افزايش 346 درصدي وقوع جرائم در فيس‌ بوك!

مجامع وبلاگی- رسانه‌هاي دولتي انگلستان اعلام كردند: وقوع جرائم در وب‌سايت «فيس بوك» در سال گذشته ميلادي 346 درصد در اين كشور افزايش يافته است كه اين موضوع خود باعث ايجاد ناامني و كاهش استفاده از اينترنت مي‌شود.

به گزارش «وبلاگ نیوز» و به نقل از ايسنا، رسانه‌هاي دولتي انگلستان از قول پليس اين كشور اعلام كردند: از ماه آوريل سال گذشته ميلادي تا پيش از پايان سال ميزان وقوع جرائم در «فيس بوك» 346 درصد افزايش داشته است كه اكثر اين جرائم شامل سوء‌استفاده از اطلاعات و يا تهديدهاي رايانه‌يي بوده است.

همچنين تاكنون شش نفر در رابطه با وقوع اين جرائم شناسايي و دستگير شدند، البته بايد به اين موضوع هم اشاره كرد كه اين تعداد در سال 2008 ميلادي تنها سه نفر بوده است.

هري پارسونج ـ افسر بازرس پرونده‌ جرائم فيس بوك ـ در اين باره خاطر نشان كرد: طي سال گذشته ميلادي بين 36 تا 58 مورد مزاحمت‌هاي مكرر از طريق سايت فيس بوك از جانب افراد مختلف به پليس گزارش شده است.

در اين نوع از جرائم كه به جرائم اينترنتي معروف هستند، به دليل گستردگي شبكه اينترنت به آساني نمي‌توان ردي از افراد و فرد مجرم را گرفت. البته به دليل استفاده بيش‌تر از وب‌سايت فيس ‌بوك ميزان وقوع جرائم در اين سايت بيش‌تر از ديگر سايت‌هاست، چراكه افراد مختلفي از مناطق گوناگون دنيا در اين وب سايت عضو هستند.

با اين حال، اين وظيفه كاربران است كه بايد با دقت و اطمينان بيش‌تر از اين سايت استفاده كرده و اجازه دسترسي تمام افراد را به اطلاعات خود ندهند.

همچنين تاكنون بخش يا قسمتي خاص از عامل اصلي در وقوع اين جرائم اينترنتي كه در فيس‌ بوك باشد، توسط كارشناسان رايانه‌ پليس انگلستان مشخص نشده است. از طرفي، رشد وسيع كاربران از اين وب‌سايت طي سال گذشته در اين كشور هم از ديگر عوامل در وقوع اين جرائم اعلام شده است.

سخنگوي وب‌سايت فيس بوك نيز در اين باره به رسانه‌هاي انگلستان، اظهار كرد: ما تمام تدابير امنيتي را در رابطه با شناسايي مجرمان و سوء‌استفاده‌گران از اين وب‌سايت اتخاذ كرديم. كاربران اين وب‌سايت به ما اطمينان كردند و ما بايد اطمينان كامل آن‌ها را براي حفظ تعداد كاربران و جلب توجه افراد ديگر به خود معطوف كنيم.

وي ادامه داد: براي اين منظور روساي اين وب‌سايت از پليس بين‌المللي و كارشناسان رايانه‌ در تمام جهان درخواست پيگيري و كمك كردند.

به گزارش ايسنا، بر اساس اعلام پايگاه اطلاع‌رساني تلگراف ماه گذشته وب سايت فيس بوك به دليل حمايت نكردن كامل از كاربران كودك و نوجوان تحت فشار قرار گرفته بود، چرا كه اين قشر از كاربران بيش‌تر در معرض تهديدهاي جنسي الكترونيكي قرار مي‌گيرند.
انتهای خبر/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول