گنجانده شدن آموزش‌های «دفاع سایبری» در برنامه‌های درسی دانش‌آموزان

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: در حال حاضر که آموزش و پرورش، تکنولوژی و فناوری را تا درون مدارس آورده است باید آموزش‌هایی نیز پیرامون امنیت و دفاع سایبری در برنامه درسی دانش‌آموزان گنجانده شود.

به گزارش «وبلاگ نیوز» و به نقل از فارس، غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل در گردهمایی توجیهی دبیران ستادی و استانی پدافند غیر عامل وزارت آموزش و پرورش که در باشگاه فرهنگیان تهران برگزار شد، ضمن تأکید بر ضرورت دفاع سایبری از نوع بومی ایرانی در مواجهه با تهدیدات دشمن، گفت: در برنامه پنجم توسعه حدود 70درصد برنامه‌های کشور باید به سمت فضای سایبر سوق داده شود.

جلالی افزود: در حال حاضر که آموزش و پرورش، تکنولوژی و فناوری را تا درون مدارس آورده است باید آموزش‌هایی نیز پیرامون امنیت و دفاع سایبری در برنامه درسی دانش‌آموزان گنجانده شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به تجمع سرمایه‌های کشور در 4 گروه فیزیک و زیرساخت‌ها، انسانی، سایبر و معنوی ـ ملی ادامه داد: سرمایه انسانی هر کشور در درجه اول آحاد مردم و در مرحله بعد شامل دانشمندان، متخصصان، مسئولان و رهبران حکومت‌هاست که باید با درایت مدیریت شود.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول