آغاز جنبش «کامنت‌گذاری» در وبلاگ‌های آلوده سیاسی و اخلاقی

دبير ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر استان فارس گفت: به منظور مقابله نرم با سايت‌ها و وبلاگ‌هاي آلوده در حوزه‌هاي سياسي، اخلاقي و ديني، ستاد امر به معروف و نهي از منكر جنبش “كامنت‌گذاري پاک” را ايجاد مي‌كند.

به گزارش «وبلاگ نیوز»، حجت‌الاسلام عبدالرضا خوشنويس در گفت‌وگو با ايسنا ادامه داد: در نتيجه فعاليت سايت‌هاي ضدانقلاب و ضدديني فضاهاي آلوده‌اي ايجاد شده كه مقابله جدي را مي‌طلبد.

وي با اشاره به نقش اساسي فضاي مجازي و رسانه‌هاي ديجيتال در عصر حاضر گفت: در راستاي مبارزه نرم با فعاليت‌هاي سايت‌هاي آلوده، ستاد امر به معروف پس از اطلاع‌رساني، علاقه‌مندان را شناسايي و ساماندهي مي‌كند.

وي با بيان اين‌كه اين طرح در مرحله شناسايي قرار دارد، افزود: پس از جذب نيرو آموزش‌هاي لازم در زمينه فناوري و بعد محتوايي به متقاضيان ارايه مي‌شود و پس از آن اين گروه با اهرم نظارتي و پايشي آغاز به كار مي‌كنند.

دبير ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر استان فارس خاطرنشان كرد: براي اجراي اين طرح 100 نفر در شيراز و 900 نفر در شهرستان‌هاي ديگر استان به كار گرفته مي‌شوند و با برنامه‌ريزي انجام شده تا پايان سال 300 هزار پست كامنت خواهيم داشت.

وي تصريح كرد: اگر در مقابل يك وبلاگ غيراخلاقي چند بار كامنت‌ ايجاد شود، خواه‌ناخواه تاثير آن به مراتب كمرنگ مي‌شود.

وي با تاكيد بر ضرورت وب‌گردي پاك اظهار كرد: مخاطبان اصلي فضاي مجازي را مسوولان، خانواده‌ها و كاربران اينترنت كه عموما قشر جوان هستند، تشكيل مي‌دهند. فضاي اينترنت هم تهديد است و هم فرصت و مسئولان با تخصيص اعتبار و حمايت‌هاي ويژه مي‌توانند از اين تهديد يك فرصت بالنده بسازند.

خوشنويس خاطرنشان كرد: خانواده‌ها نبايد در برابر فضاي اينترنت بي‌خيال باشند و بين خود و فرزندان‌شان ديوار ايجاد كنند؛ چراكه اگر اين فضا را جدي نگيرند حجم تهديدها بيشتر مي‌شود.

وي با هشدار به كاربران جوان اينترنت گفت: كاربران به ويژه جوانان بايد مواظب وب‌گردي آلوده باشند؛ چراكه يكي از آلودگي‌ها جاذبه‌هاي جنسي كاذب است و خيلي از مسائل را قرباني مي‌كند.

وي افزود: ايجاد شبهات ديني، ترويج عرفان‌هاي وارداتي و منسوخ، سايت‌هاي سياسي آلوده كه دستاوردهاي انقلاب را زير سووال مي‌برد، از ديگر آلودگي‌هاي فضاي مجازي است.

دبير ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر استان فارس افزود: آلودگي‌ها در تمام محورهاي مجازي جوانان را تهديد مي‌كند و آن‌ها بايد با سپر وارد فضاي مجازي شوند.

انتهاي پيام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول