درآمد سرويس‌دهنده‌هاي وبلاگ به ریال و هزينه‌هايشان به دلار است

سرويس‌دهنده‌هاي وبلاگ‌هاي ايراني هرگز درآمدي به اندازه درآمد سرويس‌دهنده‌هاي وبلاگ‌هاي خارجي ندارند؛ در ايران درآمد به ريال و هزينه‌ها به دلار است.

به گزارش «وبلاگ نیوز» عليرضا شيرازي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينكه رسانه‌هاي گروهي نقش پر رنگ‌تري از مدارس و دانشگاه‌ها در آموزش فرهنگ وبلاگ‌نويسي دارند، عنوان كرد: وبلاگ به عنوان مفهوم يك رسانه‌ي شهروندي در دانشگاه آموزش داده مي‌شود اما به‌نظر من آموزش فرهنگ وبلاگ نويسي وظيفه مدارس و دانشگاه‌ها نيست. كاربران وقتي كه در جو وبلاگ قرار بگيرند بيشتر با وبلاگ نويسي آشنا مي‌شوند.

اين كارشناس وبلاگ با اشاره به اين‌كه سرويس‌دهنده‌ها‌ بايد ابزارهايي ايجاد كنند تا كاربران به سادگي و با اطمينان وبلاگ‌نويسي كنند، اظهار كرد: سرويس‌هاي وبلاگ فارسي با ايجاد ابزار ومحيط راحت باعث شدند وبلاگ‌نويسي رونق بيشتري پيدا كند.

مدير بلاگفا درباره به‌روز شدن سرويس‌دهنده‌هاي وبلاگ در ايران افزود: متاسفانه مشكلي كه در اين زمينه وجود دارد اين است كه بازار و توانايي شركت‌ها در خارج از كشور بسيار فراتر از توانايي‌هاي ما در ايران است.

شيرازي با اشاره به اين‌كه سايت‌هاي خارج از كشور با دست و دل بازي خدمات ارائه مي‌كنند، عنوان كرد: بازاري كه در خارج كشور وجود دارد، باعث پيشرفت خدمات سايت‌ها به كاربران، كاهش هزينه‌ و افزايش درآمدها شده است. اگرچه درآمد سايت‌ها در ايران نسبت به گذشته به‌دليل رونق تبليغات اينترنتي بيشتر شده است اما آنقدر نيست كه به همان شكلي كه در خارج از كشور خدمات ارائه مي‌شود چنان كاري در ايران هم انجام شود.

وي افزود: اگر قرار باشد خدماتي در حد سايت‌هاي خارج از كشور براي همين تعداد كاربر داشته باشيم، به تعداد سرور و هزينه‌ي بسيار بيشتر نياز داريم كه درآمدهاي سايت‌هاي ايران پوشش چنين هزينه‌هايي را ندارد. بنابراين آن‌ها مجبورند با احتياط بيشتر و در ابعاد كوچكتر خدمات ارائه دهند.

انتهای پیام/.

 • وحید

  آقای شیرازی انتظار دارند درآمد بلاگفا یا هر سرویس ایرانی با درآمد بلاگر گوگل یکسان باشه؟!؟
  بلاگر کلی زحمت کشیده و خدمات نوین ارائه داده و همیشه درکارهاش نوآوری داشته.بعد از اینکه به گوگل واگذار شد نوآوریش هم بیشتر شد.با این حال باید هم درآمد داشته باشه.
  سرویسهای ایرانی اصلا به فکر نوآوری نیستندو از سرویسهای خارجی الگو و کپی برداری می کنند.
  بلاگفا سالهاست که یک سرویس جدید ارائه نداده است.دو سال یکبار سرویسی ارائه می دهد که به جرئت می توان گفت به درد یک دهم درصد کاربران هم نمی خورد.
  در ثانی سرویس بلاگر یک سرویس بین المللی و هزینه نگهداری و دیتا بیس آن از جمع هزینه های تمام سرویسهای ارانی هم بیشتر است.
  اگر درآمد شما حتی یک صدم سرویسهای خارجی هم باشید باید خدا را شکر کنید.
  لطفا انتظارات بیجا نداشته باشید.

 • من معتقدم که بایستی به افرادی همچون آقای شیرازی حق داد و ازشون حمایت کرد. متاسفانه فضای کسب و کار حوزه وب و خدمات آنلاین در کشور ما در سایه ای از سیاست و محرومیت ها و محدودیت های فرهنگی و اقتصادی و علمی قرار داره و فرصت ریسک پذیری کمتری در اختیار اینگونه کسب و کارها قرار داده میشه.
  هرچند بلاگفا توان فنی در حد بلاگر هم نداشته باشه ولی با این وجود چهارچوب مناسبی رو برای وبلاگ نویسی در ایران فراهم کرده و تونسته خودشو سرپا نگه داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول