درخواست شما از رئیس جمهور یازدهم پیرامون «فضای مجازی» چیست؟

هر شخصی در حوزه‌های مورد نظرش، انتظاراتی را از فردی دارد که می‌خواهد زمام اجرایی امور کشور را در اختیار بگیرد.

از آن‌جایی که اکثریت مخاطبان «وبلاگ نیوز»، وبلاگ‌نویسان، فعالان رسانه‌های اجتماعی و کاربران اینترنت هستند، انتظار می‌رود مطالبات آن‌ها در زمینه فضای مجازی هم مطالباتی پخته‌تر و شفاف‌تر باشد.

بنابراین از شما می‌خواهیم در ذیل این مطلب و در بخش نظرات، پاسخ خود به این سئوال را برای ما و دیگر مخاطبان ارسال کنید:

مطالبه یا مطالبات شما از یازدهمین رئیس جمهوری اسلامی ایران در موضوعات مرتبط با
فضای مجازی
چیست؟

نکات قابل توجه:

* این مطالبات می‌تواند در موضوعاتی چون رسانه‌های اجتماعی (شبکه‌های اجتماعی، وبلاگستان و…)، سیاست‌های حاکم بر اینترنت (فیلترینگ، دسترسی‌ها و…)، فعالیت‌های فرهنگی در فضای مجازی، عملکرد نهادها و تشکل‌های غیر دولتی، حاکمیتی و دولتی در فضای مجازی و مسائلی از این دست باشد.

* خواهشمندیم از بیان مطالبات خود خارج از موضوع سئوال شده خودداری کنید. چرا که از نمایش نظر شما معذوریم.

* تلاش می‌شود محورهای مطالبات ارائه شده توسط شما در برنامه‌ای معین، به ریاست جمهوری یازدهم ارائه شود.

علاوه بر این شما می‌توانید در نظرسنجی گزینه‌ای «وبلاگ نیوز» با موضوع تبلیغات کاندیداها در فضای مجازی شرکت کنید.

انتهای پیام/.

۲۱ comments

 • امیررضا

  خود من به شخصه به عنوان یه کاربر تقاضام اینه که وضعیت دسترسی به اینترنت رو درست کنه. بابا بخخدا مردم حق دارند برای داشتن اینترنت. یه روز اینترنت قطعه، یه روز گوگل وا نمی شه، یه روز جیمیل وا نمی شه.
  میدونم مشکل زیاده ها. منتها فکر مردم هم باشید. چرا اینطوریه خب؟

 • صفایی

  مطالبه ما فقط بحث فیلترینگ است و این که این موضوع ساماندهی شود. البته خیلی به دولت مربوط نمی شود. اما شاید بتوان با انتخاب یک رئیس دیگر برای شورای فضای مجازی، نتیجه بهتری گرفت.

  ممنون از امکان نظر دادنتون

 • سبحان عظیمی

  آوردن آموزش های عمومی در فضای مجازی به زندگی مردم. مثلا از طرق صداوسیما. آموزش و پرورش. تا کی باید از این ندانستنها ضربه بخوریم؟

 • بنام خدا . قبلا” در بحث فضای مجازی و اهمیت دادن به وبلاگنویسان محترم چندان که درکشورهای دیگه اهمیت داده میشود درکشور ما اهمیت داده نشد . وبلاگنویسان برای همیاری و همکاری با رییس جمهور نقش مهمی میتواند داشته باشد و این پتانسیل درویلاگنویسان وجود دارد . امیدواریم رییس جمهور آینده نسبت به فضای مجازی مشخصا” به زحمات ویلاگنویسان و سازمان دادن به آن اقدام جدی تری انجام دهد تا وبلاگنویسان محترم وبزرگوارمان بدانند کارشان بیهوده نبوده و نیست . موفق باشید .

  • نیک

   آقا کاملا راست می گویید ولی اگر قرار است وبلاگنویسان برای همیاری و همکاری با رییس جمهور نقش مهمی داشته باشند بدین شرط است که رییس جمهور از وبلاگنویسان و بطور کل از فضای مجازی نترسد. اگر همانطور که در پایین نیز گفته شده است به مردم اطمینان داشته باشد نیازی نیست رییس جمهور و یا هر شخص دیگر از فعالان فضای مجازی بترسد.

 • محمد

  بی فیلترش کنه

 • توحید

  به نظر من تدوین قانونی مدون با ضمانت اجرایی بالا برای فیلترینگ و همچنین از بین بردن نگاه امنیتی به فعالان مجازی می تواند دو مطالبه اصلی از رئیس دولت یازدهم باشد

 • سلام و درود؛
  دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید.
  http://www.ammarname.ir/link/22996
  ما را با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید .
  موفق و پیروز باشید .
  یا علی

 • عبدالله جعفری

  سلام
  خواهش میکنم ریس جمهور شبکه ملی را راه اندازی کند . تمام نیازها را میتوان از طریق سایتهای داخلی بر طرف کرد . احتیاجی به سایتهای کثیف خارجی نیست .فقط کمی نظر انداختن به این سایتها نشان میدهد که انها قصد فساد دارند . اگر شبکه ای پاک داشته باشیم میتوانیم اجازه دهیم تا کودکانمان نیز از امکانات شبکه استفاده کنند که در ان صورت انقلابی در عرصه فضای مجازی در کشور ایجاد خواهد شد.

 • حمسا

  واضح است که این فیلترینگ بی‌جا پدر ما رو در آورده. فیلترینگ باید باشد ولی نه اینطور بی حساب و کتاب.
  وقتی سایت هایی که لازم نیست فیلتر می‌شوند و ما به صد بدبختی با فیلترشکن وارد می‌شویم، سایت‌هایی که حقاً باید فیلتر باشند هم امکان دسترسی بهشون هست.
  به شعور ملت اطمینان کنید خب.

  به نظرم در وقتی که از ما تلف می‌شود و اعصابی که از ما خرد می‌شود، باعث و بانی این قضیه مدیون هستند.

 • جواد

  سرعتش هم زیاد بشه خوبه
  یه ذره هم فیلترش کمتر باشه
  با نون اضافه

 • بالا بردن سرعت اینترنت …با این سرعت حلزونی دسترسی به منابع مهم اطلاعات وجود ندارد
  کاهش و یا بهتر بگویم ساماندهی فیلترینگ……با این فیلترینگ فله ای میخواهیم راه به کجا ببریم.بالا بردن سطح دانش مسئولین فیلترینگ کشور …تصحیح روش های فیلترینگ…..چرا باید اینگونه باشد که ما هر سایت خارجی که باز میکنیم فیلتر شده باشد ……علاوه بر آن بعضی سایت های ایرانی هم فیلتر است با اینکه وقتی از vpn استفاده می شود و بز میکنیم مورد خاصی در آن مشاهده نمی شود…..در ضمن بالا رفتن فیلترینگ و همینطور بی جا بودن آن باعث استفاده از وی پی ان می شود…..میدانیم که ایرانی جماعت هم بیکار نمینشیند و برای رسیدن به هدف انواع و اقسام راه ها را می پیماید….
  در ضمن قیمت بالای نت مورد دیگری است که باید مورد بررسی قرار گیرد…..این همه گرانی نت چه دلیل قانع کننده ای دارد….
  این مسائل و چندین مسئله دیگری که افراد دیگری نیز در این مجال به آن اشاره داشته اند باعث می گردد که در بحث نت ما روز به روز پس رفت داشته باشیم و راه های غیرقانونی در آن افزایش یابد و بخش علمی و فرهنگی کشور دچار بحران گردد.
  امید است با کارشناسی این بخش و یافتن راهکارهای موجود ، اینترنت ارزان و با سرعت بالا در اختیار مردم ایران قرار گیرد.باتشکر

 • مجيد

  من انتظارم ازكسي كه سكان قوه مجريه رابه دست ميگيره اينه كه جريان فيلترينگ وفيلترشدن سايت هاراتغييربده درحال حاضركه عصرارتباطات دردنياي امروزاست ولي درايران هرسايت وياموضوعي كه ميخواهي دراينترنت جستجوكني فيلترشده آخه من نميدانم چرا؟ ماكه بهترين وكاملترين دين داريم بهترين متخصص هاي علوم امروزبشري داريم پس خيلي حرف براي گفتن داريم چراجلوي دسترسي به علوم جديدازجوانان ومردم خودمان بگيريم . آقاي رييس جمهورمنتخب فيلترينگ رابردارازاينترنت.

 • موسوی

  بهبود سرعت اینترنت یکی از مهمترین ها ست. دوم اینکه برای کاربران اینترنت کشور احترام قائل باشن و وقتی می خوان دسترسی به سرویس مهمی مثل جیمیل رو قطع کنن، اولا با خودشون فکر کنن که دارن زندگی خیلی ها رو یه هو به شدت سخت می کنن و این کار رو نکنن، ثانیا اگر هم براشون مهم نبود که مردم به زحمت می افتن لااقل از 24 ساعت قبل خبر کنن که آدم ایمیل های مهم رو به آدرس جیمیل دیگران نفرسته.
  و باز هم در مورد فیلترنیگ که باید از این وضع بیاد بیرون. سایت هایی که اشتباه فیلتر شدن به شدت زیادن. و سایتهایی مثل شبکه های اجتماعی هم هست که فیلتر کردنشون هیچ فایده ای نداره و مردم بازم سر می زنن به اونا. این فیلترینگ حساب نشده باعث رواج استفاده از فیلترشکن می شه که تبعات امنیتی زیادی داره. فیلتر باید محدود به سایت های غیر اخلاقی واقعی بشه.

 • بهبود سرعت اینترنت –فیلترشدن سایت هاي غير اخلاقي -رفع مشكل جميل -آموزش های عمومی در فضای مجازی خيلي ها الكي در فضاي مجازي پرسه مي زنن -امیدواریم رییس جمهور آینده نسبت به فضای مجازی به ويژه به زحمات ویلاگنویسان اقدام جدی تری انجام دهد- طرحتون خيلي خوبه – لطفا هرچند وقت يك بار همايش وبلاگ نويسان تشكيل دهيد تحت عنوان سربازان گمنام امام زمان در فضاي سايبري –
  ممنون از امکان نظر دادنتون- ياعلي تا 24 خرداد

 • شهریار

  سلام
  درخواستمان بهبود شرایط کلی و بی نظمی حاکم بر این فضاست. با وجود شورای عالی فضای مجازی که دولت دهم ازش هیچ استفاده ای نکرد و فقط باهاش مخالفت کرد، میشود به این فضا نظم داد.
  نظم به حوزه فیلترینگ، کمک به اصلاح قانون جرایم رایانه ای، نظم در حوزه فعالیت های فرهنگی و…

  کار خوبی کردید. واقعا ارزشمنده

 • م.م

  درخواستمون اینه از اینی که هست بدتر نشه!!!

 • جعفر

  سلام لطفا اين فيلترينگ مزخرف را برداريد

 • hooman

  ما فقط ازادی و سرعت بیشتر می خواهیم فیلترینگ را حذف کنید وسرعت را به گیگابایت برسانید البته با قیمت واقعی اش که ده برابر کمتر از این است

 • mahdi

  ………………………………………….فیلترینگ . و در راس آنها :
  ۱. سایت های میزبانی بلاگ مثل وردپرس
  ۲. شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و توییتر
  ۳. سایت ها و وبلاگ های داخلی تولید کننده محتوا

  …………………………………………افزایش پهنای باند اینترنت:
  که البته نمی دونم مشکل کار دقیقا کجاست که اینترنت ما اینقدر سرعتش پایینه

 • karim.ahmadi

  باسلام:
  همان گونه که قرآن کریم فرموده است، اقامه و برپاداشتن نماز و امر به معروف و نهی از منکر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول