بلاگران به ابعاد معرفتی و شناختی موضوع حج بپردازند

حجرسانه وبلاگ- يك بلاگر روحانی دل‌نوشته نويسی را درباره حج كافی ندانست و بر پرداختن بلاگران به ابعاد معرفتی و شناختی موضوع حج در وبلاگ‌ها تأكيد كرد.

به گزارش «وبلاگ نیوز» حجت‌‌ا‌لاسلام و المسلمين “محمد خوش‌نظر”، بلاگر و كارشناس قرآنی، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، درباره ظرفيت‌های وبلاگ‌نويسی در پرداختن به موضوع حج با توجه به موسم آن، گفت: وبلاگ‌ها می‌توانند با ادبيات و زبان خاص خود در زمينه حج به ويژه درباره معنويت حج، معارف آن، مناسك و آداب و رسوم آن توليد محتوا كنند؛ چراكه كاربران زيادی هم اين نياز را دارا هستند.

وی ادامه داد: نوع ادبيات در وبلاگ‌نويسی حج بستگی به قلم و سليقه بلاگر دارد؛ تعدادی از بلاگران در اين حوزه احساسی و به عبارت ديگر دل‌نوشته می‌نويسند و تعدادی ديگر به صورت معرفت‌شناختی به اين موضوع می‌پردازند، اگر مطالب جذابيت كافی داشته باشد، در هر دو حوزه مخاطبان خود را دارد و می‌تواند تأثيرگذار باشد.

اين روحانی بلاگر با تأكيد بر اين‌كه دل‌نوشته نويسی درباره اين موضوع كفايت نمی‌كند، گفت: بلاگران بايد همواره به جنبه‌های معرفت‌شناختی حج توجه داشته باشند و اين بعد را در نوشته‌های خود لحاظ كنند.

خوش‌نظر در ادامه تصريح كرد: انجمن‌های وبلاگ‌نويسی در قالب بحث و گفت‌وگو می‌توانند در ميان بلاگران مباحثی مانند حج را مطرح كنند و ابعاد معرفتی و شناختی را از اين مباحث استخراج كرده و در وبلاگ خود انعكاس دهند.

وی در پايان به مشكلات بلاگران در پرداختن به اين موضوع پرداخت و گفت: در موسم حج بلاگران می‌توانند با توجه به اخبار و حال و هوای موجود ابعاد احساسی و معرفتی را در هم آميخته و منعكس كنند، ولی در ايام ديگر اگر مطالب جذابيت نداشته باشد، نمی‌تواند مخاطبان كافی را جذب كند.
انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول