«کلوب»؛ محبوب‌ترین شبکه اجتماعی ایرانی

وین چنزو کوسنزا (Vincenzo Cosenza) محبوبیت شبکه های اجتماعی در سراسر دنیا را در قالب نقشه ای بررسی کرده است. این نقشه براساس داده های سایت الکسا(Alexa) و گوگل ترند(Google trends) در دسامبر 2010 طراحی شده و نشان دهنده برجستگی فیس بوک در سراسر جهان است.

به گزارش «وبلاگ نیوز»، رسانه‌های اجتماعی نوشت: مقایسه بین این نقشه و نقشه ای که در ژوئن 2009 تهیه شده نشان می دهد، فیس بوک به طور صعودی در کشورهای مانند امریکا، کانادا و استرالیا در حال رشد است و بیشترین رشد را در عرصه ببین المللی داراست. براساس یافته های کوسنزا فیس بوک جایگزین اورکات به عنوان رتبه یک سایت شبکه اجتماعی در هند شده است و این سایت همچنین در امریکای جنوبی و اروپا بازار بزرگی را کسب کرده است.

نقشه شبکه‌های اجتماعی در دسامبر2010

برخی دیگر از یافته های این گزارش درباره محبوبیت شبکه های اجتماعی به شرح ذیل است:

شبکه اجتماعی کلوب محبوب ترین شبکه اجتماعی در ایران است. شبکه اجتماعی V. Kontakte همچنان محبوب ترین شبکه اجتماعی در روسیه است. اورکات همچنان جای پای قوی در برزیل دارد و Qzone همچنان بزرگترین شبکه اجتماعی در چین است.

براساس یافته های دیگر این گزارش، شبکه های اجتماعی دیگر هنوز رشد چندانی نداشته اند، به عنوان مثال لینک دن در استرالیا و کانادا رشد مناسبی داشته است و توییتر دارای رتبه های مشابه در آلمان و ایتالیا است.

نقشه شبکه‌های اجتماعی در ژوئن2009

برای درک بهتر رشد و محبوبیت شبکه های اجتماعی در جهان نقشه های سال 2010، 2009 و 2008 را در اینجا با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوانید درک درستی از آنها پیدا کنید.

رتبه اول تا سوم محبوب ترین شبکه های اجتماعی

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول