افزايش تعداد و موضوعات وبلاگ‌ها گواهي بر رشد و شکوفايي افکار در جامعه است

رسانه وبلاگ15رسانه وبلاگ- به اعتقاد يك كارشناس ارتباطات، وبلاگ‌ها نبض رشد تفکر و بينش اجتماعي در جامعه هستند.

به گزارش «وبلاگ نیوز» سعيده زادقناد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار كرد: زماني كه از تعبير دماسنج براي وبلاگ‌ها استفاده مي‌کنيم، افزايش يک روند را به تب تشبيه مي‌كنيم و بدين ترتيب افزايش را با خطربيماري و نوعي تهديد براي سلامت مترادف مي‌گيريم. در صورتي که وبلاگ‌ها و روند افزايشي آن‌ها لزوماً به معناي بيمار بودن جامعه نيست. کما اينکه افزايش تعداد و موضوعاتي که وبلاگ‌ها بدان مي‌پردازدند، مي‌تواند گواهي بر رشد و شکوفايي افکار در جامعه باشد.

وي با بيان اينكه در نگاهي ايده‌آل، وبلاگ‌ها نبض رشد تفکر و بينش اجتماعي در جامعه هستند، در عين حال گفت: چنين رويکردي حتما به اين معنا نيست که وبلاگ‌ها هشداري براي آگاهي از وقوع بحران يا پديده‌اي خطرناک در اجتماع نيستند و شايد به پشتوانه همين طرز تلقي است که از وبلاگ‌ها با عنوان دماسنج جامعه ياد مي‌شود.

به گفته‌ي وي، رابطه وبلاگ‌ها و جامعه کاملا دوسويه است و درصد اثرگذاري هر يک بر ديگري دقيقاً با شرايط اجتماعي و سياسي هر جامعه متناسب است.

اين كارشناس همچنين تصريح كرد: در جامعه‌اي که امکان دسترسي همگاني به اينترنت وجود ندارد، نمي‌توان به جرأت ادعا کرد که وبلاگ‌ها بر عقيده و مرام مردم اثرگذارند. بلکه بر عکس اين مردم هستند که به مسير و محتواي وبلاگ‌ها خط مي‌دهند و براي جذب مخاطب بيشتر به سراغ آن‌ها مي‌روند.
انتهای خبر/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول