پادشاه وبلاگستان

یادداشت: زمانی بود که سرویس های خدمت رسانی در اینترنت انگشت شمار بود ولی امروز تعداد سرویس های خدمت رسانی در حال افزایش است آن هم به صورت روزانه!

از یک ماه پیش تب سرویس دهی در ایران مردم را فرا گرفته است! هر کس با صرف هزینه ای یک سرویس کوچک یا بزرگ راه اندازی کرده است. سرویس آپلود عکس، سرویس وبلاگ دهی، سرویس دامنه ی کوتاه رایگان و … .

اگر تعداد سرویس ها افزایش یابد کاربران امکان انتخاب بیش تری دارند و می تواند سلیقه ی خود را در نظر بگیرند و وبلاگستان از حالت انحصاری به رقابتی تبدیل می شود. با این حال فضای وبلاگستان از حالت نرمال خارج شده و به جای صعود در حال سقوط است! زیرا بیش تر این سرویس ها بدون برنامه و با هدف کسب سود یا شهرت راه اندازی می شوند و اهمیت چندانی به نیازهای کاربران نمی دهند و بیش تر آن ها به دلیل نداشتن مدیریت مالی درست پس از چند ماه تعطیل می شوند. می گویند هرکس باید از خود شروع کند من نیز از خود شروع کرده ام و در تلاشم هر روز سرویسی بهتر ارائه دهم و امکانات جدیدی اضافه کنم.

در این زمان نیاز به عاملی داریم که بتواند وبلاگستان را رقابتی کند و این کار بر دوش پادشاه وبلاگستان است! پادشاه وبلاگستان همان کاربران اینترنت هستند کاربران باید در انتخاب سرویس توجه بیشتری کنند و سرویس های مختلف را مقایسه کنند.

و نیز نیاز است کاربران مورد اعتماد به عنوان منتقد و تحلیل گر به وبلاگستان خدمت کنند که این نیازمند همکاری گروه های خبری است.

پا نوشت طنز:
دیروز ظهر پیر زن همسایه با ویلچرجلوی در بود هنگامی که من را دید فریاد زد آهای سوشیانت! نزدیک تر رفتم او به من گفت من و اسمال بقال می خوایم یه شرکت هاستینگ بزنیم پول از اسمال محل راه اندازی سرور از من تو هم بیا استخدام کنیم چند تا سرور بزنیم و سرور مجازی و اختصاصی بفروشیم (سرور ایرانی) بعد بزنیم تو گوش افرانت!

سوشیانت زوارزاده، مدیر سرویس دهنده وبلاگها

۲ comments

  • چه بده که مطلبی که می ذارید رو حتی خودتون هم نمی خونید. به مدیر خوشتیپ و بی سواد ما ما هم عرض کنید که مجید جان دلبندم سعود نـــه! صعود.

    البته من خوشبینانه ترین حالت رو مد نظر قرار دادم و با تصور با سواد بودن شما فرض رو بر این بنا نهادم که اصن مطلبو نخوندید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول