سايت‌ها و وبلاگ‌هاي كرمانشاه ساماندهي مي‌شود

كارشناس مطبوعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان كرمانشاه گفت: براساس دستورالعمل ابلاغي از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي سايت‌ها و وبلاگ‌هاي استاني ساماندهي مي‌شوند.

به گزارش«وبلاگ نیوز» خسرو پوركاظمي در گفت‌وگو با فارس اظهارداشت: به منظور جمع‌آوري اطلاعات فردي مديران سايت‌هاي خبري فعال در سراسر كشور و اشراف ادارات كل ارشاد استان‌ها نسبت به عملكرد پايگاه‌هاي خبري موجود در هر استان براساس دستورالعمل مركز، فرم‌هايي در اختيار مديران سايت‌ها و پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني قرار مي‌گيرد كه بعد از پر كردن، براي ثبت در ستاد ساماندهي به مركز ارسال مي‌شوند.

وي افزود: ثبت سايت‌ها و اطلاع از عملكرد مديران پايگاه‌هاي اينترنتي به پالايش محيط مجازي كمك شاياني مي‌كند و سبب شفافيت و قانون‌مند شدن آنها مي‌شود.

پوركاظمي تاكيد كرد: گاها مشاهده شده عده‌اي با استفاده از فضاي مجازي در پي ترويج اباحه‌گري، جريان‌سازي كاذب و ايجاد تشنج در فضاي جامعه هستند و برخي سايت‌ها و وبلاگ‌ها به اتهام‌زني، هتك حرمت و اشاعه منكرات مي‌پردازند كه براساس وظيفه ذاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بايستي عملكرد آنان مورد ارزيابي قرار گيرد.

وي تصريح كرد: فضاي مجازي و اينترنت به عنوان رسانه‌هاي نوين درصورت استفاده صحيح مي‌تواند سبب ارتقا فرهنگ عمومي جامعه شده و به توسعه و گسترش اطلاع‌رساني در جامعه كمك كند اما همه كارها بايستي با محوريت قانون باشد از اين رو اين پايگاه‌ها ضرورتاً بايستي ثبت رسمي شوند.

كارشناس مسئول مطبوعات اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان كرمانشاه ادامه داد: عزيزاني كه در فضاي مجازي قلم مي‌زنند شايسته‌ است همانند نويسندگان و روزنامه‌نگاران رسانه‌هاي مكتوب و خبرگزاري‌هاي رسمي به قانون و ارزش‌هاي انساني و اسلامي پايبند باشند و براي ارتقاي بصيرت جامعه، آرامش و همدلي و آگاهي دادن به مردم تلاش كنند كه با اعتمادسازي مي‌توانند كاربران خود را هم افزايش دهند.

وي افزود: در بستر فضاي مجازي و دنياي سايبري مي‌توان خود باوري، اميد به آينده، تبعيت از ولايت، اتحاد و همبستگي بين مردم و گروه‌هاي سياسي و آموزش‌هاي مختلف را سامان داد و حتي در بخش انتقادي نيز با ارائه نقدهاي كارشناسانه و راهكارهاي ارزشمند در مسير توسعه استان و كشور قدم برداشت.

وي در پايان گفت: مديران سايت‌ها و وبلاگ‌هاي استان سريع‌تر بايد براي تكميل فرم‌هاي مربوطه به واحد مطبوعات اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان مراجعه و از راهنمايي‌هاي همكاران ما در اين بخش نيز استفاده كنند.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول