هرماه،100 میلیون کاربر فیس بوک بر روی گوشی‌های تلفن همراه

به گزارش «وبلاگ نیوز» شبکه اجتماعی فیس‌بوک تایید کرد که در حال حاضر برای هر برنامه تلفن همراه، ماهانه بیش از 100 میلیون کاربر دارد.

مدیران فیس بوک بدلیل استفاده گسترده کاربران موبایل در کشورهایی مانند هند، که ترافیک زیادی را به خود اختصاص داده اند، تصمیم گرفتند تا نسخه ای سبک تر از نسخه موجود تهیه کنند تا این کاربران بتوانند به راحتی پست ها و لایک های خود را انجام دهند.

برخی ویژگی ها در نسخه های موبایلی فیس بوک بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و توسعه این ویژگی ها روی موبایل برای کاربران ویژه در دستور کار فیس بوک قرار گرفته است.

کاربران فیس بوک در حال حاضر به 1.1 میلیارد رسیده است و کشورهایی مانند هند با رشد سریع خود آنهم از طریق موبایل، به این روند رو به رشد کمک زیادی کرده اند.

استراتژی موسوم به FACEBOOK FOR EVERY PHONE توسط این کمپانی دنبال شده و کاربران در کشورهای فقیر و نیز در حال توسعه (که پولی بابت دانلود عکس و یا دسترسی به کانال های خبری نمی دهند) در اولویت این استراتژی قرار دارند و جالب اینجاست که مردم فقیر در نواحی روستایی هند تازه فهمیده اند فیس بوک چیست و چه کارآیی های دارد و لذا روند رشد این شبکه اجتماعی در بخش های روستایی با کاربرانی که موبایل دارند، به سرعت در حال افزایش است.

این برنامه، که در سال 2011 راه اندازی شده است، اجازه می‌دهد تا کاربران به اخبار، مسنجر و عکس‌های تلفن‌های خود دسترسی داشته باشند. کاربران جدید نیز می‌توانند ثبت نام کنند و دوستان خود را از طریق تلفن‌های همراه خود پیدا کنند.

هنگامی که سهام فیسبوک در سال گذشته واگذار شد، سهامداران بزرگ به طور فزاینده‌ای نگران طرح‌های تلفن همراه این شرکت بودند و می گفتند که چندان در این خصوص امیدوار نیستند.

با این حال، در طول چند ماه گذشته، فیسبوک توجه خود را به مشتریان تلفن همراه معطوف کرده و کسب و کارش در حال رونق است. آمار100 میلیون کاربر، خبر خوبی برای سهامداران آن  است.

انتهای پیام /.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول