باید از فضاي مجازی در راستاي پيشرفت جمهوري اسلامي ايران استفاده کرد

اولين جلسه شوراي عالي فضاي مجازي با حضورسران سه قوه و به رياست رييس جمهوری تشکيل جلسه داد.

به گزارش «وبلاگ نیوز» و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، در اين جلسه که عصر امروز (شنبه) با حضور اعضاي حقوقي و حقيقي اين شورا در نهاد رياست جمهوري برگزار شد، دکتر محمود احمدي نژاد رييس شوراي عالي فضاي مجازي به اهميت و جايگاه اين شورا در کشور اشاره کرد و گفت: همانطور که رهبرمعظم انقلاب فرمودند در شرايط فعلي کشور و جهان، فضاي مجازي از جايگاه ويژه برخوردار است، به طوري که امروزه ابعاد گستره آن در زندگي فردي و اجتماعي انسانها نقش بسزايي را ايفا مي کند.

رييس جمهور با اشاره به ابعاد مختلف مديريت فضاي مجازي در کشور اظهار داشت: در شرايط کنوني مرکز ملي فضاي مجازي مي تواند به عنوان نقطه اي متمرکز در سياست گذاري ها و تصميم گيري ها کلان کشور در عرصه سخت افزاری، نرم افزاري و صيانت از آسيب هاي اين فضا تاثير گذار باشد.

دکتر احمدي نژاد در ادامه فضاي مجازي را فضاي نامحدود توصيف کرد و گفت: از آنجايي که فضاي مجازي، فضاي نامحدود است و در آن مرزها برداشته شده، بايد تلاش شود تا با برنامه ريزي دقيق از فضاي سايبري در راستاي اهداف و پيشرفت نظام جمهوري اسلامي ايران استفاده کرد.

در اين جلسه همچنين اعضاي اين شورا به بيان ديدگاه و نقطه نظرات خود درخصوص نحويه شکل گيري مرکز ملي فضاي مجازي، مباني، فرصت ها و بهره گيري ازفرصت هاي ملي، به بيان ديدگاه ها و نقطه نظرا ت خود پرداختند.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول