اطلاعات وبلاگ‌ها توسط سیستم‌های جاسوسی خارجی استخراج می‌شود

سروان علی نیک نفس در رابطه با فعالیت وبلاگ‌ها در فضای سایبر اظهار داشت: تولیدات وبلاگ‌ها تحت کنترل نیست و بیش‌تر به عنوان رسانه کاربر محور در فضای سایبر مطرح می شود. در این محیط هر فردی می تواند مطالب دلخواه خود را منتشر کند و نبود نظارت کافی و گستردگی فعالیت‌ها نیز باعث می شود تا فضای آزادی برای انتشار مطالب فراهم شود.

به گزارش «وبلاگ نیوز»، نیک‌نفس در گفت‌وگو با مهر ادامه داد: افراد بیش‌تر از وبلاگ برای انتشار اطلاعات و علائق شخصی استفاده می کنند و با توجه به محدود بودن اطلاعات این موضوع اهمیت چندانی ندارد. اما متاسفانه هنگامی که چند وبلاگ به عنوان هدف انتخاب می شوند و مورد بررسی قرار می گیرند بسیاری از اطلاعات آن‌ها استخراج و بر علیه کشور استفاده می شود.

سرپرست معاونت تشخیص و پیشگیری پلیس فتا از بررسی نظرات وبلاگ‌ها توسط سیستم های جاسوسی خبر داد و افزود: سیستم هایی به صورت خودکار، اطلاعات با ارزش وبلاگ‌ها و نظرات آنها را بررسی کرده و اطلاعات مورد نیاز افراد و سیستم های جاسوسی را از حجم بسیار بالای وبلاگ‌ها استخراج و دراختیار این افراد قرار می دهند.

نیک نفس افزود: متاسفانه اطلاعات مهمی با عنوان نظرات در وبلاگ‌ها منتشر می شود که این مسئله می تواند آسیب‌هایی را به دنبال داشته باشد.

این مقام مسئول در پلیس فتا با اشاره به ذخیره اطلاعات وبلاگ‌ها توسط ارائه دهندگان خدمات وبلاگ تاکید کرد: براساس قانون مبارزه با جرایم رایانه ای ارائه دهندگان خدمات وبلاگ باید اطلاعات وبلاگ ها را ذخیره کنند تا براساس دستور مرجع قضائی برای رسیدگی به جرایم مرتبط با این حوزه آن را در اختیار پلیس قرار دهند.

وی هتک حیثیت را یکی از اعمال مجرمانه در وبلاگ برشمرد و عنوان داشت: علاوه بر وبلاگ‌ها در ویکی ها و انجمن های گفت‌وگو نیز اطلاعات مهمی مطرح و در رابطه با آنها اعمال مجرمانه‌ای انجام می شود اما متاسفانه هتک حیثیت و سرقت اطلاعات شخصی مهمترین جرایم حوزه این رسانه ها است.

سرپرست معاونت تشخیص و پیشگیری پلیس فتا نظر سنجی را یکی از راه‌های جاسوسی و کسب اطلاعات از افراد دانست و گفت: عده ای با ایجاد نظر سنجی و ترغیب افراد برای شرکت در آن اطلاعات زیادی را از این راه بدست می آورند. ممکن است هر وبلاگ به صورت شخصی مورد سوء استفاده قرار نگیرد اما وبلاگها به صورت دسته جمعی مورد سوء استفاده قرار می گیرند.

نیک نفس با تاکید بر لزوم توجه به اطلاعات منتشر شده در وبلاگ‌ها افزود: دارندگان این گونه صفحات باید از انتشار هرگونه مطالبی که می تواند مورد سوء استفاده قرار گیرد خودداری کنند زیرا بخشی از اطلاعات سازمان های جاسوسی از طریق اطلاعات شفاف منتشر شده در کشور تامین می شود.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول