بايد براي توليد پيام‌هاي ارزشي در فضاي مجازي تلاش كرد

يك كارشناس فضاي مجازي گفت: بايد براي توليد پيام‌هاي اصيل و ارزشي در فضاي مجازي تلاش كرد.

به گزارش«وبلاگ نيوز» و به نقل از فارس، رضا نوري بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاحيه جشنواره وبلاگ‌نويسي بسيج در همدان اظهار داشت: نقش انسان‌ها به عنوان توليدكنندگان اصلي محتوا در فضاي مجازي بسيار جدي و تأثيرگذار است چون در گذشته تنها مخاطبان محتوا بودند اما اكنون خود نيز در توليد آن نقشي مؤثر دارند.

وي افزود: در فضاي جديد و وضعيت كنوني، نقش ما بسيار تعيين‌كننده‌تر است كه بر اين اساس بايد در فرآيند توليد و ارزشگذاري پيام‌هاي ارزشي بكوشيم و پيام‌هاي اصيل و با محتوا را براي جامعه داخلي، خارجي و جامعه اسلام به ارمغان بياوريم.

كارشناس فضاي مجازي تصريح كرد: يكي از مسائل و چالش‌هاي جدي ما در فضاي مجازي و وبلاگ‌ها كم بودن مخاطب و بحث ديده شدن است كه بر اين اساس بايد آدرس‌هايي محتوايي توليد كنيم تا به اين واسطه نيز امكان توليد پيام هوشمند محتوايي فراهم شود.

وي بيان داشت: آنچه كه در فضاي مجازي و وبلاگ از آن آسيب مي‌بينيم، چگونگي توليد پيام هوشمند و نيز چگونگي توزيع آن است چون پيام‌هاي هوشمند ويژگي‌هاي بسياري دارند كه بايد مورد توجه قرار بگيرند.

وي ادامه داد: از مهم‌ترين دلايلي كه پيام را كم‌اثر مي‌كند هوشمند نبودن آن در توليد است چرا كه توليد پيام تأثيرگذار در داشتن خلاقيت سازنده نهفته است كه با اين وصف هوشمندي در توليد پيام محتوايي امري مهم و بي‌بديل است.

كارشناس فضاي مجازي با اشاره به فتنه سال گذشته، گفت: در اين جريان توليد پيام بسيار هوشمند بود چون به وضوح مشخص بود كه عقبه اين توليد پيام، كارشناسان ارشد اطلاعاتي و جنگ رواني نشسته‌ و طرح‌ريزي مي‌كرده‌اند.

وي با بيان اينكه در آينده با توليدات پيام هوشمند و با محتوا مواجه هستيم، بيان داشت: توانمندي توزيع هدفمند يكي از مباحث مهم است چون اكثر وبلاگ‌هاي ما محتوايي و ارزشي نيز هستند اما آمار بازديد كمي دارند و مناسب توزيع نمي‌شوند.

نوري تأكيد كرد: توزيع هدفمند پيام‌ها در آينده نقش فوق‌العاده‌اي در تأثير پيام دارد چون اگر رساندن پيام به مخاطب هدفمند باشد، آثار آن جهشي است كه بر اين اساس ما بايد در توليد و توزيع هدفمند پيام‌ها متمركز شويم.

وي بيان داشت: هماهنگي ما در حوزه فضاي مجازي بايد زياد شود و مشكل ما اين است كه در اين حوزه به صورت تك تيرانداز رفتار مي‌كنيم و جمعي فعاليت نمي‌كنيم لذا بايد تبيين شود توزيع هدفمند پيام مستلزم هدفمندي است.

كارشناس فضاي مجازي تأكيد كرد: وبلاگ‌نويسان مي‌توانند از سخنان ارزشمند مقام معظم رهبري در خطبه نماز جمعه تهران در راستاي بيداري اسلامي و آگاه‌سازي بهره بگيرند كه در اين راستا مي‌توان نكات كليدي اين سخنان كه شامل جنبش آزادي‌خواهي اسلامي و انزواي آمريكا است را مد نظر قرار دهند.

انتهای پیام/.

  • جناب رصدگر مدام گزارش می نویسند و میگن یک کارشناس فضای مجازی !
    این کارشناس های شما نامشون چی هست؟ مدرک کارشناسی رو از کجا گرفتن؟ ما هم می خوایم کارشناس فضای مجازی بشیم آخه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول