فرمان تشکیل قرارگاه سایبری ارتش آمریکا صادر شد+سند

رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا طی نامه‌ای رسمی به فرماندهی قرارگاه استراتژیک این کشور دستور داد تا قرارگاه سایبری آمریکا را به منظور عملیات‌های سایبری نظامی همه جانبه تأسیس کنند.

به گزارش «وبلاگ نیوز» و به نقل از مشرق، فرماندهی سایبری ایالات متحده آمریکا موسوم به سایبرکام (CYBERCOM) در ژوئن 2009 تصویب شد و 11 ماه پس از آن تاریخ به مرحله‌ای رسید که پنتاگون آن را قابلیت اولیه انجام عملیات می‌نامد.ارتش آمریکا با دارا بودن شبکه‌های رایانه‌ای پیشرفته و گروه‌های نظامی متخصص در همه حوزه‌های سایبری، اولین فرماندهی سایبری را تاسیس کرده است.

متن زیر ترجمه سند وزارت دفاع آمریکا درمورد تشکیل این فرماندهی است:

وزیر دفاع در 23 ژوئن 2009، به فرماندهی قرارگاه استراتژیک آمریکا (USSTRACOM) دستور داد تا قرارگاه سایبری آمریکا را تأسیس نمایند.

-نام رسمی قرارگاه: قرارگاه سایبری آمریکا

-فرمانده: ژنرال کیث الکساندر

-مأموریت: قرارگاه سایبری وظیفه برنامه‌ریزی،‌ هماهنگ‌سازی، ادغام، همگام‌سازی و انجام فعالیت‌هایی خاص را بر عهده دارد تا: عملیات‌ها و دفاع شبکه‌های اطلاعاتی ویژه وزارت دفاع را هدایت کرده و؛ پس از برنامه‌ریزی، مقدمات لازم را آماده سازد تا عملیات‌های سایبری نظامی همه جانبه را به منظور توانمندسازی نیروهای آمریکایی در تمام حوزه‌ها به انجام رساند، آزادی عمل نیروهای آمریکایی و متحدین این کشور را در فضای سایبری تضمین نموده و متقابلا دشمن را از این توانایی محروم کند.

-حوزه فعالیت: قرارگاه سایبری بر عملیات‌های سایبری وزارت دفاع متمرکز بوده و فعالیت‌های مربوطه را هماهنگ‌سازی، ‌ادغام، همگام‌سازی و اجراء خواهد نمود تا: دفاع و حفاظت روزمره از شبکه‌های اطلاعاتی وزارت دفاع را هدایت کند؛ عملیات‌های وزارت دفاع برای پشتیبانی از مأموریت‌های نظامی را هماهنگ کند؛ دفاع و حفاظت از شبکه‌های اطلاعاتی ویژه وزارت دفاع را هدایت کند و؛ پس از برنامه‌ریزی، مقدمات لازم برای انجام عملیات‌های سایبری نظامی همه‌جانبه را فراهم آورد.

قرارگاه سایبری فرماندهی عملیات‌های سایبری را به شکل متمرکز درخواهد آورد، توانمندی‌های وزارت دفاع را در حوزه فضای سایبری تقویت خواهد کرد و تخصص سایبری وزارت دفاع را یکپارچه کرده و توسعه خواهد داد. بدین ترتیب، قرارگاه سایبری توانایی‌های وزارت دفاع را تقویت خواهد نمود تا حضور شبکه‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی سریع و قابل اعتماد را تضمین نماید، با تهدیدهای موجود در فضای سایبری مقابله کند، و دسترسی به فضای سایبری را تضمین کند.

قرارگاه سایبری می‌تواند از توانمندی‌های نیروهای نظامی نیز پشتیبانی بکند تا آنها بتوانند با اطمینان عملیات‌هایی سریع و تأثیرگذار انجام دهند، و همچنین از اخلال، دستکاری و حمله به سیستم‌های فرماندهی و کنترلی و نیز فضای سایبری که پشتیبانی پلت‌فرم‌های سیستم‌های تسلیحاتی را برعهده دارد، جلوگیری نمایند.

-سازمان: قرارگاه سایبری یکی از زیرمجموعه‌های قرارگاه استراتژیک آمریکا است. عناصر تشکیل دهنده این قرارگاه عبارتند از: قرارگاه سایبری نیرهای نظامی (ARFORCYBER)؛‌ نیروی هوایی بیست‌و‌چهارم ارتش آمریکا؛ قرارگاه سایبری ناوگان دریایی (FLTCYBERCOM)؛ و قرارگاه سایبری نیروی تفنگداران دریایی (MARFORCYBER)

-مهر: عقاب، یا نماد ملی آمریکا، به خاطر بینایی قوی که می‌تواند در تاریکی‌ها رسوخ کرده و همیشه هشیار مانده و از ما محافظت کند، مورد احترام است.

تماس:قرارگاه استراتژیک آمریکا

روابط عمومی

4130-294(402)
انتهای پیام/.

برای دریافت سند اینجا را کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول