گزارش لحظه به لحظه از اردوی 3روزه وبلاگ‌نویسان

نخستین اردوی وبلاگ‌نویسان با عنوان “نور” از چهارشنبه 28 اردیبهشت الی جمعه 30 اردیبهشت در اردوگاه شهید باهنر تهران به مدت 3روز برگزار می‌شود.

به گزارش «وبلاگ نیوز» بر اساس اعلام دبیرخانه برگزاری این اردو، قرار است نزدیک به 400 وبلاگ‌نویس دختر و پسر در این همایش 3روزه شرکت کنند.

گفتنی است دومین جشنواره وبلاگ‌نویسی “عفاف و حجاب” از 20 اسفند فعالیت خود را آغاز کرد که در آخرین روز این اردو، اختتامیه آن برگزار می‌شود.

در ادامه می‌توانید گزارش لحظه به لحظه از برنامه‌های این اردو را پیگیری کنید.

لازم به ذکر است حاضرین در این همایش می‌توانند خبرها و نظرات خود در این زمینه را به شماره 3000136333 ارسال کرده و خبرهای خود را در گزارش‌های ذیل، و نظرات خود را در بخش کامنت‌ها ملاحظه کنند.

***

سه شنبه 27 اردیبهشت

21:13 > پذیرش میهمانان غیر تهرانی اردو از بعدازظهر آغاز شده و تیم اجرایی برای آمادگی برنامه‌ها، در اردوگاه شهید باهنر مستقر شده است.

چهارشنبه 28 اردیبهشت

9:45 > مراسم افتتاحیه نخستین اردوی وبلاگ‌نویسان با 45 دقیقه تأخیر آغاز شد.

9:52 > خانم سلیحی، مدیر این جشنواره دقایقی را درباره دومین جشنواره عفاف و حجاب سخنرانی کرد.

9:58 > خانم سليحی وبلاگ نويسان را سربازان جنگ جديد خواندند که به نظر بنده افسران اين جنگ هستند.
 (مسعودی)

10:05 > بر اساس اعلام مجری برنامه نزدیک به 700 نفر برای شرکت در این اردو ثبت نام کرده‌اند که با بررسی‌های لازم، حضور 350 وبلاگ‌‎نویس در این اردو تأیید شد.

10:11 > خانم آشتیانی، مشاور امور زنان سیمای جمهوری اسلامی ایران: محدودیت مکانی، باعث شد تا برای شرکت کنندگان این اردو، دست به انتخاب و گزینش بزنیم. ملاک گزینش هم وبلاگ‌نویسانی بود که قلم آن‌‎ها بیش‌تر در راستای اهداف جشنواره بوده است.

10:17 > آشتیانی: تصمیم داریم فرهنگ احترام به مخالف و پایبندی به اصول اخلاقی را در فضای مجازی نهادینه کنیم.

10:20 > آشتیانی: وقتی مسائل پیرامونی توییتر را می‌خواندم، یاد جریان حمله ابابیل به اصحاب فیل در مکه افتادم. یاد هم‌افزایی سنگ‌های کوچک توسط کبوتران کوچک افتادم که توانست یک لشگر بزرگ را شکست بدهد.

10:25 > آشتیانی: توییت یعنی جیک جیک کردن. اما وقتی تبدیل به توییتر می‌شود، فریاد گوشخراشی می‌شود که شاید آزاردهنده باشد.

10:35 > مهندس ایازی، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران سخنرانی خود را آغاز کرد.

10:43 > ایازی: فضای مجازی، یکی از موثرترین ابزارهای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب است.

10:44 > ایازی: در تأثیر این فضا همین بس که یکی از مصری‌ها، نام نوزاد خود را “فیس بوک” گذاشته است.

10:51 > ایازی: باید بتوانیم در حوزه‌های مختلف، مسابقات وبلاگ‌نویسی برگزار کنیم تا رویکرد همکاری مردم در مسائل اجتماعی تقویت شود.

10:52 > ایازی: مطالبات خود را در این حوزه از شهرداری تهران اعلام کنید تا بدانیم چطور می‌توانیم در شهرداری در این موضوعات سرمایه گذاری کنیم.

11:00 > مراسم افتتاحیه به پایان رسید.

11:46 > دکتر اسماعیلی، عضو حقوق‌دان شورای نگهبان سخنرانی خود را با موضوع اخلاق در فضای مجازی آغاز کرد. (مشروح)

11:55 > دکتر اسماعیلی در آغاز سخنرانی خود: طبق قانون رئيس جمهور نمي تواند سرپرست وزارتخانه شود و اينكار غير قانوني است. (09188401)

12:06 > اسماعيلي:برخي معتقدند در عرصه رسانه رعايت اخلاق شوخي است و اخلاق رسانه اي يك تركيب ضدو نقيض است. (09188401)

12:21 > اسماعیلی: تقوا به ما می‌گوید نتیجه نوشته‌ای که در وبلاگمان منتشر کردیم را در همین دنیا می‌گیریم. اگر آبروی کسی را بریزیم، خدا آبرویمان را می‌ریزد.

12:44 > اسماعیلی: به‌دنبال تهیه مرامنامه اخلاقی وبلاگ‌نویسان باشید و اجازه بدهید وبلاگ‌نویسان و تشکل‌ها به این مرامنامه بپیوندند.

12:49 > با پایان سخنرانی دکتر اسماعیلی، پرسش‌های وبلاگ‌نویسان آغاز شده است که هنوز فرصت پاسخگویی به سئوالات آنان توسط عضو حقوقدان شورای نگهبان پیش نیامده است.

13:14 > دکتر اسماعیلی به برخی سوالات مطرح شده از سوی وبلاگ‌نویسان، به صورت اجمالی پاسخ داد و پس از این، برنامه پرسش و پاسخ به پایان رسید.

15:34 > کارگاه‌های آموزشی اردوی وبلاگ‌نویسان، با موضوعاتی مانند «پشت پرده فیس‌بوک»، «عکاسی»، «رنکینگ» و… آغاز شد.

18:20 > کارگاه‌های آموزشی اردوی وبلاگ‌نویسان به پایان رسید. (گزارش تصویری)

18:32 > وبلاگ‌نویسان، با هشت اتوبوس، اردوگاه شهید باهنر را به قصد بازدید از برج میلاد،‌ واقع در بزرگراه شهید همت در غرب تهران، ترک کردند. (گزارش تصویری)

20:45 > به‌دلیل شرایط نامناسب جوی، امکان بازدید کامل از برج میلاد برای وبلاگ‌نویسان فراهم نشد.

21:23 > با پایان بازدید از برج میلاد و حرکت کاروان وبلاگ‌نویسان به سمت اردوگاه باهنر، نخستین روز از اردوی سه روزه وبلاگ‌نویسان به پایان رسید. (گزارش روز اول)

پنج‌شنبه 29 اردیبهشت

9:20 > دکتر پورحسین، مدیر شبکه آموزش سیما و شبکه دیجیتالی مستند، سخنرانی خود را با موضوع اخلاق رسانه در موضوع حجاب آغاز کرد. (مشروح)

9:23 > پورحسین: ما مأمور به وبلاگ نویسی نیستیم و خودمان برای اشتراک گذاشتن تفکراتمان، علاقه مند به وبلاگ نویسی هستیم.

9:25 > پورحسین: هر وبلاگی یک شخصیت دارد که این شخصیت از تک تک نوشته‌ها مشخص می‌شود.

9:35 > پورحسین: اگر ما یک شخصیت وبلاگی صادر می‌کنیم که نزدیک به شخصیت اصلی‌مان نباشد، بالاخره در یک جایی لو می‌رویم و تأثیرگذاری‌مان از بین خواهد رفت.

9:46 > پورحسین: کسانی که دنبال واژه پردازی نباشند و نجیب بنویسند، به‌تدریج نفوذ خواهند کرد.

9:51 > پورحسین: مهم‌ترین اصل اخلاق در ارتباطات، برگشت ناپذیری است. یعنی در هر کاری انجام می‌دهیم، اعم از ساختن یا تخریب، امکان بازگشت وجود ندارد و آن اتفاق افتاده است.

9:58 > پورحسین: در وبلاگ نویسی نباید تفکر را بافت. وبلاگ‌نویس در حوزه‌ای که می‌نویسد، باید خودش را مجهز کند. آن‌وقت دیگر نیاز به واژه بافی نیست.

10:05 > پورحسین: اگر دقت کنید هستند کسانی که با استفاده از امکانات دولتی و غیر دولتی، می‌خواهند دائما خودشان را شخصیتی جلوه کنند و بدون این‌که خودشان را مجهز کنند، وارد فضای وبلاگستان شده اند.

10:11 > پورحسین: باید بدانید که وارد فضایی شدید که فضای خطرناکی است. اما می‌توانید با مواظبت و مراقبت از خودتان، می‌توانید بر خطرات این فضا فائق بیایید.

10:24 > با پایان سخرانی دکتر پورحسین، پرسش‌های وبلاگنویسان آغاز شد.

10:26 > دکتر پورحسین در پاسخ به سئوال یک وبلاگ‌نویس پیرامون مناظره دکتر احمدی‌نژاد و میرحسین موسوی: من درباره مناظره‌ها تاکنون صحبتی نکرده‌ام و نمی‌خواهم صحبت کنم. اما فقط همین را بگویم که تا چند روز پس از مناظره‌ها بیمار بودم. چون این مناظره‌ها مانند رینگ بوکسی بود که هر ضربه طرفین، یک رونوشت هم برای من داشت!

10:44 > سخنرانی دکتر پورحسین به همراه پرسش‌های وبلاگ‌نویسان به پایان رسید.

11:23 > دکتر فهمیه فرهمندپور، استاد دانشگاه تهران سخنرانی خود با موضوع اخلاق در عفاف و حجاب را آغاز کرد. (مشروح)

12:45 > سخنرانی دکتر فرهمندپور، با پاسخ به سئوال یکی از وبلاگنویسان پیرامون بحث ازدواج متعدد، بسیار داغ شد. به نحوی که وبلاگنویسان علاقه به ادامه برنامه داشتند، اما به‌دلیل ذیغ وقت، مسئولین اردو به پایان این بخش مجبور شدند.

12:46 > دکتر فرهمندپور در پاسخ به سئوال یکی از وبلاگنویسان پیرامون ازدواج متعدد: اگر زنان یک روز وظیفه داشتند که شوهران خود را در راه رضای خدا به جبهه بفرستند، یک روز هم وظیفه دارند که بپذیرند شوهرشان عاطفه خود را با دو خانواده تقسیم کند.

12:47 > دکتر فرهمندپور: ازدواج متعدد شرایطی دارد و امروز ما در آن شرایط نیستیم. اگر می‎‌بینید که دخترانی هستند که سن ازدواج را گذرانده‌اند و مجرد هستند، دلیلش این است که از آن طرف پسرانی هم هستند که آمادگی ازدواج را دارند، اما موانعی را پیش روی خود می‌بینند. باید این موانع را برطرف کرد.

12:48 > با خروج دکتر فرهمندپور از سالن، بخش قابل توجهی از حضار برای پرسیدن سئوالات خود، سالن را ترک کردند. سخنرانی ایشان را شاید بتوان یکی از جذاب‌ترین برنامه‌های اردو دانست.

12:49 > خانم آشتیانی و مهدی بهرامی، به نمایندگی از مجریان اردو برای پاسخ به انتقادهای اردو بر روی سن حاضر شدند. قرار است 2مخالف و 2موافق اردو سخنان خود را پیرامون این اردو بیان خواهند کرد.

13:15 > وبلاگ‌نویسان حاضر در سالن، تنها نقدهای وارد بر این اردو را کیفیت نسبتا پایین کلاس‌های آموزشی و وبلاگ‌نویس نبودن شرکت کنندگان دانستند و تقریبا تمام وبلاگ‌نویسانی که درباره اردو صحبت کردند، برای برگزاری چنین اردویی از برگزار کنندگان تشکر کردند.

13:20 > حامد احسان بخش، دبیر اجرایی این اردو گفت: در برابر نقد یکی از دوستان که گفتند شرکت کنندگان وبلاگ‌نویس نیستند، حاضریم لیست وبلاگ 250 نفر از شرکت کنندگان را در اختیار قرار بدهیم.

13:25 > آشتیانی، از مدیران جشنواره عفاف و حجاب در پاسخ به انتقادها: جمع کردن سلیقه 5 نفر مشکل است، چه برسد به جمع کردن سلیقه 300 نفر. اما سعی کردیم حداکثر سلیقه‌ها را جلب کنیم.

13:27 > آشتیانی: بنری که انتقاد بعضی از دوستان را جلب کرده بود، به‌دلیل فشردگی کاری اتفاق افتاد. از صبح روز نخست متوجه این مشکل در بنر شدیم. حتی چند ساعت بعد، بنر جدید آماده شد. اما به دلیل فشردگی در برنامه امکان تعویض بنر وجود نداشت. (گزارش تصویری)

14:47 > وبلاگ‌نویسان برای مشاهده و نقد فیلم «یکی از ما دو نفر»، به کارگردانی تهمینه میلانی به پردیس سینمایی رفتند و بخش دیگری از حاضران در اردو نیز به محل نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه عزیمت کردند. (گزارش تصویری)

17:45 > با پایان پخش فیلم «یکی از ما دو نفر»، دکتر مجید شاه‌حسینی به نقد تفکر حاکم بر این فیلم پرداخت. (مشروح)

19:07 > کاروان وبلاگ‌نویسان، پردیس سینمایی ملت را به قصد بازدید از باغ موزه دفاع مقدس ترک کردند.

20:54 > مراسم دعای کمیل با مداحی حسین هوشیار در باغ موزه دفاع مقدس آغاز شد.

21:35 > با پایان سریع مراسم کمیل به دلیل طوفان و رعد و برق و عزیمت وبلاگ‌نویسان به سمت اردوگاه شهید باهنر، دومین روز از اردوی سه روزه وبلاگ‌نویسان پایان یافت. (گزارش روز دوم)

جمعه 30 اردیبهشت

10:13 > نشست “رسانه‌های اجتماعی و روزنامه نگاری آنلاین” با حضور دکتر یونس شکرخواه، دکتر حمید ضیایی‌پرور، دکتر نمک دوست و دکتر محکی آغاز شد. (مشروح+اسلاید اساتید)

10:15 > دکتر محکی، مدیر عامل سابق موسسه همشهری سخنرانی خود را پیرامون روزنامه نگاری آنلاین آغاز کرد.

10:51 > پس از اتمام سخنرانی دکتر محکی، دکتر حمید ضیایی‌پرور، کارشناس ارتباطات سخنرانی خود را پیرامون شبکه‌های اجتماعی آغاز کرد.

11:25 > پس از دکتر ضیایی‌پرور، دکتر شکرخواه و دکتر نمک‌دوست سخنرانی‌های خود را آغاز کردند و پس از آن وبلاگ‌نویسان به طرح پرسش‌های خود خواهند پرداخت. (گزارش تصویری)

16:45 > اختتامیه نخستین اردوی وبلاگ‌نویسان با موضوع عفاف و حجاب آغاز شد. قرار است دکتر قالیباف، شهردار تهران در این مراسم حضور پیدا کند. (مشروح)

16:55 > اعلام مجری برنامه مبنی بر عدم حضور شهردار تهران، اعتراض وبلاگ‌نویسان را در پی داشت. وبلاگ‌نویسان معتقدند این مسئله قابل پیش بینی بوده است. مجری برنامه دلیل عدم حضور این مقام مسئول را “پیش آمدن جلسه‌ای برای ایشان” عنوان کرد. (09126516)

17:14 > مهندس لطف الله سیاهکلی، معاون رسانه‌های مجازی سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران سخنرانی خود را آغاز کرد.

17:46 > پس از سخنرانی معاونت رسانه‌های مجازی صدا و سیما، نماهنگی که به همت واحد بانوان شهرداری تهران تهیه شده است پخش شد. این نماهنگ به وضعیت حجاب قبل و بعد از انقلاب می‌پردازند.

17:50 > همانطور که پیش از این نیز به اطلاع رسید، دکتر قالیباف شهردار تهران در مراسم اختتامیه حضور نیافت. هم‌اینک دکتر ایازی به نیابت از قالیباف در مراسم حاضر شده است.

17:53 > ایازی، در ابتدای سخنان خود، با عذرخواهی از عدم حضور قالیباف، دلیل غیبت وی را حضور در مراسم یادبود شهدای مشهد عنوان کرد.

17:54 > سخنان ایازی، سخنگوی شهرداری تهران، با انتقاد وی از سردرگمی دولت در مسئله عفاف و حجاب ادامه دارد.

17:58 > ‫ایازی، از دلاوری(خبرنگار صداوسیما) که در جلسه حاضر بود خواست که در خبر بیست و سی دغدغه های مردمی را پوشش دهد و با این جملات سخنان خود را به پایان رساند.

17:59 > ‫گروه سرود حنانه، متشکل از دختران دانشجوی سفیدپوش، برای اجرای سرود به روی سن رفتند: «ممد نبودی ببینی، شهر آزاد گشته…» به مناسبت ایام آزادی خرمشهر.

18:22 > پس از پایان یافتن سرود، ‌هم‌اکنون کلیپی از رشادت‌ها و دلیری‌های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس در حال پخش است: «یاد امام و شهدا، دلو می‌بره کرب‌وبلا» با نوای حاج سعید حدادیان.

18:34 > اهدای جوایز به برگزیدگان آغاز شد:
» تقدیر از هدی بلندی، وبلا‌گ‌نویس و فرزند شهید ایوب بلندی.
» تقدیر از محمد دلاوری، خبرنگار واحد مرکزی خبر به دلیل خبررسانی در نت. [آدرس وبلاگ]
» تقدیر از میترا لبافی، نویسنده‌ی وبلاگ کوچه‌ی خوشبخت. [آدرس وبلاگ]
» تقدیر از مصطفی حسن‌زاده، شاعر و طنزپرداز، نویسنده‌ی وبلاگ اتاق. [آدرس وبلاگ]
» تقدیر از زوج وبلاگ‌نویس سارا عرفانی و محمدرضا موذن‌زاده، نویسندگان وبلاگ از جنس خدا. [آدرس وبلاگ]

18:45 > هدی بلندی، فرزند شهید ایوب بلندی، به هنگام دریافت جایزه خود خطاب وبلاگ‌نویسان حاضر در مراسم گفت: «بچه ها‬! ‫آقا رو تنها نذاریم.‬ ‫اقلا توی وبلاگ های خودمون…» این سخنان با تشویق ممتد حضار مواجه شد.

18:47 > مصطفی حسن‌زاده، شاعر و طنزپرداز کشورمان نیز، پس از دریافت لوح تقدیر دو بیت شعر، تقدیم به جمع کرد: «‫از راه رسیدیم توقف کردیم‬ -‫هی رفتن را بهم تعارف کردیم‬ – ‫دل دل کردیم عاقبت یکدفعه‬- ‫راه افتادیم تق! تصادف کردیم»

18:49 > محمدرضا موذن‌زاده، وبلاگ‌نویس که با همسر خود (سارا عرفانی) به روی سن حاضر شده بود، هنگام دریافت جایزه گفت: «جانم فدای حضرت هادی علیه السلام»

18:52 > پس از مراسم اهدای جوایز،‌ نوبت به قرعه‌کشی برای سفر کربلا رسید. 14 نفر از وبلاگ‌نویسان عازم کربلا خواهند شد… التماس دعا!

18:53 > علی‌رغم تلاش مثال‌زدنی تیم اجرایی در برگزاری این اردو، متأسفانه هیچ تقدیری از این وبلاگ‌نویسان صورت نگرفت.

18:55 > آخرین بخش از مراسم اختتامیه، قرائت منشور اخلاقی فعالان سایبری است. (متن کامل)

19:10 > تعدادی از وبلاگ‌نویسان با نماینده شهرداری تهران در برگزاری این اردو را پس از همایش به گفت‌وگو پرداختند. این تعداد از حاضران در اردو بر این باورند که شهرداری تهران از آن‌ها سوء استفاده کرده است.

19:21 > اردوی وبلاگ‌نویسان عفاف و حجاب به پایان رسید. (گزارش تصویری اختتامیه)

انتهای پیام/.

۴۸ comments

 • 09183405

  حضور این تعداد بلاگر خیلی جالب و هیجان انگیزه

 • 09166458

  سلام اولين و بهترين پيشنهاد! ببريدمون ديدار آقا امام خامنه اي خب!

 • 09156030

  سلام.بدنیست ازعفاف وحیامردان نیزصحبتی بشه البته اگه صلاحه ؟!

 • 09156030

  فکرکنم فیلم گرفتن وعکس گرفتن ازهمایش خیلی خیلی مهمتراز همایشه؟!نه…

 • 09139123

  نحوه ورود ما به مسئله عفاف و حجاب تأثير گذار است.

 • 09156030

  بدحجابی وجودندارد یاباحجابی یابی حجابی.سعی کنیداین موضوع رادرست تبیین کنید.

  • سلام.
   من خودم اين پيام را فرستادم قبل از اينکه کسي به اين پيامم جواب بدهد خودم در موردش کمي توضيح بدم .منظورم از اين پيام اينه که همانطور که مي گويند فلاني با حيا است يا بي حيااست. براي حجاب هم همانطور است. يا باحجاب داريم يا بي حجاب .بد حجابي ديگه چيه ؟اصلا بد حجابي يعني چه؟

 • 09139123

  ميشه توى همايش عفاف و حجاب هم شعار انتخاباتى داد!!

 • 09188401

  استراحت و بذيرايي به صرف نسكافه نستله…

 • 09132233

  سلام ، در همايش بسته هاي نستله توزيع شد ، مشکل شرعي داره .شهرياري

 • 09124277

  سلام بابت اردوخداقوت
به نظرتون اين همايش نيازبه يه مجري توانمند نداره؟

 • 09354930

  اگه شد لیست ادرس وبلاگ و ایمیل شرکت کننده ها رو به همه بدین تا بیشتر اشنا بشیم با هم

 • 09124116

  از ساعت 9 سالن همايشيم،از 12 ميگذره و از چھره ما هويداست قند خون نتيمون رو به كاهشه…

 • سلام قدم آولین را شما برداشتید خدا آولین پاداش به شما بدهد ولی یاد تان باشد که خیلی مکار است وپر کار
  موفق وموید باشید.

 • ميگم تو همايش عفاف و حجاب سخنان سياسي مربوط به درگيري سياسي مجلس و دولت ؟ چه ربطي به همايش و موضوع و آدماشو و مكانشو …. داره؟؟؟!/

 • 09197087

  جای صرفا جهت اطلاع خالی!آخر این همه سخنرانی چه معنایی دارد!؟

 • خب سلام علیکم ما نتونستیم بیاییم ولی از همینجا انتقاد می کنیم
  ۱- اون بنر را خواهشا زودتر بیارید پایین تا بیش از این آبرو ریزی نشده
  ۲- همیشه بی برنامگی و عدم نظم در کارها علیرغم توصیه امام علی (ع) متاسفانه در ارزشیها بیشتر است
  ۳- مواظب تداخل آقایون و خانمها باشید از الان دارم هشدار میدم
  ۴- مسلما خیلی ضعفها را نمی بینم هر کس دید به نیابت من انتقاد حضوری کند

 • 09126039

  عدم رعایت حریم عفاف و حجاب در بنر پس زمینه همایش عفاف،معنویت و امنیت اخلاقی
به دختروپسرهایی که دست هم را گرفته اند توجه کنید

 • 09126221

  در آرم تهيه شده پشت جايگاه نماد زنها و مردهاست که دست دردست هم داده اند که نماد مناسبى نيست در مورد رابطه زن و مرد و عفاف.

 • 09389924

  با عرض خسته‎ ‎نباشيد در طراحي بنر ضعف هايي موجود است. بر روي كره زمين نقشه قاره آمريكا نقش بسته. در طرح زمينه دخترها و بسرها دست در دست هم دور كره زمين حلقه زدند كه اين موارد با عنوان همايش منافات دارد.

 • باز هم من جاموندم…

 • 09354930

  اقا اینترنت اردوگاه رو درست کنید هنوز هیچی نشده بدن درد گرفتیم داداش هوای ما معتاد ها رو داشته باشین

 • خب اينم از تنها منبعي كه قار بود اخبار اردو را بدهد اخبار لحظه به لحظه يعني سه ساعت به سه ساعت – كجاييد بابا – چرا به روز نمي شيد
  شايد به علت انتشار خبر بنر كه لينكش تو رجا هم خورده ، توبيخ شديد؟!؟

  • محمد

   تو همایش مث که اینترنت نیست؛ باید با کفتر نامه رسون خبرا به دستشون برسه لابد

 • خب شنیدم تو اردوگاه اینترنت نیست واقعا محشره اردوی فعالان اینترنتی ، اینتذنت نداره برای همینم به روز نمیشه اینجا
  راستی مسوولین این سایت با باد هوا می خواستن خبر رسانی لحظه به لحظه کنن؟!؟؟!

 • سلام/
  چه اجباری بود که اردوی دختران و پسران بصورت همزمان برگزار بشه؟!

 • 09356174

  سلام. ای كاش صبحانه داده بودند!

 • 09127482

  سلام ممنون میشیم اگه لطف کنید لیست وبلاگ دوستان شرکت کننده رو به همه ی بچه های همایش بدید! باتشکر یکی از سیصد نفر!!

 • 09363131

  اينجا زماني براي خواب يافت مي نشود !!!! {چرا}

 • 09196427

  واقعا از برگزار کنندگان همایش عفاف و حجاب کمال تشکر رو دارم. برای اولین بار بود که در برنامه به فکر مادران بودن و تمهیداتی اندیشیده بودن که مادران با فرزندانشون در همایش حاضر بشن. ممنون

 • 09183405

  مشکل بنر ایرادی نبود که بخاطر اون همه زحمات رو نادیده بگیریم. به نوبه خودم تشکر میکنم از همه رفقای زحمت کش

 • 09362593

  مردیم از بس از این سربالایی های اردوگاه بالا رفتم اقا جان:دی

 • 09192803

  نماز فردی برا اردو وبلاگی
کاش بریم اردو شبکه اجتماعی
دلم لک زده برا جماعت
إن الله مع الجماعة…
”قابیل”

 • 09192803

  گفت و شنود!
دیشب هی پچ پچ میکرد
پرسید: انتخابات کی هستش؟
گفتم: مجلس یا ریاست جمهوری؟
گفت: اردو بیشتر به کدوم میخوره؟…
”قابیل”

 • 09138324

  سلام همه چيزتا حالا خوب بوده ولي اگه تاريخش يك ماه ديگه بود خيلي بهتر بود متشكر 
”آخرين نف؟!؟!؟!؟س”

 • 09188401

  دعاي كميل مي خوانيم: إرحم من راس ماله رجا و سلاحه بكاء… اشك آسمان هم در امد…

 • 09188401

  بابا بيخيال رعد و برق كرفتمون
  اللهم احفظنا من البلاء…

 • 09188401

  نكته اخلاقي 1،ازجمله مزاياي جادر: حفظ انسان از باد و باران و طوفان و برق كرفتكي بعد از دعاي كميل
  نكته اخلاقي 2: وزيدن باد و بارش باران منجر به ناكامي صدا و سيما جهت تكميل رزومه كاري فرهنكي مي شود.

 • 09188401

  دم استاد شكرخواه گرم…

 • مصطفی

  چه اردوی خفنی! مطلبتونو از طریق http://fatemeh-db.blogfa.com دیدم.واقعا مطلبی که این وبلاگ نوشته زیاد از واقعیت دور نیست

 • این اردو هم تمام شد
  ولی
  کسی چهار شبانه روز بی خوابی سردبیر نشریه گل وبلبل رو ندید
  کسی خستگی حامداحسان بخش رو ندید
  وکسی از مهدی بهرامی تشکری نکرد
  ای کاش نگاهی هم به نیمه پرلیوان داشتیم
  ماکاشتیم و دیگران خوردند 🙁

  • متمم نظر قبلی
   کسی زحمت های گرافیست نشریه رو یعنی نخود رو ندید
   کسی به توصیه های شاگرد کوچک که با قلبی بزرگ همه رو راهنمائی می کرد توجه ای نکرد
   وکسی نپرسید حال بچه های اجرائی اردو چطوره
   یااون کادر اجرائی که روز آخر پاش ده تا بخیه خورد الان درچه حالیه؟

   • سلام هر برنامه ای هم نقاط مثبت و هم منفی داره
    هر کسی هم که میخواد انتفاد کنه و یا نکته ای رو بگه باید نکات مثبت رو هم ببینه
    علی الخصوص تلاشس مسئولین
    من به شخصه شاهد کارای مسئولین بودم که حتی لحظه ای برای استراحت وقت نداشتن علی الخصوص بچه های نشریه که شب هم برای نوشتن نشریه بیدار می موندن
    ممنون از همه شما

 • 09363131

  يكي از نقاط ضعف اين اردو : فضاي دالوني و چند اتاق بودن خوابگاه ها نمي گذاشت افراد با هم و وبلاگ هاي هم آشنا شن و همچنين نبودن زماني براي آشنايي بلاگر ها .

 • Pingback: تریبون مستضعفین » سیاهی لشکری اردو جایگزین تعامل مفید

 • سلام؛
  در اختتامیه این اردو بنا بود که وبلاک نویسان با هم در ارتباط باشن و سایتی برای اینکار طراحی شود ؛ چطور شد؛ شد؛ نشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول