دستگیری متهمان نشر تبلیغات سوء در اراک

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان مرکزی از دستگیری فردی که اقدام به انتشار اطلاعات شخصی افراد در سایت‌های غیر اخلاقی می‌کرد خبر داد.

به گزارش «وبلاگ نیوز» و به نقل از معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی، مصطفی نوروزی گفت: با شکایت دو نفر از شهروندان خانم مبنی بر اینکه اطلاعات شخصی و تلفن همراه و منزل آنان در سایت‌های غیر اخلاقی منتشر و این موضوع موجب سوءاستفاده مجرمین و هتک حیثیت آنان شده است، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده مشخص شد، متهم با دانش و آگاهی لازم و با ایجاد یک id به صورت هوشمندانه در فضای اینترنت اقدام به این کار کرده و هیچ اطلاعاتی از هویت واقعی وی موجود نیست.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی بیان داشت: با توجه به اینکه اطلاعات شخصی شکات هر دو از یک منبع (id) منتشر شده بود و احتمال می‌رفت که متهم با هر دو آنها اختلاف داشته و به اطلاعات آنان دسترسی داشته باشد تحقیق از شکات در دستور کار قرار گرفت.

نوروزی تصریح کرد: در تحقیقات به عمل آمده از شکات فردی که به هر دو نفر نزدیک و با آنها اختلاف داشت شناسایی و با استعلامات متعدد از مخابرات و شرکت‌های ارائه‌کننده اینترنت در مرکز استان مشخص شد، وی در زمان انتشار اطلاعات مربوطه به اینترنت متصل بوده لذا با هماهنگی مقام قضایی متهم دستگیر و تحت بازجویی قرار گرفت.

این مسئول اذعان داشت: متهم در بازجویی‌های به عمل آمده به انتشار مطالب در چندین وبلاگ با همدستی فردی دیگر اعتراف کرد که همدست وی نیز دستگیر و ضمن اعتراف به بزه ارتکابی انگیزه خود را تشویش اذهان عمومی عنوان کرد.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول