همايش شبكه‌هاي اجتماعي مجازي و فضاي سايبري برگزار مي‌شود

همايش شبكه‌هاي اجتماعي مجازي و فضاي سايبر و نقش آن در تامين امنيت و آگاهي خانواده همزمان با هفته پژوهش در 24 آذرماه برگزار مي‌شود.

به گزارش «وبلاگ نیوز» و به نقل از ستاد خبري همايش شبكه‌هاي اجتماعي مجازي و فضاي سايبر، دبيرخانه اين همايش، با طرح موضوعات محوري نظير شناسايي شبكه‌هاي اجتماعي مجازي و بررسي تطبيقي كاركرد آن ها در ايران و غرب،‌ نقش و ساختار خانواده‌ها در جامعه مجازي، آسيب‌شناسي خانواده ايراني در عرصه شبكه‌هاي اجتماعي مجازي جهاني،‌ تهديدها و فرصت‌ها، ارایه راهكارهاي مديريت اطلاعات در شبكه مجازي و ايجاد ساختار شبكه اجتماعي مجازي و بومي، از تمامي صاحب ‌نظران و انديشمندان اين حوزه دعوت كرده است تا مقالات و آثار علمي خود را تا دهم آذرماه به دبيرخانه همايش ارسال كنند.

آگاه‌سازی خانواده‌ها در حوزه شبکه‌های مجازی یک تکلیف است

‌حامد صابري، دبير همايش شبكه‌هاي اجتماعي مجازي و فضاي سايبر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اين كه برگزاري همايش شبكه‌هاي اجتماعي مجازي و فضاي سايبر، پل ارتباطي ميان صاحب‌نظران و متوليان امر است، اظهار كرد: ‌امروزه فرصت‌ها و تهديدهاي بي‌شماري در حوزه شبكه مجازي وجود دارد و آگاه‌سازي جامعه و خانواده‌ها يك تكليف براي دست‌اندركاران اين حوزه است.

وي با تاكيد بر ضرورت برقراري تعامل و پيوند ميان بخش‌هاي علمي و اجرايي حوزه شبكه‌هاي اجتماعي مجازي خاطرنشان كرد: ايجاد بستري مناسب كه در آن بتوان به طرح ديدگاه‌ها و نظرات صاحبان انديشه و اساتيد دانشگاهي را فراهم كرد، در همايش محقق خواهد شد.

او با بيان اين كه آگاه‌سازي جامعه و خانواده‌ها از فضاي مجازي هدف اصلي همايش است و با اشاره به منويات مقام معظم رهبري در رابطه با تشكيل ناتوي فرهنگي از سوي استكبار تصريح كرد: تذكرات به صورت مكرر درخصوص اين كه دشمنان با تمام قواي خود در عرصه فرهنگي وارد شده‌اند، موجب شد نسبت به وظيفه شرعي و ملي خود گام مثبتي برداريم.

وي افزود: ما به دنبال مانيفستي هستيم كه براساس ديدگاه‌هاي صاحب‌نظران و اساتيد حوزه به صورت علمي به آگاه‌سازي خانواده‌ها و كاركردهاي فرهنگي توام با مباحث امنيتي و ايمن بخشي به فضاي سايبر بپردازيم.

شايان ذكر است شماره تماس 444669371 و يا پايگاه اينترنتي www.shsm.ir‌ براي كسب اطلاعات بيشتر در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول