برگزاری نخستین نشست هم‌اندیشی فعالان رسانه‌های اجتماعی در استان مرکزی

به گزارش «وبلاگ نیوز»، اولین نشست هم اندیشی فعالان رسانه‌های اجتماعی با عنوان «بررسی علل ضعف کمی و کیفی وبلاگ ها و رسانه های اینترنتی» برای اولین بار در مجتمع فرهنگی دیجیتال استان مرکزی برگزار می‌شود.

محمدهادی بیات، مدیر مجتمع فرهنگی دیجیتال استان مرکزی گفت : این نشست در روز چهارشنبه 13 شهریور ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۸:۳۰ در محل مجتمع به آدرس اراک، بلوار جهاد (هپکو)، شهرک شهید بهشتی فاز یک، فرهنگ سرای آینه برگزار می‌گردد و شرکت برای عموم علاقمندان و فعالان این حوزه آزاد است.

مهندس بیات ضمن تاکید بر لزوم گسترش فعالیت های فرهنگی در فضای مجازی توسط مراکز تایید شده و بدست متخصصان متعهد این حوزه افزود: از ابتدای تاسیس این مرکز فرهنگی علیرغم تمامی نا ملایماتی که برای فعالیت های فرهنگی بخصوص در حوزه دیجیتال و فضای مجازی وجود دارد توسط این مجتمع زیر ساخت های مناسبی در این حوزه ایجاد شده است که برخی از آنها در استان و برخی دیگر در کشور منحصر بفرد می باشد که بزودی از آنها رونمایی خواهد شد.

مدیر مجتمع فرهنگی دیجیتال استان مرکزی در ادامه گفت: متاسفانه در این بخش نگاه های اکثر مسئولین استان سلبی است در صورتیکه معتقدیم این فضا نیاز به ایجاد تحرک و پویایی با نگاه ایجابی و وسعت نظر فرهنگی دارد که بدون شک با فعالیت های جزیره ای ، غیر تخصصی و غیر کارشناسی محقق نمی شود. البته شاید این واهمه ای که در برخی مدیران و فعالین فرهنگی برای ورود به مسائل این حوزه وجود دارد بدلیل عدم شناختی است که از فضای مجازی و ابزارهای متنوع و روز آمد آن دارند که این موضوع هم به هیچ عنوان قابل توجیه نیست چرا که با شعارهایی که در زمینه جنگ نرم و اهمیت موضوعاتی از این دست وجود دارد این سوال هم مطرح می شود چرا مدیران و بخصوص فعالان و مسئولان فرهنگی برای افزایش دانش خود در از زمینه اقدام نمی کنند؟

وی افزود : بنده و همکارانم در مجتمع تلاش داشته ایم بدون چشمداشت و حتی به قیمت هزینه کردن بصورت شخصی و از محل کمکهای محدود اعضای مجتمع برخی کمبودها و ضعف های استان و بخصوص شهر اراک را در این موضوع جبران کنیم و تا کنون تا حدودی و بسته به بضاعت محدودمان موفق هم بوده ایم. برگزاری دوره های رایگان ، چاپ بروشور های آموزشی ، ارسال پیامک های آموزشی و ده ها فعالیت دیگر همه و همه در این راستا بوده. اما نکته ای که ظاهرا مغفول مانده علت عدم توجه مسئولین استان به این حوزه است و حتی الان که برنامه تخصصی و کارشناسی در این خصوص تدوین شده و متخصصان این حوزه گرد هم آمده اند و بهترین شرایط برای ایجاد تحرک بیشتر در فرهنگ دیجیتالی استان فراهم گردیده شاهدیم که کمترین تمایل برای سرمایه گذاری مادی ( بسیار کم هزینه و پر بازده ) و معنوی ( توجه و توجه ) در بین مسئولین فرهنگی استان وجود دارد.

مهندس بیات در پایان گفت: امیدواریم مسئولینی که زمام امور اجرایی و فرهنگی استان را در دست خواهند گرفت حداقل با مشکلات و گرفتاریها و اولویت های استان نه تنها در بخش فرهنگ بلکه در تمامی امور آشنا و مسئولیت پذیر باشند و این امر در تمامی سطوح مدیریت استان تسری پیدا کند و بیش از پیش شاهد رشد و شکوفایی استان باشیم و حداقل در برابر نسل آینده که در برابر تامین زیرساخت های فرهنگی برای رشد و پویایی ایشان مسئولیت داریم ، پاسخ قانع کننده ای داشته باشیم.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول