واگذاری بخشی از تامین امنیت فضای مجازی به بخش خصوصی

به گزارش «وبلاگ نیوز» و به نقل از ایرنا نخستین پروانه‌های فعالیت نظام ملی مدیریت امنیت اطلاعات، روز یکشنبه طی مراسمی با حضور علی حکیم جوادی رئیس سازمان فناوری اطلاعات و معاونان این سازمان و در جمع خبرنگاران به این شرکت‌ها اعطا شد.

به گفته مدیر کل خدمات ارزش افزوده سازمان فناوری اطلاعات، شرکت‌های دریافت کننده پروانه در دو حوزه مشاوره و آموزش فعالیت خواهند داشت و فعالیت اصلی آنها در زمینه کمک و مشاوره در استقرار سامانه مدیریت امنیت اطلاعات(ISMS) خواهد بود.

محمدرضا میراسکندری در مورد روند صدور این پروانه گفت: در آذر ماه سال ۱۳۸۹، سازمان فناوری اطلاعات ایران طی فراخوانی از شرکت‌های خصوصی برای دریافت پروانه دعوت بعمل آورد که در حوزه مشاوره ۲۳ شرکت و در حوزه آموزش ۹ شرکت مدارک خود را ارائه کردند که از بین آنها چهار شرکت بعنوان مشاوره در زمینه نظام ملی مدیریت امنیت اطلاعات و یک شرکت بعنوان شرکت آموزشی امروز پروانه دریافت می‌کنند.

وی افزود: کار ارزیابی مدارک و فعالیت‌های قبلی این شرکت و صلاحیت آنها توسط سازمان فناوری اطلاعات انجام شده است و نظارت بر فعالیت آنها نیز به عهده این سازمان است.

شرکت‌های امن‌افزار گستر شریف، امن‌پردازان کویر، پرورش داده و شرکت نوآوران ارتباطات دوران در زمینه مشاوره، و شرکت پایه‌ریزان راهکارهای فراگیر برای فعالیت آموزشی در زمینه نظام ملی مدیریت امنیت اطلاعات پروانه دریافت کردند.

ارتقاء و توسعه فرهنگ مدیریت امنیت اطلاعات، ارتقای ضریب امنیتی فضای تبادل اطلاعات و نظارت بر استقرار سامانه مدیریت امنیت اطلاعات در کشور از اهداف سازمان فناوری اطلاعات ایران در رابطه با صدور این پروانه‌ها است.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول