صائمی:وبلاگ‌ها مي‌توانند به كانون شايعه‌سازي بدل شوند

رسانه وبلاگرسانه وبلاگ- به اعتقاد يك وبلاگ‌نويس، يكي از كاركردهاي مهم وبلاگ به عنوان يك رسانه، تبليغ گفتمان‌هاي تازه است.

به گزارش «وبلاگ نیوز»، سيدرضا صائمي ـ روزنامه‌نگار ـ در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار كرد: اساسا يكي از كاركردهاي مهم وبلاگ به عنوان يك رسانه، نقد پارادايم‌هاي رايج در جامعه و ايجاد و تبليغ گفتمان‌هاي تازه در آن است.

وي ابراز عقيده كرد: وبلاگ ركن چهارم مجازي دموكراسي است كه به نقد قدرت و جامعه مي‌پردازد و اتفاقا زماني وبلاگ‌ها تاثيرگذار مي‌شوند كه نقد و تحليل مسائل اجتماعي را موضوع خود قرار مي‌دهند.

صائمي در عين حال تصريح كرد: در زمينه تاثيرگذاري وبلاگ‌ها بايد به دامنه نفوذ و گستردگي اين رسانه در جامعه هم توجه داشت. زماني وبلاگ‌ها مي‌توانند مروج و مبلغ يك پارادايم باشند كه استفاده از اين ابزار در سطح وسيعي از جامعه رواج داشته باشد.

وي درباره رواج شايعه‌ از سوي وبلاگ‌ها، گفت: طبيعي است كه وبلاگ‌ مثل هر رسانه ديگري مي‌تواند كانون شايع‌پراكني باشد و چه بسا سويه فردي و خصوصي آن بيشتر به اين قضيه دامن بزند چراكه هيچگونه نظارتي بر عملكرد آن‌ها صورت نمي‌گيرد و نويسنده خود سردبير و صاحب امتياز خويش است.

به گفته‌ اين وبلاگ‌نويس، وبلاگ‌ها نه تنها مي‌توانند به شايعات موجود در جامعه دامن بزنند، بلكه خود مي‌توانند به كانون شايعه‌سازي و اشاعه آن در جامعه بدل شوند كه پيشگيري و كنترل اين مساله را بايد در بحث اخلاق وبلاگ‌نويسي رديابي كرد.
انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول