فضای سایبری هیچ کشوری مانند ایران بی منطق نیست

وحید یامین پوررسانه وبلاگ- وحید یامین پور با فیلتر کردن بی حساب مخالف است، اما به قاعده مند کردن و منطقی کردن فضای سایبری اعتقاد دارد.

به گزارش «وبلاگ نیوز» مجری سیمای جمهوری اسلامی ایران درباره فیلترینگ های بی حد و حصر و بی برنامه، در پاسخ به سئوال خبرنگار وبلاگ نیوز مبنی بر این که وظیفه وبلاگ نویسان در این مقوله چیست می گوید: وبلاگ نویسان در این موضوع منشا تصمیم گیری نیستند. اما سرویس دهنده های وبلاگی، وزارت ارشاد و صاحبان تصمیم باید فیلترینگ را بر اساس یک منطق انجام بدهند و در فضای سایبری منطق داشته باشند.

به اعتقاد این مدیر سابق صدای جمهوری اسلامی ایران، فضای سایبری هیچ کشوری همانند ایران بی منطق نیست. او در این زمینه ادامه می دهد: حتی شما وقتی برخوردهای ایالات متحده را در فضای سایبری مشاهده کنید، می بینید که برای استفاده از این فضا منطق و قواعد بسیار جدی وجود دارد. مجازات های سنگینی هم برای سوء استفاده گران در نظر گرفته شده است. اما متاسفانه این موضوع در ایران به هیچ وجه جدی گرفته نشده است.

نویسنده وبلاگ “کیستی ما” درباره وضعیت ما در جنگ نرمی که وجود دارد می گوید: ما با این وضعیت در جنگ نرم نفله شده ایم. به خاطر این که بی قاعده و بی نظم برخورد می کنیم و پارتیزانی فعالیت می کنیم. جنگ حاکم بر فضای سایبری، یک جنگ منظم است و پارتیزانی عمل کردن تا حدی جواب می دهد.
انتهای پیام/.

One comment

  • وحید یامین پور مگر تا حالا چند تا کشور را رفته و فضای سایبریش رو دیده که اینقدر ادعایش می شود اتفاقا” مدیریت افرادی که خط فکریشان به یامین پور نزدیک است فضای سایبر کشور را در این حد نگه داشته و در واقع امثال یامین پور باعث عقب نگه داشته شدن و غیرمنطقی شدن فضای سایبر شده ند!!
    آقا وحید شماها که مرگ بر آمریکا می گویی چرا سنگ آمریکا را به سینه می زنید ؟
    اگر فردا قوانین سایبری آمریکا در ایران اجرا شود کفن می پوشید و دمار از روزگار مردم در می آورید و هزار و یک ادعای اسلامی بودن می کنید در حالی که کل پدیده اینترنت آمریکایی و غربی است!!
    به هر حال لازم نیست امثال یامین پور در حالی که کوچکند بزرگ صحبت کنند و وبلاگ نیوز هم اصلا” به همچو افراد تندرویی که باعث و بانی بسیاری از زیان های روحی جامعه اند میدان بدهد.!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول