگي صرفا مختص و منحصر به انتخابات نيست، اما همواره در انتخابات بخشي از چهره بداخلاقي‌ها به نمايش در مي‌آيد.

مدير پارسي‌بلاگ تاكيد كرد: سطح اخلاق اجتماعي بايد به صورت درازمدت بالا برود تا در مقاطع انتخابات چهره كريه و نامطلوب آن بيشتر مشهود نباشد.
انتهای پیام/.

  • sheeva

    خودتون قضاوت کنید ببینید آیا می‌خواهید چهار ساله آینده مملکتمون مثل چهار ساله گزشته باشد. آمار واقعیت‌ها را نشان میدهد .اگر ما ملت ایران در انتخاب نامزدها دستی‌ نداشتیم اقلا در انتخاب یکی‌ از اینها برای ریاست جمهوری میتونیم دست داشته باشیم البته اگر انتخابات را مثل تمام دزدیهای دیگرشون غارت نبرند. هر چیزی یک حدی دارد. باز هم میگم ، برای آینده رای بدهید ، برای آزادی واقعی‌ رای بدهید، برای نجات از بد بختیها رای بدهید برای یکی‌ رای بدهیم که عقلش سالم باشه مسلمان دیوانه ممکن است از شیطان بهتر باشد ولی‌ چه منفعتی برای مسلما نان دیگر خواهد داشت تنها مسلمان بودند دلیل بر توانایی‌ مدیریت کشور نمی‌شود. اینهمه تو کشور خودمون دردسر و بدبختی داریم این آقا غصهٔ حماس،حزب الله و طالبان را میخوره و مال مملکت را خرج اینها می‌کند. خدا من را ببخشد اگر بد حرف زدم ولی‌ خدا از کسی‌ که دلش برای مملکت خودش نمیسوزه بیشتر نمیبخشد. با احترام به هموطنان عزیزم لطفا این لینکها را نگاه کنید. ایمیل من در اختیارتان هست.

    http://www.amar-iran.com http://www.mojaakhar.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول