اختتامیه دومین جشنواره کانون وبلاگ‌نویسی «شکوفا» برگزار شد

به گزارش خبرنگار «وبلاگ نیوز» مراسم اختتامیه دومین جشنواره کانون وبلاگ نویسی، به همراه کانون‌های موبایل و مهارت‌های رایانه‌ای شکوفا عصر سه شنبه ششم اسفند ماه در مرکز همایشهای بین المللی رایزن واقع در منطقه یک شهرداری تهران برگزار شد.

در این مراسم سیدمحمدهادی ایازی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، شهردارها و معاونین امور اجتماعی و فرهنگی مناطق 1 و 2 و 4، کاوه تیمورنژاد مدیرکل برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران، مسعود سیرتی دبیرمجموعه جشنواره های شکوفا، دبیران علمی کانون های سه گانه وبلاگ نویسی، موبایل و مهارت های رایانه ای، مدیران برنامه ریزی مناطق، مدیران آی تی محلات و همچنین شهروندان دارای رتبه های برتر از محلات شهر تهران، حضور داشتند.

 لازمه تحقق شعار شهرالکترونیک آشنایی شهروندان با فضای مجازی است

در ابتدای مراسم محسن جلالی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه یک در خصوص جشنواره شکوفا گفت: جشنواره شکوفا مبنایی برای رشد علمی شهروندان و استفاده بیشتر آنان از ابزار فضای مجازی، نزدیکتر شدن زندگی روزمره به شیوه مدرن و در راستای اهداف مدیریت شهری درتبدیل تهران به شهر الکترونیک طراحی و اجرا شده است.

آنچه امروز به عنوان راهبرد اصلی شهرداری تهران در دستورکار قرار گرفته تبدیل تهران به شهر الکترونیک است که لازمه تحقق این شعار توانمندسازی شهروندان به ابزار الکترونیکی وآشناسازی آنان با فضای مجازی در جهت کاهش بارترافیکی شهر و سهولت زندگی شهروندان است.

وی هدف اصلی جشنواره را حمایت و شناسایی استعدادهای برتر عنوان کرده، اظهار امیدواری کرد که با فعالیت مستمر کانون‌های هفتگانه جشنواره شکوفا، زمینه بهره گیری از ظرفیت محله و توانمندی شهروندان در اداره محلات فراهم شود.

جشنواره شکوفا مزایای بسیاری به لحاظ فرهنگ‌سازی داشت

در ادامه دکتر علی اکبر جلالی دبیر علمی کانون توسعه مهارت های رایانه ای جشنواره شکوفا به تشریح اهداف کلان و چشم انداز این جشنواره پرداخت.

وی با تاکید بر رشد چشمگیر توسعه خانه های آی تی محلات در مقایسه با سال گذشته گفت: جشنواره شکوفا مزایای بسیاری به لحاظ فرهنگسازی در میان اقشار عمومی شهروندان داشته که امسال با رشد خانه های آی تی محله در جهت نهادینه سازی آن تلاش کردیم.

باشگاه وبلاگ نویسان تهرانی تاسیس می‌شود

 حمید ضیایی پرور دبیرعلمی جشنواره وبلاگ‌نویسی شکوفا نیز در خصوص جشنواره گفت: امسال دومین جشنواره کانون وبلاگ نویسی شکوفا در قالب محورهای 10گانه شامل شهری و محیط زیست، فرهنگی – ادبی- هنری، مذهبی و دینی، ورزش و سرگرمی، روزنویسی و خاطره نویسی، عکس(فتوبلاگ)، علمی، فناوری، اجتماعی واقتصادی برگزارشد و دبیرخانه این کانون واقع درمنطقه یک اقدام به جمع آوری آثار شهروندان محلات 374گانه تهران در این زمینه کرد.

 وی اعلام کرد: خوشبختانه امسال با  ارسال 1200 اثر از وبلاگ نویسان تهرانی، رشد 6 برابری وبلاگ نویسان شکوفا را شاهد هستیم.

ضیایی پرور از تشکیل کانون های وبلاگ نویسی در سطح محلات شهر تهران، برگزاری کارگاه های آموزشی در هر محله، تعیین دبیران هادی وبلاگ نویسی مناطق، تهیه و انتشار مکتوب و الکترونیکی دو کتاب نقشه راه  و آموزش تکنیک های وبلاگ نویسی به عنوان مهمترین اقدامات دبیرخانه کانون وبلاگ نویسی دومین جشنواره شکوفا یاد کرد.

  وی با اعلام تشکیل 268کانون وبلاگ نویسی درمحلات پایتخت اظهارداشت: هدف ازتشکیل کانون وبلاگ‌نویسان تهران، ساماندهی وبلاگ نویسان شهری و تشکیل بانک وبلاگ نویسان است.

دبیرعلمی جشنواره وبلاگ نویسی شکوفا خاطرنشان کرد: امسال 413 کارگاه آموزشی وبلاگ نویسی در دو سطح مقدماتی و پیشرفته در سطح محلات شهر تهران برگزار شده که 4375 نفر در این کارگاه ها شرکت کردند.

 وی با اعلام راه اندازی باشگاه وبلاگ نویسان تهرانی در منطقه یک گفت: با فعال سازی این باشگاه علاوه بر جریان سازی وجهت دهی به تولید محتوا در وبلاگستان فارسی و تولید محتوای سالم و مفید،  فعالیت های وبلاگ نویسان تهرانی عضو این کانون به صورت یکپارچه و هماهنگ صورت می گیرد.

 ضیایی پرور پیشنهاد داد از سال آینده بخشی به عنوان شبکه های اجتماعی در قالب محور وبلاگ نویسی یا به عنوان محور جدید به جشنواره شکوفا افزوده شود.

کشف و استفاده از استعداد و هنر نوجوانان و جوانان، اولویت برنامه های شهرداری است

سیدمحمد هادی ایازی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، آخرین سخنران این مراسم بود که در بخشی از صحبت‌های خود گفت: کشف استعدادهای نوجوانان و جوانان و استفاده از هنر و استعداد آنان در برنامه های مختلف فرهنگی محله و منطقه برای ما در اولویت قرار دارد و تلاش داریم با برپایی جشنواره های مختلف در این راستا گام برداریم. همچنین ما باید با برپایی برنامه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، آموزشی،  تفریحی و ورزشی، دغدغه والدین برای پرکردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان را برطرف کنیم.

وی تاکید کرد: طی دو سال گذشته ما جشنواره شکوفا (شهروند کارآمد و فناوری اطلاعات) را در 7 رشته برگزار کردیم  و خوشبختانه هر ساله با حضور خیل عظیمی از شهروندان شاهد رشد کمی این جشنواره هستیم و هم بعد کیفی آن با توجه به تجربیات دست اندرکاران افزایش می یابد.

استمرار برگزاری جشنواره شکوفا نشانگر این موضوع است که پرداختن به حوزه علم و فناوری روز از سوی شهرداری تهران جدی گرفته شده و در جهت نهادینه سازی آن تلاش صورت می گیرد.

تقدیر از مقام‌های برتر 3 کانون جشنواره شکوفا

از میان برنامه های این مراسم می توان به پخش سه نماهنگ مجزا از گزارش جشنواره دوم کانون های وبلاگ نویسی، موبایل و مهارت‌های رایانه ای شکوفا، نمایش نرم افزار بازی اتومبیلرانی در اتوبان صدر از تولیدات منطقه یک حائز رتبه اول در جشنواره شکوفا و نماد حجمی برتر کانون گرافیک از محله جماران اشاره کرد.

در پایان این مراسم نیز از نفرات اول تا سوم کانون‌های وبلاگ نویسی، موبایل و مهارت های رایانه ای دومین جشنواره شکوفا به عنوان برگزیدگان پایتخت با اهدای تندیس، لوح سپاس وجوایز ویژه تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/.

One comment

  • amin

    لطفا برندگان جشنواره نتایج جشنواره بین المللی فعلان فضا مجازی
    را معرفی کنید
    منتظریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول