ببخشید که ما را تهدید کردید؛ آقای اوباما!

در وبلاگ ها- سخنان باراک اوباما، رئیس دولت ایالات متحده امریکا و پاسخ تند محمود احمدی نژاد و پاسخ مجدد اوباما به احمدی نژاد، عکس العمل های متفاوتی را در وبلاگستان داشته است. از عذرخواهی عده ای از کابوی امریکایی گرفته تا حرکت وبلاگی جمعی از وبلاگ نویسان برای نوشتن نامه به آقای تغییر، واکنش هایی بود که نسبت به این موضوع دیده شد.

به گزارش «وبلاگ نیوز» برخی از وبلاگ نویسان پس از پاسخ صریح احمدی نژاد به اوباما درباره تهدید حمله به ایران، فارغ از این که کشورشان به حمله نظامی -آن هم از نوع هسته ای- تهدید شده است، از باراک اوباما به خاطر بی ادبی احمدی نژاد عذرخواهی کرده اند.

وبلاگ «بهشت» با تکرار موضوعاتی که ماه هاست برای مردم ایران حل شده است، در این باره بدون توجه به جسارت اوباما برای تهدید ایران نوشته است:

محمود احمدي نژاد در تازه ترين سخنان خود، باراك اوباما را به باد شديدترين حرفها و انتقادات گرفت، به نحوي كه حتي بسياري از خبرگزاري هاي داخلي از نوشتن تمامي سخنان وي امتناع كرده و صرفا اشاره به گوشه هايي از سخنان ايشان نمودند. شوربختانه آقاي احمدي نژاد در تصورات خويش باور نموده است كه براستي رئيس جمهور تمامي ايران است.

بهنام قلی پور هم در وبلاگ شخصی اش موضوع را به حدی عادی جلوه داده است که انگار هیچ تهدیدی صورت نگرفته است و فقط امریکا یک تصمیم جدید گرفته است:

استراتژی جدید آمریکا که چیز جدیدی علیه ایران ندارد، نه تهدید جدیدی است و نه ارعاب جدیدی. آمریکا پس از سال‌ها تصمیم گرفته که از سلاح اتمی استفاده نکند؛ به غیر از مورد ایران و کره‌شمالی. این استراتژی قبلا همه‌ کشور‌های یاغی و مهاجم را در بر می‌گرفت، حالا به دو کشور محدود شده است. اگر قرار بر قیل و قال و داد و هوار باشد، آن بخش از این استراتژی باید برجسته شود که مربوط به خودداری آمریکا از حمله اتمی به کشور‌های یاغی است، نه ماندن دوباره ایران و کره‌شمالی در این فهرست.

وبلاگ «راز سر به مُهر» هم با استفاده دلخواه از قرآن کریم و آیه 108 سوره انعام، رفتار اوباما را نسبت به رفتار رییس جمهوری ایران نزدیک تر به خط مشی پیامبران و امامان دانسته است.

در این میان وبلاگ «4دیواری» در نوشته ای نسبتا متفاوت، این گونه عکس العمل ها را مورد انتقاد شدید قرار داده و نوشته است:

این مسئله به ما ربطی ندارد. شما خیالتان راحت باشد. کباب‌تان را بخورید و به بحث در مورد تضاد عرف دیپلماسی و لمپنیسم احمدی‌نژادی ادامه بدهید. آمریکایی‌ها نوعی بمب‌های اتمی مینیاتوری هوشمند ساخته‌اند که می‌شود آن‌ها را در خانه‌ی افراد انداخت. هیچ نگران نباشید. اصلا نمی‌فهمید. شب می‌خوابید٬ صبح که بلند شدید می‌بینید که ایران سوئیس شده است.

با این حال برخی از وبلاگ نویسان هم در این موضوع، امنیت کشورشان را به روی خوش نشان دادن به فردی که تمامیت ارضی شان را با یک جمله تهدید می کند ترجیح داده اند و فارغ از پاسخ احمدی نژاد به اوباما، پیکان انتقادها را به سمت رییس جمهور جنگ طلب ایالات متحده برده اند. در این بین وبلاگ «اثیر» با نوشتن یک مطلب، بیش از 22 وبلاگ نویس را به نوشتن پیرامون این موضوع ترغیب کرده است:

آقای برنده جایزه صلح نوبل!! آیا معنی واقعی صلح را درک کرده ای؟ یا این هم یک جور مصلحت است و ما با افعال معکوس برره ای شما مواجه هستیم؟ آیا در مکتب صلح شما صحبت از توپ و تانک و تفنگ و بمب و … و بمب و … و بمب هسته ای آزاد است؟ پس چرا تا به حال ما می اندیشیدیم که صلح یعنی آرامش ، یعنی خاموش شدن صدای هیولاهای آهنین ، یعنی خاموشی گلوهای دریده دیکتاتورها.

رامین مرادی، نویسنده وبلاگ «نون و القلم» هم در نامه ای به اوباما نوشته است:

چه رسمی‌ست که دامن اوبامای مهربان را گرفته؟ مگر تو همان رئیس جمهور سیه چرده‌ی صلح‌طلبی نیستی که موقع پیروزیش تا کوچکترین دهکده‌های ژاپن و اندونزی را به رقص وا داشت؟ مگر تو همان مهربانِ نوبل به دستی نیستی که نیامده جام زرینش دادند که یک وقت گند نزند و آبروی نداشته آمریکایی‌ها را بیشتر از این نبرد؟ ما از این نوبل بدست‌ها زیاد دیده‌ایم جناب! نمی‌دانم این چه نام نحسی ست روی هر کس می‌گذارند تو زرد از آب در می‌آید؟!

نویسنده «وقایع اتفاقیه» هم به اوباما پیشنهاد داده است که پزشکان خصوصی اش را تغییر دهد:

يداست که دوباره بيماري مزمن ات که معمولن تو را به تب بالاي 40 درجه مي کشاند، دوباره عود کرده و اطباي اطرافت يا بي خبرند و يا از معالجه ي آن عاجز. و البته اين را ديگر همه ي دنيا دانسته اند و ما در عجبيم که چگونه اطباي عزيز کاخ سفيد اين مرض را هنوز علاج ننموده اند.

کاریکاتورهای باراک اوباما از دیگر مطالبی بود که وبلاگ «زیر یک سقف» آن ها را منتشر کرد و وبلاگ نویسان دیگری نیز وبلاگ هایشان را پیرامون این موضوع به روز کرده اند که لیست کامل آن ها در وبلاگ «اثیر» آمده است.

۱۱ comments

 • به به جناب آقای تغییر بازم روت میشه دست دوستی دراز کنی

 • با سلام
  ممنون از انعکاس خبر این حرکت.
  لازم به ذکر است که تعداد همراهی کنندگان این حرکت وبلاگی تا کنون بیست و پنج نفر بوده و همچنان عزیزان دیگری در حال پیوستن به آن هستند.

 • در راستای مقابله با جنگ شل و در کنار فیلترینگ بی سابقه همه نوع علامت سئوال و علامت تعجب و همچنین هک کردن های هر از چند گاه وبسایت ها توسط هکرهای الکی خوش، وبسایت های تحلیلی و خبری آقایان هم یک نفس با همه ایمان و اخلاق “نداشته” شان، دارند … یکی از همین سایت ها که ظاهرا به تحلیل موضوعی مطالب وبلاگ ها می پردازد در نوشته ای به بررسی موضع برخی وبلاگ ها در قبال اظهارات احمدی نژاد در ارومیه علیه اوباما پرداخته و از آن جمله نوشته “وبلاگ «راز سر به مُهر» هم با تحریف معنای آیه ۱۰۸ سوره انعام، رفتار اوباما را نسبت به رفتار رییس جمهوری ایران نزدیک تر به خط مشی پیامبران و امامان دانسته است”!
  همین که این وبسایت به نوشته های مخالف خودلینک مستقیم نداده، بر خلاف وبلاگ هایی که عقیده آن ها را پسندیده، تا مراجعه کنندگان خود به کل مطلب مراجعه کنند و خودشان بخوانند و قضاوت کنند به تنهایی نشان می دهد که چه هراسی از چشم و انصاف و وجدان های کوره نشده و نخشکیده و نخوابیده دارند. همین حجت بر سستی “ایمان به درستی راهشان” کافی نیست؟

  • توضیح وبلاگ نیوز:
   جناب آقای معینی
   درباره جمله معترضه به پست شما در متن گزارش، طبق نظر دوستان متن اصلاح شد و بحث پیرامون کاربرد آیه مورد استفاده شما نیازمند فرصت مفصل تر و نظر فنی تری است.
   درباره عدم لینک دادن به وبلاگ شما، طبق قانون لینک به وبلاگ یا سایت فیلتر شده ممنوع است.
   درباره باقی موارد هم قضاوت را به خوانندگان واگذار می کنیم.

   با تشکر از نظر شما

   • ممنونم ولی وبلاگ من (راز سر به مهر؛ خانه ششم) فیلتر نیست که

    • پاسخ وبلاگ نیوز:
     دیروز در هنگام تنظیم گزارش و در سرویس دهنده اینترنت تنظیم کننده، وبلاگ شما فیلتر بود.
     لینک وبلاگ شما در متن اضافه شد.
     از اشتباه پیش آمده پوزش می طلبیم.

  • محمد

   می دونی دوست من ، این آدمها به یک حدی از حماقت رسیدن که اگه همین آمریکایی ها بریزن و با خواهر و مادرشون هم کاری بکنند ، یک جوری توجیهش می کنن .

   • محمد

    ببخشیدا ، ولی اون شمایید که اگر طرفداران بسیجی محمود بریزن و با خواهر و مادرشون هم کاری بکنند ، یک جوری توجیهش می کنین .

 • اولا آمريكا هيچ غلطي نميتونه بكنه
  اين جمله يه شعار نيست
  اين حكاكي روي قلب ما ايرانياس كه امام حكاكيش كرد
  دوما بايد جامعه ي جهاني اين رسوايي رو محكوم كنه

 • Pingback: ببخشید که ما را تهدید کردید؛ آقای اوباما! | وبلاگ نیوز « وب‌گردی‌های من

 • دوست

  سلام نا را چه شده است که در آخور چنین لم داده و میخوریم و هر گستاخی به خود ا تحمل می کنیم. اگر همه ما مثل شهدا مرد بودیم تا حالا 100 ها بار آمریکا رو هم آدم کرده بودیم.
  یا حیدر غیرتمند مددی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول