جنگ نرم و ضرورت حضور فعالان قرآني در صحنه سايبر

یادداشت: وَقَالَ الرَّسُولُ يَا رَبِّ إِنَّ قَوْمِي اتَّخَذُوا هَذَا الْقُرْآنَ مَهْجُورًا و پيامبر [خدا] گفت پروردگارا قوم من اين قرآن را رها كردند … (30-فرقان)

اين آيه شريفه ظاهرا حكايت اين روزهاي ماست. حكايت روزها و سالهايي كه انسان اصل را رها كرده و فرع را دنبال مي‌كند.

امروزه با پيشرفت تكنولوژيك و دسترسي انسان در كسري از ثانيه به حجم انبوهي از اطلاعات، دشمنان هميشگي قرآن اين كتاب هادي انسان، از هر لطايف الحيلي بهره مي‌برند تا با تشويش اذهان، نگرش ديني و مذهبي انسانها را تحت الشعاع قرار داده و با ارائه اطلاعات تحريف شده جوي مسموم را عليه اسلام و مسلمانان پديد آورند.

و اكنون نا آشنايي عالمان دين و مسلمانان نسبت به فناوري اطلاعات و ارتباطات و پتانسيلهاي موجود در اين علم از سويي و عدم تبليغ مناسب و كافي مسلمانان در عرصه اينترنت از سويي ديگر فضا را براي سوء استفاده دشمنان آزاد گذاشته است. و بدين‌گونه زمينه آغاز جنگ نرم را پديد مي‌آورد.

اين روزها وقتي سخن از جنگ نرم پيش مي‌آيد تنها موضوعي كه به ذهن متبادر مي‌شود در حوزه سياست است و بس! عالمان ما در گوشه حجره‌هاي خود نشسته‌اند و به منبرهاي چوبي دلخوش كرده‌اند غافل از اين كه منبرهاي ديجيتال خالي از مبلغ قرآن است! و سوء استفاده چيان مذاهب مترصد فرصتي براي بهره‌برداري از خلاء موجود. و اين چنين اديان و مذاهب كاذب و دروغين بسط و گسترش مي‌يابند.

در آموزه‌هاي ديني ما و روايتي از حضرت امام محمد باقر عليه‌السلام آمده است:

الْحِكْمَهُ ضالَّهُ الْمُؤْمِنِ، فَحَیْثُ ماوَجَدَ أحَدُكُمْ ضالَّتَهُ فَلْیَأخُذْها ( دانش و حكمت، گمشده ـ ارزشمندی است برای ـ مؤمن كه هر كجا و نزد هركس یافت شود باید آن را دریافت نماید )، پس بر ماست كه از فرصت و دانش به دست آمده در جهت بسط و گسترش مفاهيم و اخلاق قرآني نهايت استفاده را به عمل آورده و در اين راه از واژگان و موانع به ظاهرا سياسي نگريزيم و در دام سياست‌زدگي نيافتيم.

اميد است در اين راه با همتي مضاعف و نگاهي عالمانه، دست در دست فعالان قرآني، موانع سياسي موجود را كنار زده و درعرصه‌هاي جهاني بدون واهمه به تبليغ دين مبين اسلام بپردازيم.
انتهای پیام/.

رویا آمون، وبلاگ هفت شهر عشق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول