نیازی به حضور زنان در تصمیم‌گیری‌ها احساس نمی‌شود

سهیل کریمی، سخنگوی حزب الله سایبر در مورد دلیل ایجاد حزب الله سایبر گفت: گروهی از دوستان ‌یک سری دغدغه‌ در فضای مجازی داشتند  که در فضای شورای فعالان سایبری به دلیل برخی از اختلاف سلیقه‌ها راه رسیدن به هدف را متفاوت می‌دانستند، به این خاطر حزب الله سایبر شکل گرفت.

کریمی در مورد برخی از محور‌های اصلی فعالیت حزب‌الله سایبر در گفت‌وگو با خبرنگار «وبلاگ نیوز» گفت: از جمله اهدافی که در پیش رو داریم شناسایی و شناسنامه دار کردن فعالین سایبری حزب اللهی در حوزه های مختلف، برگزاری دوره ها و همایش های آموزشی به منظور توانمند سازی نیروهای فعال و علاقه مند، برگزاری نشست های آشنایی با تکنیک های جنگ سایبری، برگزاری جلسات هماهنگی بین افسران جنگ نرم و فعالین حوزه سایبر، انجام فعالیت های گروهی و ایجاد موج های فراگیر با استفاده از پتانسیل نیروی انسانی عظیم حزب اللهی در فضای نت و معرفی، قدردانی و تقویت فعالین منتخب در فضای مجازی در حوزه های مختلف خواهد بود.

 جلسات برنامه ریزی حزب الله سایبر هفته‌ ای یک یا دوبار است که چند ساعت طول می‌انجامد. کریمی با بیان این مطلب افزود: هنوز اساس‌نامه اصلی  را منتشر نکرده‌ایم و در حال بررسی نقاط ضعف و قوت و اضافه کردن بندهای مختلف به آن هستیم.

 سخنگوی حزب الله سایبر در پاسخ به سوال خبرنگار ما در مورد حضور بانوان فعال در جلساتشان نیز گفت: اعضای اصلی حزب‌الله سایبر مرد هستند و نیازی به حضور زنان در تصمیم‌گیری‌ها حس نمی‌شود، زیرا تصمیم‌گیری برگزاری کلاس‌ها و برنامه‌ها جنسیت پذیر نیست. همچنین تصمیم‌داریم اردوها را به صورت تفکیک جنسیتی برگزار کنیم تا از بروز کمترین آسیب در این زمینه جلو‌گیری کنیم.

این مستندساز در مورد برگزاری همایش‌ها نیز گفت:‌ هدف حزب الله سایبر برگزاری همایش نبوده و نیست از این رو زمانی که ماهی یک همایش برگزار شد و دیدیم که حجم کار و زمان‌بر بودن آن بسیار بالاست، تصمیم گرفتیم این همایش ها را به چندماه یکبار کاهش دهیم و در عوض به فعالیت‌های دیگر مجموعه بپردازیم.

وی همچنین در مورد انتخاب شهر برای برپایی همایش بعدی نیز گفت: بر اساس استقبالی که در طول نمایشگاه شده و نیز فرم‌های عضویت پر شده در سایت و نمایشگاه، شهرهای مختلف شناسایی و اولویت بندی شده و همایش بعدی در یکی از این شهرها برگزار خواهد شد.

کریمی در مورد فعالیت در شهرستان‌ها نیز گفت: اولویت دادن به شهرستان‌ها از دیگر اقدامات برگزاری همایش ها خواهد بود. چرا که معتقدیم بسیاری از استان‌ها پتانسیل‌هایی دارند که نادیده گرفته می‌شد. شهرهای شیراز، کرمانشاه، تبریز، کرمان، فارس که دارای فعالین مجازی قوی‌ای هستند اما توجه خاصی به آن‌ها نمی‌شود و در صدد هستیم که همایش‌های بعدی را در این شهرها برگزار کنیم.

مدیر سرویس‌دهنده “هم وبلاگی” همچنین در مورد داشتن نماینده در شهرستان‌ها نیز گفت: ما نماینده در جایی نخواهیم داشت، برنامه‌ها به صورت متمرکز از تهران هدایت خواهند شد اما برای افزایش توانایی فعالان و علاقمندان در شهرستان‌ها برنامه‌هایی داریم از جمله می‌توان به برگزاری کارگاه‌های چندروزه در شهرستان‌ها و نیز آموزش مجازی اشاره کرد.

انتهای پیام/.

۵ comments

 • روح الله مهدوی

  این فکر می کنم از بدیهیات هست وقتی که شما میخواهی برای طیفی از انسانها برنامه ریزی کنی و مدیریتش کنی باید حداقل یک نماینده ازشون در جمع تصمیم گیرنده داشته باشی تا براساس نیازها ، تواناییها و مسائل خاص خودشون براشون برنامه ریزی و ارتباط گیری انجام بشه … حرف عجیبیه زدند اقا سهیل کریمی/ تا بحال در هیچ موردی حتا مسائل نظامی ندیدم مقام معظم رهبری یا حضرت امام ره نهی کرده باشند حضور خانمها رو در تصمیم گیریها ! چه برسه مسائل فرهنگی!

  • يك دوست!

   سلام آقاي مهدوي!

   شما كه از فعالين مجازي حرب اللهي هستيد چرا؟! شما چرا اين حرف را رد مي‌ كنيد؟!
   مگر نديديد در همين برنامه و اردوهاي دوستان مجازي اخير حضور مختلط خانم ها و آقايان چه گونه بود؟!
   مگر شما نمي ديديد؟! من به حرفهاي هيچ كسي اعتنا نكردم اما خدا گواه است خودم ديدم كه چه ها بر فرهنگ و اعتقاد حزب اللهي ها نرفت با اين حضور مختلط و مشترك!
   اگر عقده هاي شخصي را كنار بگذاريم و واقعا با دلسوزي براي نظام و انقلاب و حضرت آقا بخواهيم تصميم بگيريم بهتر است از خواهرهاي محترمه دعوت نشود! مگر قرار است همه جا با حضور اينان نشان دهيم خيلي روشنفكر هستيم؟!
   آنها محفلي بزنند براي خودشان؛ خيلي هم پسنديده است!
   خود حضرت آقا هم اشاره داشتند كه در جايي كه ترس از گناه باشد نبايد حتي يك چت معمولي هم انجام داد، البته اگر شما تا اين اندازه به خودتان مطمئن هستيد كه به هيچ طريقي و تحت هيچ شرايطي به گناه نمي افتيد! به شما تبريك مي‌گويم. چون شنيده ام حضرت امير هم حتي به زنان جوان سلام هم نميكرد كه مبادا به گناه بيافتد!
   در هر صورت نگاه كردن به مسائلي تا اين اندازه مهم و ارزشي و انقلابي بايد به دور از حب و بغض هاي شخصي باشه!
   خدا را در نظر بگيريم!
   كم آيه و حديث نداريم براي اين مورد كه زن ها را در تصمصيم گيري هاتون دخيل نكنيد!
   يا علي
   (اميدوارم سايت وبلاگ نيور همانطور كه رندانه نظر آقاي مهدوي را منتشر كردن، نظر حقير رو هم منتشر كنند!)

 • يك دوست!

  اعضای اصلی حزب‌الله سایبر مرد هستند و نیازی به حضور زنان در تصمیم‌گیری‌ها حس نمی‌شود، زیرا تصمیم‌گیری برگزاری کلاس‌ها و برنامه‌ها جنسیت پذیر نیست. همچنین تصمیم‌داریم اردوها را به صورت تفکیک جنسیتی برگزار کنیم تا از بروز کمترین آسیب در این زمینه جلو‌گیری کنیم.

  واقعن آقاي مهدوي! كجاي اين حرف آقاي كريمي به دور از ارزش هاي انقلاب است؟!
  كم تجربه نداريم از نتايج تاسف بار اختلاط خانم ها و آقايون!

 • روح الله مهدوی

  بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام بر یک دوست عزیز ،
  ازتون تشکر میکنم بخاطر توجه به نظر بنده ، قطعا ملاک رفتار و عملکرد همه ما باید قرآن و سیره اهل بیت سلام الله علیها باشه و رفتاری که به تقوا نزدیک تره پیش بگیریم ، از خدا برای هم این رو بخواهیم انشاء الله. اما بعد…
  هیچ وقت ترس از ناهنجاریها دلیل خوبی برای خط ضربدر زدن فرصتها نیست ، بنده هم اعتقاد دارم که همیشه یکی از آسیب های اجتماعات میتونه آسیب هایی باشه که از اختلاط کنترل نشده پیش بیاد خدا نکرده ، اما دوست عزیز من این دلیل خوب و کاملی نیست برای اینکه بجای مدیریت کردن و تدبیر برای جلوگیری از آسیب های این چنینی کل یک جماعتی رو نادیده بگیریم البته دوست عزیزمون اقا سهیل کریمی فرموده اند کلاسهای خواهران و برادران جدا برگزار میشود خب این بد نیست ، خیلی هم به نظرم میتونه کمک کنه برای رعایت اون ملاحظات اما بنده اگر دقت کنید به اون قسمت فرمایشات ایشون انتقاد دارم که چطور شما میتوانید برای یک قشر از جامعه برنامه ریزی کنید بدون آنکه نماینده ای در بخش اطاق فکر این موضوع در نظر نگیرید ! چطور میتونید نیازها ، ملاحظات و ارتباطات این جماعت رو در نظر نگیرید، وقتی که حتا اجازه داده نشه که یک فرد جا افتاده ، با تجربه و سالم و قابل اعتماد از این جماعت در این اطاق فکر قرار بگیره !
  یک دوست عزیز ! از نگرانی هاتون در خصوص گناه و معصیت ناشی از این روابط صحبت کردید ، چه کسی میتواند دم از اسلام و انقلاب اسلامی بزند و ایناها را در نظر نگیرد ! اما براستی آیا جوانان مومن و انقلابی که در این فضای مجازی با دست خالی بارها و بارها بخاطر اسلام وارزشهایشان حتا از آبروی خودشان هم گذشته اند ، آیا می توان به آنها برچسب خدا نکرده گناه و معصیت زد از اینکه بخواهند با حضور در اجتماعات و فرصتهای ایجاد شده بهتر و موفق تر در دفاع از ارزشهای اسلام وانقلاب اسلامی حضور داشته باشند!
  فرموده اید کم حدیث و آیه نداریم که زن ها را در تصمیم گیریهاتون دخالت ندهید !!! که البته موردی رو در این مساله اشاره نکرده اید و حرف کلی مطرح کرده اید که امیدوارم بتونید ثابتش کنید اما یک دوست عزیز چقدر جملات و فرمایشات از امام راحل ( ره) و امام خامنه ای عزیز در مورد دعوت به مشارکت زن ها در سازندگی و ساختن آینده این انقلاب براتون نیاز هست تا بیاورم تا متوجه بشوید این نه ژست روشنفکری بلکه اعتقاد رهبران عزیز ماست .
  در پایان باز هم با تشکر از شما بخاطر توجه تون به نظر بنده حقیر تاکید میکنم خیر الامور اوسطها …

 • و سلام علی ال ابراهیم
  خداوند را شاکرم تا این لحظه در مدیریت خواهران نت لغزشی نداشتم ان شا الله تا اخر هم عاقبت بخیر شویم
  از اعتماد به نفس و مدیریت تنها اعتقاد به خداست که انسان را شایسته میکند … هر کسی که به حسین و اصحابش اقتدا کند یا زینبی عمل میکند و یا حسینی شهید میشود
  دوست تر دارم یک زینبی حسینی باشم
  والسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول