بازداشت

تصویر گویاست! حضور ماموران با لباس انتظامی در خانه، صدای بی سیم، خودرو پلیس، بازداشتگاه، دستبند و دادگاه …..

پنچشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه توسط ماموران نیروی انتظامی که حکم ورود به مخفیگاه! داشتند بازداشت و سپس به کلانتری منتقل و بعد از مدتی حضور در بازداشتگاه همراه مامور و با دستبد به دادگاه نیابت منتقل شدم. علت بازداشت حکم غیابی دادگاهی در کرمان علیه اینجانب بود . فردی در کرمان (مسئول سابق و چند تن از افراد فعال در فدراسیونهای ورزشی کرمان) علیه محتوای وبلاگی شکایت کرده و دادگاه کرمان صرفاْ به دلیل ادعای شاکی (که مرا نویسنده یا مسئول وبلاگ فوق دانسته است) و بدون هیچگونه کار کارشناسی و تنها به استناد به پرینت مطالب وبلاگ، اینجانب را به عنوان تنها متهم پرونده مجرم دانسته و حدود یکسال زندان و شلاق برای اینجانب تعیین کرده است و ورود ماموران انتظامی و بازداشت من در منزل نیز جهت اجرای حکم بوده است.

در دادگاه نیابت و در زمان تفهیم اتهام ضمن توضیح در مورد اتهام، ذکر مشکلات عدیده و مبنایی در رسیدگی به پرونده و رد صلاحیت دادگاه خواستار رسیدگی به این پرونده در یک دادگاه صالح و در یکی از شعب اختصاصی جرائم رایانه ای شدم. در حال حاضر بصورت موقت و با قید وثیقه آزاد شده ام.

لازم به ذکر است که وبلاگ اشاره شده مدتها قبل حذف شده و فاصله تاریخ اولین پست تا آخرین پست آن فقط ۸ روز بوده است که بخش نظارت بلاگفا محتوای وبلاگ فوق را مدتها قبل حتی بدون گزارش تخلفی از سوی شاکی حذف کرده است و چه بسا در زمان رسیدگی به این پرونده در دادگاه فوق وبلاگ اشاره شده در پرونده مسدود بوده است.دادگاه اشاره شده حتی خواستار حذف یا مسدود سازی وبلاگ نشده و هیچ روندی جهت اثبات جرم یا شناسایی متهم اصلی انجام نداده است و تنها براساس ادعای شاکی حکم را صادر نموده است.

با تو آسان می‌شد از دست سیاهی ها گریخت | رو به سوی ظلمت شبهای بی فردا گریخت

بی تو ای آزادی، ای والا کلام گر نباشی | در میان باید که از دنیا گریخت

علیرضا شیرازی، وبلاگ شخصی

 • به نظر من که کار جلبک‌ها بوده! این روزها جلبک‌ها از این کارها زیاد می‌کنن.
  و لابد میخوان بگن که تو ایران هیچ آزادی بیانی نیست… خلاصه اینکه باید رفت سراغ شاکی‌ها و ببینند که خود شاکی‌ها مغرض بودند یا از جایی تحریک شدن… و خلاصه اینکه باید ریشه رو در آورد و چشم فتنه رو کور کرد.

 • مظلوم نمایی…مگه واقعیت را می دانی چیه که برای خود شیرینی میای این مطالب را توی سایتت درج می کنی … ادای روشن فکر ها را در نیار […] تازه به دوران رسیده .
  وبلاگی که ازش حرف می زنی وبلاگ اخبار بلاگفا است و شاکی داشته .
  برو اول قانون را بخون بعد بیا این شِر و وِر ها را بنویس . بعدش هم حرفی که دشمنت دوست دارد را هی نیا توی سایت فکستنی درج کن. […]
  =
  توضیح: به خاطر به کار بردن الفاظ رکیک، نظر ویرایش شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول