«در زمینه فیلترینگ باید تدبیر بهتری صورت گیرد»

به گزارش «وبلاگ‌نیوز» و به نقل از ایسنا، نصرالله جهانگرد، دبیر سابق شورای عالی اطلاع‌رسانی درباره موضوع فیلترینگ گفت: این موضوع به یک چالش اجتماعی تبدیل شده و مطلبی که در تمام دنیا به عنوان پایش اینترنتی به نحو معقولی انجام می‌شود، در ایران به دلیل گسترش نامتعادل در تمام زمینه‌ها باعث ایجاد نارضایتی شده است. فکر می‌کنم باید در این زمینه مدیریت و تدبیر بهتری صورت بگیرد تا اعتماد عمومی مردم نسبت به این قضیه به نفع مصالح اجتماعی و فرهنگی صورت پذیرد و امیدوارم این موضوع اصلاح شود.

عضو هیات علمی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، رعایت مساله امنیت در فضای مجازی را در هر شرایطی برای کشور الزامی دانست و اظهار کرد: در کنار این امنیت، اعتقاد دارم که سرعت اینترنت و افزایش آن باعث بهبود خدمات، افزایش کیفیت و رشد توسعه اقتصادی خواهد شد. اگر در جایی ضعف وجود دارد، نباید جلوی توسعه کشور گرفته شود بلکه باید این ضعف را برطرف کنیم.

جهانگرد درخصوص قیمت خدماتی اینترنتی که در کشور ارائه می‌شود گفت: این موضوع را باید با توجه به هر کشور سنجید. من معتقدم خدمات اینترنتی در کشور باید ارزان‌تر شود و نهادهایی که در این حوزه در حال فعالیت هستند باید درآمد خود را از سرویس‌ها تامین کنند نه از برقراری ارتباط یعنی برقراری تماس و ارتباط نباید آنقدر هزینه‌بر باشد.

به گفته او اگر سرویسی ارائه می‌شود در حال حاضر خدمات اینترنتی در کشور در حد خدمات اینترنتی و برقراری تماس متوقف شده و ارائه دهندگان این خدمات بر این باورند که باید از این راه بیشترین درآمد را کسب کنند، در حالی که در دنیا قیمت این حوزه به حداقل رسیده و درآمدها از ارائه سرویس‌ و خدمات اینترنتی تامین می شود ما نیازمند ارتقاء سطح خدمات اینترنتی در کشور هستیم.

وی بالا بودن قیمت‌ها در زمینه ارائه اینترنت ناشی از انحصاری بودن این مقوله را رد کرد و افزود:‌ درست است که این حوزه در انحصار دولت است اما علت بالا بودن قیمت‌ها توقع غلطی است که نهادها در مورد اینترنت دارند و تمرکز خود را برروی کسب بیشترین نرخ درآمد از خدمات دسترسی متمرکز ساخته‌اند.

انتهای پیام /.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول