افزايش سهم قرآن و اهل بيت(ع) در فضای مجازی بررسی شد

در سومين جلسه كارگروه «قرآن و فضای مجازی» كه 21 دی‌ماه، در محل سازمان دارالقرآن الكريم برگزار شد، رئوس برنامه‌های اولين هدف با عنوان «افزايش سهم قرآن و اهل بيت(ع) بر اساس آموزه‌های صحيح دينی در فضای مجازی» از اهداف پنجگانه اين كارگروه، مصوب شد.

به گزارش« وبلاگ نيوز»، “محمدمهدی بحرالعلوم” معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن الكريم در گفت‌وگو با ايكنا با اعلام برگزاری سومين جلسه كارگروه «قرآن و فضای مجازی» روزگذشته، 21 دی‌ماه، گفت: اهداف پنج‌گانه‌ای از سوی كميسيون تبليغ و ترويج شورای توسعه فرهنگ قرآنی به اين كارگروه ابلاغ شده است كه هدف اول در سومين جلسه مطرح و رئوس برنامه‌های آن مشخص شد.

وی با يادآوری اين مطلب كه اين كارگروه، يكی از شش كارگروه زير نظر كميسيون تبليغ و ترويج شورای توسعه فرهنگ قرآنی است و نخستين جلسه آن با حضور نمايندگانی از دستگا‌ه‌های فرهنگی كشور هفتم دی‌ماه، برگزار ‌شد، افزود: تدوين برنامه‌های كوتاه مدت برای اجرا در سال 90 در جلسه روزگذشته مورد بررسی قرار گرفت.

بحرالعلوم تصريح كرد: يكی از اهداف تعيين شده برای اين كارگروه «افزايش سهم قرآن و اهل بيت (ع) براساس آموزه‌های صحيح دينی در فضای مجازی» است كه در جلسه روزگذشته در مورد آن بحث شد و برنامه‌هايی برای رسيدن به اين هدف در سال 90 تنظيم شد.

وی در ادامه رئوس برنامه‌های پيشنهادی در جلسه ديروز، حول محور هدف اول را چنين تشريح كرد: ارزيابی و رتبه‌بندی سايت‌های قرآنی و فعالان قرآنی در حوزه مجازی، برگزاری جشنواره‌های ايده‌های نو برای افزايش سهم قرآن در حوزه مجازی، ايجاد زمينه لازم برای استفاده مؤسسات قرآنی ـ مردمی برای حضور در فضای مجازی، حمايت از فيلم‌نامه‌های بازی‌های رايانه‌ای با موضوعات قرآنی از رئوس برنامه‌ها است كه فعلاً در سطح كارگروه مصوب شده و بايد به كميسيون تبليغ و ترويج شورای توسعه فرهنگ قرآنی برای تصويب نهايی ارسال شود.

بحرالعلوم ادامه داد: پس از تصويب نهايی و تعيين مسئول اجرايی هر يك از اين برنامه، خود مجری طرح بايد طرحی عملياتی را ارائه كند.

وی تأكيد كرد: در جلسات آتی كه هر سه‌شنبه در محل اين سازمان برگزار می‌شود به تدريج چهار هدف ديگر نيز طرح و جزئيات آن تدوين می‌شود كه در جلسه 21 دی‌ماه نمايندگانی از دفتر تبليغات اسلامی حوزه علميه قم، مؤسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبيان و سازمان دارالقرآن الكريم حضور داشتند.

يادآوری می‌شود، بحرالعلوم، پيش از اين معاون «ارتباطات و امور اجرايی سازمان دارالقرآن الكريم» بود كه با تفكيك و تغيير در ساختار اين سازمان كه در راستای پيش‌برد اهداف سند راهبردی سازمان دارالقرآن صورت گرفته است به عنوان معاون «ارتباطات و فناوری اطلاعات» معرفی شد.
انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول