تشویق وبلاگ‌نویسی تحت هویت واقعی؛ راه بهبود کیفیت فیلترینگ

فرهنگ‌سازي براي آشنايي بيشتر کاربران اينترنت با ملزومات قانوني توليد محتوا موجب حفظ سرمايه‌هاي زبان فارسي در فضاي مجازي و پيشرفت وبلاگ‌نويسان خواهد شد.

به گزارش«وبلاگ نيوز» رضا هاشمي صاحب نظر در امور وبلاگ‌ها در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: وبلاگ يکي از مولفه‌هاي شبکه‌هاي اجتماعي است و اصولا درصد زيادي از بينندگان وبلاگ‌ها از اين فضا هستند. هر چه حلقه اجتماعي وبلاگ نويس بزرگتر است به همان نسبت نفوذ وبلاگ و تعداد بينندگان آن نيز بيشتر است و رشد هماهنگ اين دو موجب توجه بيشتر نويسنده به محتواي وبلاگش نيز خواهد شد.

وي با اشاره به نقش شبكه‌هاي اجتماعي در توسعه فضاي وبلاگ نويسي گفت: لازمه توسعه شبكه‌هاي اجتماعي فرهنگ‌سازي مناسب در زمينه محدوديت‌ها و مسووليت‌هاي ناشي از قوانين جرايم رايانه‌اي است تا از سايت‌هاي غير مجاز دوستيابي متمايز شوند.

هاشمي تصريح كرد: آمار نسبي سايت پيوندها نشان مي‌دهد که بسياري از صاحبان سايت‌ها و وبلاگ‌هاي پر بيننده از ملزومات قانوني توليد محتوا در فضاي وب اطلاع کافي ندارند و ناخواسته خود را در مقابل قانون قرار مي‌دهند.

اين كارشناس فناوري اطلاعات با تاكيد بر لزوم حفظ وبلاگ‌ها به عنوان سرمايه زبان فارسي در اينترنت اظهار كرد: تشويق وبلاگ نويسان به وبلاگ نويسي تحت هويت واقعي، ارسال اخطار قبلي و دادن فرصت قانوني براي اصلاح محتواي وبلاگ مي تواند کيفيت فيلترينگ را بهتر کرده و در ارتقاي كيفيت مطالب منعكس شده در فضاي وبلاگستان بسيار تاثيرگذار است.

وي افزود: تجربه نشان مي دهد وبلاگ نويسان با سابقه که تحت هويت واقعي وبلاگ نويسي کرده‌اند به دليل نا آشنايي با مراحل قانوني و يا مشکلات آن به سرويس وبلاگ ديگري کوچ کرده و وبلاگ جديدي ايجاد مي کنند در صورتيکه شايد وبلاگ قبلي آنها با يک اصلاح کوچک قابل بازگشايي بوده است.

هاشمي تصريح كرد: سرويس‌دهندگان وبلاگ فارسي نيز مي توانند با اشتراک تجارب خود با وبلاگ‌نويسان نقش موثري در حفط محتواي وبلاگ‌ها و ارتقا آنها داشته باشند.
انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول