تعهدنامه اخلاقي براي وبلاگستان فارسي ضرورت ندارد

به اعتقاد یک استاد دانشگاه،بدنه كلي وبلاگ‌نويسي كشور سالم است و به سمت حرمت‌شكني و بد‌اخلاقي نمي‌رود.

به گزارش «وبلاگ نیوز» حميد ضيايي‌پرور در گفت‌وگو با ایسنا اظهار كرد: در خوشبينانه‌ترين برآورد حدود پنج درصد از وبلاگ‌ها محيط فرهنگ غيررسمي را به عنوان فضاهاي وبلاگستان فارسي خود در نظر مي‌گيرند و همان ادبياتي را كه در محيط‌هاي غيررسمي به كار مي‌برند در محيط وبلاگ استفاده مي‌كنند.

وي ادامه داد: خود وبلاگ‌نويس‌هاي ايراني با روش تحريم و بايكوت‌كردن مي‌توانند با اين گروه محدود برخورد كنند.

اين كارشناس وبلاگ با بيان اين‌كه وقتي خود وبلاگ‌نويس ببيند كه سبك او مخاطبي ندارد، خود به خود اصلاح مي‌شود، عنوان كرد: بزرگنمايي در رابطه با اين وبلاگ‌ها ممكن است به اعمال محدوديت از سوي دستگاه‌هاي بازدارنده و مسوول براي كل وبلاگ‌ها منجر شود.

ضيايي‌پرور همچنين اضافه كرد: خردجمعي جامعه وبلاگ‌نويسان فارسي مي‌تواند اين عده را كنترل كند. من ضرورتي براي وجود يك تعهد نامه‌ي اخلاقي براي وبلاگستان فارسي نمي‌بينم. اين جامعه سالم است و نيازي به تعهد ندارد.

 

اين استاد دانشگاه با اشاره به اين‌كه مردم ايران اخلاق‌گرا و با فرهنگ هستند، تصريح كرد: بدنه‌ي اصلي وبلاگ‌ها به نفع كشور و در چارچوب قوانين و عرف جامعه است. اگر تعداد محدودي اخلاق را رعايت نمي‌كنند، دستگاه‌هاي مسوول فقط بايد با همان عده برخورد كنند.

اين كارشناس وبلاگ افزود: كساني كه دنبال برجسته‌كردن آسيب‌ها و نقاط ضعف‌ و اشكالات جزيي در وبلاگستان فارسي هستند، بدشان نمي‌آيد كل فضاهاي وبلاگ‌ها به بهانه‌هاي چند وبلاگ غيراخلاقي را محدود كنند.

وي در پايان گفت: وبلاگ‌هاي ايراني در بزنگاه‌هاي اصلي مانند ماجراي تحريف نام خليج‌فارس، مساله‌ي هسته‌اي ايران و موضوع فلسطين امتحان خودشان را پس داده‌اند و برخلاف منافع ايران عمل نكردند.

انتهاي پيام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول