شناسنامه‌دار کردن فضاهای مجازی؛ از ضروریات صیانت از فرهنگ کشور

رئيس مركز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: شناسنامه دار كردن محصولات و فضاهاي مجازي از ضروريات صيانت از فرهنگ كشور است.

به گزارش «وبلاگ نیوز» و به نقل از ايسنا، عيسي زارع پور در نشست آشنايي با اهميت فضاهاي ديجيتالي و مجازي در تبريز با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري در ارتباط با اهميت فرهنگ و لزوم فراهم كردن بستر مناسب براي توليد انبوه محصولات فرهنگي تاثيرگذار، افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در حوزه ديجيتال فعاليت‌هاي متعددي را در جهت آشنا کردن مردم با ابعاد اين فضا و حمايت و ساماندهي فضاهاي ديجيتالي انجام مي‌دهد.

زارع پور افزود: استفاده بهينه از فضاهاي ديجيتالي متناسب در بسط و گسترش مولفه‌هاي فرهنگي تاثير بسزايي دارد.

رئيس مركز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي تاكيد كرد: با كمترين امكانات و تجهيزات و ايجاد فضاهاي مجازي مي‌توان فعاليت‌هاي گسترده فرهنگي انجام داد و اين امر نظارت بيشتر و دقيق‌تر به فضاهاي مجازي را مي‌طلبد.

وي افزود: نظام‌مند شدن فعاليت‌هاي مجازي موجب عرضه محصولات با محتواي مناسب مي شود.

در اين نشست هم‌چنين “علي داننده” مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي با اشاره به اعتبار تخصيص يافته به بخش فرهنگ و هنر در سفر سوم رياست جمهوري به آذربايجان شرقي خاطرنشان كرد: در صورت تزريق مناسب اعتبار تخصيص يافته، برنامه‌هاي مختلفي در حوزه اطلاع رساني ديجيتال و فضاهاي مجازي انجام مي‌گيرد.

وي با اشاره به پتانسيل موجود توانايي اين استان را درخصوص راه اندازي و مديريت فضاهاي ديجيتال مطلوب عنوان كرد.
انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول