شبکه سحر با فیس‌بوک و یوتیوب مخاطبانش را حفظ می کند

به گزارش «وبلاگ‌نیوز» و به نقل از ایسنا، شبکه سحر علت این حضور پررنگ را تحریم رسانه ای غرب علیه شبکه های برونمرزی صدا و سیما عنوان کرده و آورده است: سیمای اردوی شبکه جهانی سحر با ایجاد صفحه برای برنامه های مختلف خود در شبکه های اجتماعی، حضوری پررنگ را در فضای مجازی تجربه کرده و از این طریق، نه تنها با ریزش مخاطب رو به رو نشده، که شمار مخاطبان آن از ابتدای تحریم های رسانه ای تاکنون افزایش نیز یافته است.

محتشم علی نقوی، مسؤول فعالیت های سیمای اردو در شبکه‌های اجتماعی، با اشاره به سابقه دو ساله فعالیت این سیما در فیس بوک اظهار کرد: فعالیت های مجازی سیمای اردو ابتدا با حضور در سایت یوتیوب آغاز شد و با عضویت در فیس بوک و ضبط و قرارگیری همه برنامه های سیما در این سایت گسترش یافت تا از امکانات این شبکه ها استفاده و دسترسی های بیشتری را برای استفاده کاربران و به اشتراک گذاشتن فایل های صوتی و تصویری سیما فراهم کنیم.

وی هدف از ایجاد صفحات برنامه های سیمای اردو در فیس بوک را فراهم کردن شبکه ارتباطی بین اردوزبان ها در سراسر جهان عنوان کرد و افزود: به سبب تحریم های اعمال شده علیه ایران و نیز عدم فراگیری بایسته حضور شبکه سحر در سیستم های کابلی پاکستان و هند، لازم بود برای استفاده هرچه بهتر و بیشتر مخاطبان اردوزبان از برنامه های مورد علاقه شان در شبکه سحر، این برنامه ها از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی در اختیار بینندگان اردو زبان قرار گیرد، از این رو فعالیت شبکه سحر در فضای مجازی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت.

نقوی با ابراز رضایت از روند رو به رشد فعالیت های سیمای اردو در فیس بوک خاطرنشان کرد: در شروع فعالیت در فیس بوک، صفحه ای به نام سیمای اردو ایجاد کردیم که تاکنون با شمار صعودی بازدیدکننده مواجه بوده است. پس از آن صفحات جداگانه ای برای برنامه های «صبح و زندگی»، «راه مبین»، «کنفرانس کال» و بخش های سریال ها و اخبار در سایت اجتماعی فیس بوک راه اندازی شد که بازخورد خیلی خوبی داشته اند. در مورد سریال ها نیز استقبال مخاطبان بسیار خوب بوده است به طوری که هر قسمت از سریال های پخش شده از سیمای اردو که در این بخش در دسترس بینندگان قرار می گیرد، با موج فزاینده استقبال و مراجعه کاربران رو به رو می شود.

مسؤول فعالیت های سیمای اردوی شبکه سحر در شبکه های اجتماعی همچنین در مورد فعالیت در سایر سایت های اجتماعی گفت: رقم بازدید صفحه سیمای اردو در سایت یوتیوب بسیار بالا بوده و پخش زنده برنامه های سیما نیز به تازگی در این سایت راه اندازی شده است که همزمان با پخش تلویزیونی برنامه ها، اقدام به پخش اینترنتی آنها می کند و با استقبال بسیار خوب مخاطبان اردوزبان مواجه شده است.

شبکه سحر در پایان این مطلب آورده است: پس از آنکه غرب در اقدامی مذبوحانه، شروع به قطع پخش شبکه های برون مرزی ایران از ماهواره های مختلف کرد، صداوسیما با تمهید ماهواره های جایگزین، ارتقای ساختاری، محتوایی و امکانات سایت های این شبکه و حضور پررنگ تر در فضای مجازی، نقش و جایگاه خود در میان مخاطبان غیرایرانی شبکه های برون مرزی صدا و سیما را حفظ و تقویت کرده است.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول