به دوستان فیس‌بوکی‌تان اعتماد نکنید!

معاون اجتماعی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی به کاربران اینترنت و شبکه‌های اجتماعی توصیه کرد قبل از تایید افراد به عنوان دوست ابتدا هویت واقعی آنان را شناسایی کنید.

به گزارش «وبلاگ نیوز» و به نقل از ایسنا، سرهنگ محسن میربهرسی ضمن هشدار به کاربران اینترنت گفت: دوستان شما در فیسبوک یا دیگر شبکه‌های اجتماعی دوست‌یابی ممکن است، هکرها یا کلاهبردار اینترنتی باشند که قصد دارند اطلاعات خصوصی و حساس شما را به سرقت ببرند.

میربهرسی با بیان اینکه شیوه‌های مورد استفاده هکرها تا بدان حد پیچیده شده که حتی ممکن است افراد متخصص و حرفه‌ای را نیز فریب دهد گفت: هکرها، کلاهبرداران را به عنوان دوست در شبکه‌های اجتماعی خارجی تایید کرده تا از این طریق دسترسی به اطلاعات شخصی و خصوصی را ممکن کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا گفت: برای این کار هکرها با جمع‌آوری اطلاعات در مورد کاربر موردنظرشان، تلاش می‌کنند یکی از دوستان وی را که در این سایت عضویت ندارد را به عنوان هدف انتخاب کرده و او هم به علت بی‌توجهی نمی‌تواند متوجه واقعیت مطلب شود. در نتیجه این کاربر فریب خورده و دسترسی به اطلاعات حساس خود را برای هکرها ممکن می‌کند.

معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا با بیان اینکه هکرها از این اطلاعات برای باجگیری، فریب، خالی‌کردن حساب بانکی افراد، ارسال هرزنامه و سرقت اطلاعات خصوصی و محرمانه سوء استفاده می‌کنند به کاربران شبکه‌های اجتماعی توصیه کرد قبل از تایید افراد به عنوان دوست ابتدا هویت واقعی آنان را شناسایی کنند و از ارسال درخواست توسط او مطمئن شوند.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول