طنز/فیس بوک را از دست ندهید

به گزارش «وبلاگ‌نیوز» فرهنگ‌نیوز، در مطلبی نوشت: شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که تصور می‏کنید مشکل این روزهای جوانان ما اشتغال و مسکن و ازدواج است. اگر این‏گونه تصور می‏کنید بایستی به شما بگوییم که سخت در اشتباه هستید!

مشکل جوانان ما تنها و تنها فیلتر بودن فیسبوک می‏باشد. اگر این شبکه اجتماعی رفع فیلتر شود تمام مشکلات جوانان خود به خود حل خواهد شد … می پرسید چگونه؟! خب بی‏سواد هستید دیگر! واقعا این‏هم سئوال دارد؟! یعنی شما واقعا متوجه ارتباط رفع فیلتر شدن فیسبوک و حل شدن مشکلات جوانان نمی شوید؟! … اصلا شما کی هستید که از ما سئوال می‏کنید؟! شناسنامه داری؟! … آهان! این شناسنامه‏ات است؟! خُب برو بگو بزرگترت بیاید!

در همین زمینه و برای این‏که با بخشی از فواید فیسبوک آشنا شوید موارد زیر بیان می ‏گردد:

* سرگرم کردن جوانان: هیچ می‏دانید سرگرم کردن جوانان چقدر هزینه دارد؟! هیچ می‏دانید همین الآن در بسیاری از شهرستان‏ها حتی یک سینما هم وجود ندارد؟! در همین شهرهای بزرگ هم یکی یکی سینماها به دلیل مشکلات مالی تعطیل می‏شوند! … ایجاد سرگرمی برای جوانان هزینه بسیاری دارد اما می‏توان با همین فیسبوک آنها را سرگرم کرد! هزینه خاصی هم ندارد! فقط یک تبلت می خواهد!

* حل معضل بیکاری: فیسبوک و توطئه؟! توطئه دیگر چیست؟! توهم داریدها! … خودتان هم می‏دانید بسیاری از جوانان بیکار هستند! توقع که ندارید دولت برای همه آنها اشتغالزایی کند! خوب است همه شان بیایند وسط چهارراه‏ها الاف باشند؟! این‏طوری چهره زشت نازیبا نمی‏شود؟!

با فیسبوک می‏توان جوانان را سرِ کار گذاشت! این‏طوری سرشان گرم می‏شود و وقتی تا نصفه‏های شب در فیسبوک الاف باشند، دیگر حس و حال دنبال کار گشتن ندارد! وقتی هم «تقاضایی» برای کار نباشد، نیازی نیست دولت به فکر «عرضه» کار باشد!

* عدالت اجتماعی: ای بابا! همه که امکانات پرادو سواری ندارند! همه که ماشین‏های مدل بالا ندارند تا وسط خیابان‏ها «دور دور» کنند! این‏طوری سر بعضی‏ها بی‏کلاه می‏ماند! اما فیسبوک! می‏تواند این موقعیت را بوجود بیاورد که بقیه جوانان نیز به سهم خود بهره‏ای ببرند!

* کاهش مزاحمت‏های خیابانی: فکرش را بکنید! به راستی یک جوان کجا می‏تواند دنبال طرف دلخواهش (و یا به عبارت بهتر طرف‏های دلخواهش) بگردد؟! نکند توقع دارید برود در خیابان متلک بگوید؟! این کارها دیگر خز شده است! دنیا، دنیای دیجیتال است و عصر، عصرتکنولوژی! اصلا تکنولوژی را برای همین کارها ساخته‏اند دیگر!

* کاهش عمل‏های زیبایی: خب بعضی‏ها پول عمل زیبایی ندارند! آدم که با فتوشاپ نمی‏تواند در خیابان راه برود! اما می‏تواند ظاهرش را طوری با فتوشاپ درست کند که مادرش هم او را نشناسد! اگر هم بشناسد به خودش بقبولاند که او دختر و یا پسرش نمی‏تواند باشد!

* افزایش آمار ازدواج: شاید این سئوال برایتان بوجود آمده است که چرا این‏همه ارتباط فیسبوکی هست، اما چرا هیچکدام به ازدواج ختم نمی‏شود؟! خب این‏هم به خاطر فیلتر بودن فیسبوک است! شاید جوانان بتوانند به مانند برخی وزرا فیلترشکن یا وی‏پی‏ان تهیه کنند، اما عمرا مادرهایشان بتوانند این‏کار را بکنند!

با رفع فیلتر فیسبوک، مادرها می‏توانند در این شبکه اجتماعی به دنبال دختر مناسب برای پسرهایشان بگردند و بعد از لایک کردن گزینه مورد نظر؛ به خواستگاری او برای فرزندشان بروند! حالا شاید این‏گونه ازدواج‏ها به طلاق ختم شود! اما مهم این است که آمار ازدواج بالا می‏رود! بعدا برای کاهش آمار طلاق فکری می‏کنیم!

* کاهش هزینه‏‌های خانوار: با رفع فیلتر فیسبوک، دیگر نیازی به استفاده از تلفن‏‌همراه و تلفن ثابت برای بحث‏های خاله زنکی نیست و می‏شود با بالاترین سرعت دماغ تازه عمل شده شهین خانم و غیبت های شمسی خانم از عروسش و … را پوشش داد!

خب! متوجه شدید فیسبوک چقدر مهم است و با رفع فیلترش چه خدمت بزرگی به جامعه می‏شود؟!

78341-233887-1401622570

انتهای پیام/.

One comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول