همايش شبكه‌هاي اجتماعي مجازي و فضاي سايبري برگزار مي‌شود

همايش شبكه‌هاي اجتماعي مجازي و فضاي سايبر و نقش آن در تامين امنيت و آگاهي خانواده همزمان با هفته پژوهش در 24 آذرماه برگزار مي‌شود.

به گزارش «وبلاگ نیوز» و به نقل از ستاد خبري همايش شبكه‌هاي اجتماعي مجازي و فضاي سايبر، دبيرخانه اين همايش، با طرح موضوعات محوري نظير شناسايي شبكه‌هاي اجتماعي مجازي و بررسي تطبيقي كاركرد آن ها در ايران و غرب،‌ نقش و ساختار خانواده‌ها در جامعه مجازي، آسيب‌شناسي خانواده ايراني در عرصه شبكه‌هاي اجتماعي مجازي جهاني،‌ تهديدها و فرصت‌ها، ارایه راهكارهاي مديريت اطلاعات در شبكه مجازي و ايجاد ساختار شبكه اجتماعي مجازي و بومي، از تمامي صاحب ‌نظران و انديشمندان اين حوزه دعوت كرده است تا مقالات و آثار علمي خود را تا دهم آذرماه به دبيرخانه همايش ارسال كنند.

آگاه‌سازی خانواده‌ها در حوزه شبکه‌های مجازی یک تکلیف است

‌حامد صابري، دبير همايش شبكه‌هاي اجتماعي مجازي و فضاي سايبر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اين كه برگزاري همايش شبكه‌هاي اجتماعي مجازي و فضاي سايبر، پل ارتباطي ميان صاحب‌نظران و متوليان امر است، اظهار كرد: ‌امروزه فرصت‌ها و تهديدهاي بي‌شماري در حوزه شبكه مجازي وجود دارد و آگاه‌سازي جامعه و خانواده‌ها يك تكليف براي دست‌اندركاران اين حوزه است.

وي با تاكيد بر ضرورت برقراري تعامل و پيوند ميان بخش‌هاي علمي و اجرايي حوزه شبكه‌هاي اجتماعي مجازي خاطرنشان كرد: ايجاد بستري مناسب كه در آن بتوان به طرح ديدگاه‌ها و نظرات صاحبان انديشه و اساتيد دانشگاهي را فراهم كرد، در همايش محقق خواهد شد.

او با بيان اين كه آگاه‌سازي جامعه و خانواده‌ها از فضاي مجازي هدف اصلي همايش است و با اشاره به منويات مقام معظم رهبري در رابطه با تشكيل ناتوي فرهنگي از سوي استكبار تصريح كرد: تذكرات به صورت مكرر درخصوص اين كه دشمنان با تمام قواي خود در عرصه فرهنگي وارد شده‌اند، موجب شد نسبت به وظيفه شرعي و ملي خود گام مثبتي برداريم.

وي افزود: ما به دنبال مانيفستي هستيم كه براساس ديدگاه‌هاي صاحب‌نظران و اساتيد حوزه به صورت علمي به آگاه‌سازي خانواده‌ها و كاركردهاي فرهنگي توام با مباحث امنيتي و ايمن بخشي به فضاي سايبر بپردازيم.

شايان ذكر است شماره تماس 444669371 و يا پايگاه اينترنتي www.shsm.ir‌ براي كسب اطلاعات بيشتر در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول