همايش وبلاگ‌نويسان حوزه عفاف و حجاب برگزار مي‌شود

دبير اجرايي دومين جشنواره بين‌المللي توليدات رسانه‌ايي عفاف و حجاب از برگزاري همايش 3 روزه وبلاگ‌نويسان فعال در حوزه عفاف و حجاب در خرداد ماه امسال خبر داد.

به گزارش «وبلاگ نیوز» به نقل از فارس، دبير دومين جشنواره بين‌المللي توليدات رسانه‌اي عفاف و حجاب امروز در نشستي خبري با اشاره به اهداف برگزاري دومين جشنواره بين‌المللي توليدات رسانه‌ايي عفاف و حجاب اظهار داشت: دبيرخانه جشنواره در مهر سال 89 فعاليت خود را به‌صورت رسمي آغاز كرد و جشنواره امسال با شعار «خانه امن، جامعه امن» با هدف تبيين جايگاه حجاب در تأمين سلامت و امنيت فردي و اجتماعي آحاد جامعه با استفاده از توليدات هنري با رويكرد فرا‌جنسيتي، هنجار‌شناسي و هنجار‌سازي شايسته در توليد آثار فرهنگي و هنري با موضوع حجاب و عفاف، توسعه دامنه ارتباطات فرهنگي، هنري در مقابله با تهديدات نرم‌افزاري دشمنان برگزار مي‌شود.

مريم خزايي انعكاس شايسته اقبال رو‌به افزايش جامعه جهاني به حجاب و عفاف را يكي ديگر از اهداف برگزاري دومين جشنواره بين‌المللي توليدات رسانه‌ايي عفاف و حجاب دانست و خاطر‌نشان كرد: ترغيب جوانان به گستره عفاف از طريق ارائه تحليل علل و عوامل رويكرد جهاني آن، تعالي و گسترش هنر ديني و كشف ره‌يافت‌ها و اصلات‌هاي هنر ملي و بومي با موضوع عفاف و حجاب و همچنين ايجاد فضاي مناسب و هم‌انديشي و تضارب آرا در حوزه‌هاي فرهنگي ـ هنري با محوريت حجاب و عفاف از ديگر اهداف برگزاري اين جشنواره است.

دبير دومين جشنواره بين‌المللي توليدات رسانه‌اي عفاف و حجاب با اشاره به هدف “تبيين گستره فرهنگي، اجتماعي عفاف و حجاب با استفاده از توليدات هنري ” يادآور شد: بستر‌سازي جهت توليد آثار فرهنگي ـ هنري فاخر و جذاب با بهره‌گيري از ابزار قدرتمند هنر، ايجاد هماهنگي و همسويي ميان نهادهاي فرهنگي ـ هنري جهت دسترسي به اهداف مشترك و همچنين تقدير و تجميع آثار هنري موجود در سطح داخل و بين‌المللي با شعار خانواده سالم از ديگر اهداف برگزاري اين جشنواره است.

برگزاري اختتاميه جشنواره در 21 تير

خزايي در خصوص زمان‌بندي اين جشنواره گفت: فراخوان جشنواره از 20 اسفند آغاز شده و مهلت جمع‌آوري آثار تا دهم خرداد ‌ماه 90 ادامه دارد و اختتاميه جشنواره در بيست و يكم تير ماه مصادف با روز ملي عفاف و حجاب برگزار مي‌شود.

وي بخش فيلم كوتاه جشنواره را شامل فيلم كوتاه، انيميشين، مستند و فيلم 125 ثانيه‌ايي دانست و تصريح كرد: بخش عكس نيز در 2 قسمت حرفه‌اي و غيرحرفه‌ايي برگزار مي‌شود و در بخش رسانه‌هاي ديجيتال بخش‌هاي وبلاگ، وب‌سايت، نرم‌افزارهاي چند‌رسانه‌ايي، نرم‌افزارهاي تلفن‌ همراه و بلوتوث را خواهيم داشت.

برگزاري نشست‌هاي تخصصي با موضوع عفاف و حجاب

خزايي بخش شعر و داستان دومين جشنواره بين‌المللي توليدات رسانه‌ايي عفاف و حجاب را شامل داستان بلند، داستان كوتاه، شعر نو و كلاسيك دانست و يادآور شد: همچنين در طول برگزاري اين جشنواره، نشست‌هاي تخصصي نيز با حضور كارشناسان و صاحب‌نظران با محوريت و موضوع عفاف و حجاب برگزار مي‌شود.

مشاركت فعال سازمان‌هاي مردم‌نهاد

در ادامه اين نشست خبري سيد ‌صابر امامي، دبير اجرايي دومين جشنواره بين‌المللي توليدات رسانه‌ايي عفاف و حجاب با بيان اينكه اين جشنواره مهم‌ترين فعاليت فرهنگي و هنري در حوزه عفاف و حجاب محسوب مي‌شود، اظهار داشت: تلاش ما بر آن بوده كه اين جشنواره تنها با مشاركت و حضور بخش‌هاي دولتي برگزار نشود بلكه با دعوت از سازمان‌هاي مردم‌‌نهاد و با مشاركت حدود 40 سازمان مردم‌نهاد اين جشنواره برگزار مي‌شود.

وي يكي از سياست‌هاي اين جشنواره را حمايت جدي از توليد‌كنندگان و پديد‌آورندگان آثار هنري ـ فرهنگي مرتبط با موضوع عفاف و حجاب دانست و خاطر‌نشان كرد: در سايت جشنواره به آدرس www.noorfest.ir يك بانك “دريافت ايده ” طراحي و در‌نظر گرفته شده است كه تمام مخاطبان مي‌توانند از طريق اين بخش، ايده‌ها و نظرات خود را در خصوص عفاف و حجاب ارائه كنند و مسابقه‌ايي نيز در بخش ايده‌ها نيز برگزار مي‌شود و به بهترين ايده‌ها جوايزي تعلق خواهد گرفت.

برگزاري نشست 3روزه با حضور وبلاگ‌نويسان حوزه عفاف و حجاب

امامي با اشاره به بخش‌‌هاي مختلف اين جشنواره تصريح كرد: در خرداد ماه نشستي 3روزه با حضور 200 وبلاگ‌نويس برتر كه در حوزه عفاف و حجاب فعاليت دارند، برگزار مي‌شود؛ در نخستين جشنواره بين‌المللي توليدات رسانه‌ايي عفاف و حجاب 400 وبلاگ‌نويس در سراسر كشور شناسايي شدند كه در زمينه عفاف و حجاب فعاليت داشتند و از ميان آنها 200 وبلاگ‌نويس برتر براي نشست آتي انتخاب شده‌اند.

امامي افزود: در بخش رسانه‌هاي ديجيتال براي نخستين بار نرم‌افزار ويژه موبايل با موضوع عفاف و حجاب را توليد خواهيم كرد و همچنين برگزاري دوره‌هاي وبلاگ‌نويسي با موضوع عفاف و حجاب و راه‌اندازي سايت فعالان عفاف و حجاب نيز از ديگر بخش‌هاي رسانه‌هاي ديجيتال اين جشنواره است.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول