وزارت ارتباطات مخالف فیلترینگ وی‌چت بود

به گزارش «وبلاگ نیوز» و به نقل از فارس، محمود خسروی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در پاسخ به سوالی مبنی بر علت مسدود شدن وی‌چت و تصمیم‌گیری در خصوص سایر سرویس‌های ارتباطی رایگان گفت: سیاست‌های فیلترینگ در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه تعیین می‌شود و برای اجرا به وزارت ارتباطات ابلاغ می‌شود.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: برابر قانون جرایم رایانه‌ای تصمیم‌گیری در خصوص ابزار ارتباطاتی وی‌چت در وظایف کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه (فیلترینگ) است.

وی در خصوص انتظار کمیته فیلترینگ برای محدود کردن این سرویس و چگونگی اخذ تصمیم در این خصوص توضیح داد: طبق گزارشی که از یکی از اعضای کمیته فیلترینگ در رابطه با این موضوع دریافت کرده‌ام، موضوع از این قرار است که گزارشی در کمیته فیلترینگ ارائه شده که دو کارشناس روی آن تحلیل فرهنگی-اجتماعی ارائه کردند و بر اساس گزارش آنها تصمیم بر مسدود شدن این سرویس گرفته شده است.

خسروی گفت: در این جلسه تنها مخالف تصمیم مسدود شدن وی‌چت نماینده وزارت ارتباطات بوده که فقط یکی از 13 عضو است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان نظر شخصی خود در رابطه با این قبیل سرویس‌های اجتماعی رایگان از جمله وی‌چت گفت: به اعتقاد من شبکه اجتماعی یک فرصت نیز هست. در این شبکه‌ها گروه تشکیل می‌شود و اعضا موضوعات اخلاقی را برای تمام اعضای گروه می‌فرستند و به اصطلاح شیر می‌کنند و حتی محتوای خوبی در این گروه‌ها رد و بدل می‌شود.

مدیرعامل شرکت ارتباطات افزود: سیاست اعمال و نحوه فیلترینگ توسط کمیته مصادیق محتوای مجرمانه صورت می‌گیرد و چون ما خودمان مستقیما دست‌به‌کار می‌شویم پس قطعا نمی‌توانیم فیلتر آن را برداریم.

خسروی با اشاره به اینکه اوباما رئیس‌جمهور آمریکا نیز برای استفاده دختران خود از شبکه‌های اجتماعی سطوح دسترسی را معین کرده است، افزود: علیرغم اینکه وی‌چت توسط یکی از نمایندگان کمیته مصادیق فیلتر شده اما نظر نماینده زیرساخت مخالف آن بوده است اما باید بگویم به هر میزان که توسعه زیرساخت و افزایش واردات پهنای باند به کشور را داشته باشیم باید امکان پالایش را هم در نظر گیریم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر به غیر از وی‌چت دستور دیگری برای فیلتر کردن ابزارهای ارتباطی رایگان دیگر به وزارت ارتباطات ابلاغ نشده است.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر مسدود شدن برخی ابزارهای ارتباطی رایگان در برخی سرویس‌دهنده‌ها نیز گفت: برخی از محدودیت‌ها توسط سرویس‌دهنده‌ها اعمال می‌شود؛ یک سری ما فیلتر می‌کنیم یک سری را هم سرویس‌دهنده‌ها فیلتر می‌کنند.

انتهای پیام/.

One comment

  • ناشناس

    یعنی از این 13 نفر هیچ کدان در ویچت حضور نداشته اند که بگویند حذف کردن این سرویس یه دلیل منطقی میخواهد….. لطفا حرفی بزنید تا قانع شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول