جشنواره وبلاگ‌نويسی قصه‌نويسی كودك و نوجوان به سال آينده موكول شد

برگزاری نخستين جشنواره وبلاگ‌نويسی قصه‌نويسی كودك و نوجوان كه پيش از اين قرار بود، از سوی انتشارات علمی و فرهنگی اسفند سال جاری انجام شود، به سال آينده موكول شد.

به گزارش «وبلاگ نیوز» سيدمهدی محمدی، مسئول ستاد برگزاری نخستين جشنواره وبلاگ‌نويسی قصه‌نويسی در گفت‌و‌گو باايكناگفت: قرار بود مرحله ارزيابی و داوری آثار ارسالی به اين جشنواره بلافاصله پس از اتمام مهلت فراخوان ارسال آثار، توسط هيأت داوران به انجام برسد كه با توجه به تمديد فراخوان تا تاريخ 25 بهمن و به دليل فشردگی كارهای اجرايی جشنواره، اين مرحله و انتخاب برگزيدگان به سال آينده موكول شد.

وی با اشاره به اين نكته كه تجربه برگزاری جشنواره داستان‌نويسی به اين شيوه در حوزه كودك و نوجوان برای بار نخست است كه اتفاق می‌افتد گفت: اغلب آثار ارسالی كه بايد از طريق ايجاد وبلاگ و ارسال به وسيله پست الكترونيك به دبيرخانه اين جشنواره صورت می‌گرفت را قصه‌های كوتاه و يا نيمه‌بلند به خود اختصاص می‌دهند و به همين دليل با وجود اينكه هنوز وبلاگ‌های ارسالی بازخوانی نشده است اما می‌توان اذعان كرد عليرغم استقبال خوب از اين جشنواره اما حجم قصه‌های دينی و قرآنی به اين شكل به جشنواره كم است.

محمدی ادامه داد: نشستی در روزهای پايانی سال با حضور اعضای ستاد برگزاری و كارشناسان انتشارات علمی و فرهنگی درباره تصميم‌گيری مراحل بعدی برگزاری اين جشنواره برگزار خواهد شد و برای نخستين‌بار آماری از ميزان آثار ارسالی در طی برگزاری آن نشست ارائه خواهد شد.

اين كارشناس مسئول با تشريح هدف اصلی برگزاری اين جشنواره گفت: توليد محتوای مفيد در فضای مجازی و رواج فرهنگ قصه‌نويسی و قصه‌خوانی، مراد اصلی برگزاری اين جشنواره است و به طور قطع با برگزاری دور اول آن و بررسی داشته‌ها و توانايی‌های موجود قصه‌نويسی در قالب جديد آن يعنی وبلاگ‌نويسی سعی خواهيم كرد، از دوره‌های آتی اين جشنواره را به شكل تخصصی و با مشخص كردن موضوعات متنوعی همچون پرداختن به قصه‌های دينی و قرآنی برگزار كنيم.

يادآوری می‌شود، نخستين جشنواره وبلاگ‌نويسی قصه‌نويسی را انتشارات علمی و فرهنگی با مشاركت شركت فرهنگی «فيلم تهران» برگزار می‌كند.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول