رأی «قتل شبه عمد» غیر منتظره بود

به گزارش «وبلاگ‌نیوز» و به نقل از شرق، گوهر عشقی مادر ستار بهشتی در رابطه با کیفرخواست صادره گفت: رای دادستان پرونده برای ما غیرمنتظره بود به این دلیل که تا پیش از این تمام صحبت‌ها مبنی بر قتل عمد بود. خود آقای محمد شهریاری دادستان پرونده ستار بارها در صحبت‌هایشان گفته بودند که یک نفر بوده که تا آخرین نفس با ستار بوده است.

او افزود: فردی که ستار را به قتل رسانده «ا. ت» است که خود او در حضور من و دخترم و وکیل پرونده ستار اقرار کرد که ستار را کشته است، حتی ما را قسم می‌داد که تو را به مرتضی علی من را ببخشید.

او با بیان اینکه من از متهم پرسیدم که پسرم زیر شکنجه‌های تو چه می‌گفت، افزود: ستار می‌خندید و من می‌زدم، آنقدر ستار مرا مسخره کرد و من هم آنقدر زدم که تا آخر کار زیر دست من رفت.

مادر ستار بهشتی در مورد پیگیری‌های انجام‌شده در این رابطه گفت: به جز آقای علی مطهری هیچ‌کسی از هیچ نهادی به ما سر نزد و حتی با اینکه مجلس هم موضوع را پیگیری کرد اما هیچ اتفاقی تاکنون نیفتاده است.

او افزود: خانم پورفاضل وکیل پرونده پسرم اکنون پیگیر موضوع هستند و به این حکم اعتراض کرده‌اند. تنها خواسته من به‌عنوان یک مادر این است که دادگاه کاملا عادلانه و علنی برگزار شود تا خون پسرم پایمال نشود. گوهر عشقی یادآور شد: من به آقای ناطق‌نوری و دفتر رهبری نامه نوشتم و هر جایی که توانستم پیگیری کردم.

همچنین گیتی پورفاضل وکیل خانواده ستار بهشتی نیز گفت: معتقد هستم که این قتل عمد است و به نظریه بازپرس اعتراض کردم و قرار شد نظریه من و بازپرس پرونده به دادگاه برود و رسیدگی شود که این قتل عمد است یا شبه‌عمد.

وی با بیان اینکه پرونده به دادگاه 1057 رفته است گفت: من به دادگاه رفتم و قاضی گفت می‌خواهیم کل پرونده را یکجا رسیدگی کنیم. یعنی اختلاف نظر شما و بازپرس و دادستان را با هم رسیدگی کنیم.

پورفاضل افزود: آقای شهریاری بازپرس پرونده بارها اذعان کرده است که ستار بهشتی به عمد به قتل رسیده است و الان نمی‌دانم چرا رای ایشان تغییر کرده و حالا شبه‌عمد شده است. در این مورد حتی دلایل و مدارکم را به دادگاه داده‌ام اما متاسفانه بدون بررسی پرونده را به شعبه 1057 فرستاده‌اند.

پورفاضل گفت: حتی بر اساس گزارش مجلس هم می‌توان فهمید که قتل عمد اتفاق افتاده است.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول